گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۶/۴ - ۰۹:۵۲


  استاندار قزوین خبر داد
  اختصاص بودجه به روستای زیاران همانند بودجه‌های شهری استاندار قزوین با اشاره به اینکه روستاهای پرجمعیت ما باید با گرفتن امکانات شهری حالت و اسم روستایی خود را حفظ کنند، گفت: بودجه روستای زیاران همانند شهرهای ۶ هزار نفری خواهد بود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح امروز فریدون همتی استاندار قزوین در حاشیه افتتاح مجتمع فرهنگی زیاران اظهار دلاشت: فرهنگ از گذشته دور ایجاد شده است و وجوع مثبت را به خدمت گرفته و با کنار گذاشتن وجوع منفی فرهنگ را به روز کنیم و با گفتمان‌ها، پوشش، رفتار، مناسبت‌ها و سایر معقوله ها فرهنگ را ایجاد می‌کند فرهنگ خود را احیا کنیم.

  وی افزود: جامعه سلایق مختلف دارند و مانند انسان است و اگر ما بعضی از نیازها را تعطیل کنیم از نرم خود خارج می‌شود و باید به خوراک فرهنگی متناسب با جامعه و ارزش‌های اسلامی و ملی بتوانیم به تمام اقشار جامعه پوشش دهیم.

  همتی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، بیان داشت: من در حوزه فرهنگ به آزاداندیشی اعتقاد دارم ولی با فرهنگ ولنگ و باری مخالفم و همه مولفه‌های فرهنگی باید در کنار هم ساماندهی شود تا یک جامعه با نشاط و پویا به راه خود ادامه دهد.

  این مسئول تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های زیاران خوش‌آب و هوا بودن، خوبی مردمان، روستایی با ۶ هزار نفر که خود نقطه قوت این روستا محسوب می‌شود اگر ما نام شهر را روی روستا بگذاریم روستاها کم کم از حالت تولیدی خارج می‌شود و دیگر به سمت شهری شدن پیش می‌روند.

  استاندار قزوین تأکید کرد: دولت در نظر دارد که همان خدماتی که قرار است به شهر ۶ هزار نفری داده شود که همین امکانات را به به روستاها بدهیم و درست به ساختارها و فرهنگ‌های روستا نزنیم‌.

  وی با تأکید بر اینکه ما در تلاش هستیم که مشکلات مردم زیاران رفع شود و ما باید از ظرفیت استان استفاده کنیم و با تعیین حدود مشکل رفع می‌شود، عنوان کرد: از همه مدیران استان انتظار داریم خدمات و امکاناتی که به یک شهر ۵ هزار نفره می‌دهیم به روستای زیاران تعلق پیدا کند.

  همتی متذکر شد: نیروی انتظامی باید حضور فعال در روزهای تعطیل داشته باشد و در نظر داریم یک بلوار در داخل شهر تعبیه کنیم و به دنبال این هستیم که همین الگویی که وزیر کشور می‌خواهند در این روستا پیاده کنیم و در حوزه سخت‌افزاری تلاش کنیم امکانات را برای زیاران تعریف کنیم و به این روستا اهدا کنیم و آن را در کشور به نمایش بگذاریم.

  استاندار قزوین با بیان اینکه این ظرفیت در روستای زیاران وجود دارد، بیان داشت: این مجموعه منشأ خیر و افزایش حوزه‌های هنری در این روستا باشد و در سایر موضوعات نیز کارهایی انجام شود که اول رضایت خداوند و بعد رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

  همتی در پایان با بیان اینکه زیاران به نام یک منطقه خوش آب و هوا بسیار معروف است، مطرح کرد: امروز توفیقی شد در هفته دولت از افرادی که برای تعالی نظام از جان خود گذشتند و برای انقلاب و خدمت به ملت عزیزترین مال خود یعنی جانشان را تقدیم کردند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + = سیزده