گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ - ۱۰:۳۹


  مدیر امور آب و فاضلاب شهر آبیک:
  استفاده از دستگاه‌های تصویه برای سلامتی انسان مطلوب نیست مدیر امور آب و فاضلاب شهر آبیک اظهار داشت: دستگاه‌های تصفیه آب مواد مغذی و املاح مفید موجود در آب را حذف می‌کنند و بر این اساس فیزیولوژی بدن بهم می‌ریزد.

  حمیدرضا کیخا مدیر امور آب و فاضلاب شهری شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب نه تنها تاثیر مثبتی بر افزایش میزان سلامت آب شرب ندارد بلکه املاح مفید آب را هم نابود می‌کند.

  وی با تأکید بر اینکه استاندارد آب ایران به شماره ۱۰۵۳ است که با همکاری صاحبنظران چندین وزارتخانه از جمله نیرو، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت تهیه و تدوین شده است، گفت: خیلی‌ها مبنای استفاده از این دستگاه‌ها را تبلیغات در رسانه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری می‌دانند و اصلاً به دنبال دانستن محاسن یا معایب آن نیستند.

  کیخا ادامه داد: برای مثال چون تلویزیون تبلیغات این دستگاه‌ها را پخش می‌کند این موضوع را دلیل به صحه گذاشتن از آن می‌دانند در حالی که مشاور کیفی شرکت آب و فاضلاب معتقد است قضاوت براساس تبلیغات تلویزیون درست نیست چون تلویزیون پفک را هم تبلیغ می‌کند در صورتی که وزارت بهداشت به سلامت آن صحه نگذاشته است.

  این مسئول با اشاره به اینکه تبلیغات گسترده شرکت‌هایی که فروشنده یا تولید کننده دستگاه‌های تصفیه آب هستند به جایی رسیده که گاهی با تلفن منازل یا همراه مشترکان تماس می‌گیرند و می‌گویند “از شرکت آب و فاضلاب تماس می‌گیریم شما در قرعه کشی برنده شدید و به شما تخفیف ویژه می‌دهیم، اشتباه است، گفت: شرکت آب و فاضلاب با این شرکت‌های تولید کننده و فروشنده دستگاه‌های تصفیه آب هیچ قراردادی ندارد و طرف قرارداد ما نیستند و صرفا از عدم آگاهی مردم استفاده می‌کنند و با امیال سودجویانه این کار را انجام می‌دهند.

  مدیر امور آب و فاضلاب شهری شهرستان آبیک تصریح کرد: دستگاه‌های تصفیه آب مواد مغذی و املاح مفید موجود در آب را حذف می‌کنند و بر این اساس فیزیولوژی بدن به هم می‌ریزد و برای بزرگسالان بیمار‌ی‌های قلبی و عروقی، گواتر و برای کودکان نرمی استخوان و برای زنان باردار پوکی استخوان و برای نوزادان هم یرقان به ارمغان می‌آورد.

  وی اضافه کرد: شاید برخی از مردم با دیدن تکه‌های رسوب به همراه آب شیر منزل یا تغییر رنگ و بوی آب به کیفیت آب تصفیه شده شک می‌کنند و اعتمادشان سلب می‌شود ولی مردم باید ابتدا تأسیسات آب منازل یا ساختمان را بازنگری کنند شاید وجود خلل و فرج یا فرسودگی لوله‌های ساختمان این مشکل را به وجود می‌آورد.

  این مسئول با بیان اینکه قبل از ان که آب وارد لوله‌کشی ساختمان شود، شیر آبی قرار دارد که مشترکان برای اطمینان از کیفیت آب شهری می‌توانند از آن نمونه‌برداری کنند، افزود: در صورتی که آب ساختمان با آب ورودی کنتور، متفاوت باشد اشکال از سیستم لوله‌کشی ساختمان است که ممکن است همراه با تکه‌های رسوب باشد یا رنگ و بوی آن تغییر کند.

  کیخا در پایان با اشاره به اینکه با ورود دو حلقه چاه جدید به شبکه آبرسانی شهر آبیک، کیفیت آب شرب این شهر حدود ۵۰ درصد تغییر و بهبود یافت، بیان کرد: با ورود سومین حلقه چاه جدید آبیک به مدار شبکه آبرسانی شهر آبیک در هفته دولت و روند کاهش دمای هوا، سه حلقه چاه قدیمی به دلیل دارا بودن سختی از مدار خارج شده و به تبع آن طعم آب شرب آبیک حدود ۹۰ درصد بهبود یافته و مطلوب می‌شود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 × = شش