گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۶/۱ - ۱۰:۱۷


  فرماندار آبیک:
  پزشکان عضو سرنوشت ساز جامعه‌ هستند فرماندار آبیک با توجه به نقش مهم پزشکان در بهبود وضعیت سلامت جامعه اظهار داشت: پزشکان عضو سرنوشت ساز جامعه‌ است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح امروز علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک به مناسبت روز پزشک با حضور در مراکز درمانی سطح شهر آبیک با پزشکان دیدار کرد.

  فرماندار آبیک در دیدار با کارمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت پزشک در جامعه عنوان کرد: در طول سه دهه اخیر همراه با پیروزی انقلاب توجه دولت و نظام به مناطق کمتر توسعه یافته به ویژه در حوزه سلامت و درمان مثال‌زدنی بوده است و عنصر جلو برنده این حرکت، نیروی انسانی مختصصی است که بارها و بارها با کمترین امکانات جان بسیاری از هموطنان را در روستاها و مناطق دور دست نجات داده‌اند.

  وی افزود: پزشکی در تاریخ ایران جز رشته‌های پرسابقه محسوب می‌شود و امروز علم پزشکی در ایران به یکی از رشته‌های مطرح جهانی تبدیل شده است.

  رحمانی در ادامه اظهار کرد: به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان و در آستانه هفته دولت بر خود فرض دانستیم از زحمات جامعه پزشکی شهرستان قدردانی کنیم و بدانید جامعه قدردان شما هستند.

  این مسئول مطرح کرد: حوزه بهداشت زحمات زیادی را متقبل می‌شود و زمانی این زحمت خود را نشان می‌دهد که وقتی یک بیمار با رنجش خاطر به نزد شما مراجعه می‌کند در زمان برگشت با لبی خندان از پیش شما خارج شود و این لبخند رضایت بیمار نشاندهنده عملکرد مثبت شماست.

  فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: جامعه پزشکی از دو لحاظ حائز اهمیت است. جامعه پزشکی از جمله قشر تحصیلکرده کشور است و نیز جامعه پزشکی با جان انسان‌ها در ارتباط است و این از وظایف مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

  وی با اشاره به وجود پزشکان هندی در گذشته در ایران، خاطرنشان کرد: در زمان گذشته پزشکان هندی به بیماران ما رسیدگی می‌کردند ولی امروز از سایر کشورها برای درمان به کشور ما می‌آیند و تحت نظر پزشکان ایرانی تحت درمان قرار می‌گیرند.

  رحمانی در ادامه دیدارها در دیدار با کارمندان درمانگاه شبانه روزی تأمین اجتماعی اظهار داشت: با شبانه‌روزی شدن درمانگاه تأمین اجتماعی بخش مهمی از مشکلات بیماران برطرف شده است.

  این مسئول مطرح کرد: با ارتقا این درمانگاه از بار درمانی سایر بیمارستان‌ها کاسته می‌شود و با توجه به اینکه اکثر ساکنین شهر آبیک از قشر کارگر هستند و با شبانه روزی شدن این بیمارستان قشر کارگر می‌تواند از خدمات مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.

  فرماندار آبیک در ادامه با حضور در بیمارستان خصوصی ولیعصر(عج)، گفت: پزشکان در جامعه می‌توانند سرنوشت ساز باشند و نقش مهمی در سلامت مردم ایفا کند.

  وی اظهار داشت: جامعه پزشکی بسیار لطیف هستند و باید با لطافت با بیماران برخود کنند، زیرا یک برخورد محبت‌آمیز در بهبیودی بیمار بسیار موثر است.

  رحمانی در پایان با اشاره به اینکه پزشکان رسالتی پیامبرگونه دارند که این انتخابی بزرگ و بس دشوار است. سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته و نامدار جهان اسلام شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک نامیدند، تاکید کرد: پزشکان در جهت ارتقای سلامت جامعه و خدمت رسانی به مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 2 =