گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۰


  شهردار خاکعلی:
  آتشنشانی خاکعلی نیازمند تجهیزات است شهردار خاکعلی با اشاره یه اینکه آتشنشانی خاکعلی روستاهای بخش بشاریات را نیز تحت پوشش دارد، مطرح کرد: تجهیز آتشنشانی خاکعلی باید در اولویت باشد با امکانات موجود رسیدگی به روستاهای بخش بشاریات دشوار است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح امروز علیرضا انصاری شهردار شهر خاکعلی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک که به مناسبت هفته خبرنگار برگزار شد، با اشاره به اجرای حرکت‌های عمرانی در شهر خاکعلی، اظهار داشت: ساختمان شهرداری که بیش از ۱۰ سال نیمه کاره رها شده بود با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی با اشاره به عملیات عمرانی در سطح شهر خاکعلی، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت‌ گرفته جهت ایجاد درآمدهای پایدار مجوز احداث کارخانه آسفالت گرفته شده است که در حال خرید دستگاه‌های مربوطه می‌باشیم که در هفته دولت کلنگ کارخانه به زمین زده خواهد شد و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

  انصاری با بیان اینکه هزینه خرید دستگاه ۱۰ میلیارد ریال و برای ساخت کارخانه نیازمند ۱۵ میلیارد ریال بودجه می‌باشد اضافه کرد: این کارخانه در زمینی به مساخت ۱ هکتار ساخته‌ خواهد شد و با به بهره‌برداری از این کارخانه زمینه اشتغال‌زایی به صورت مستقیم برای ۲۰ نفر فراهم خواهد شد که می‌تواند در زمینه اشتغال جوانان بسیار مؤثر باشد.

  IMG_20160809_131704(1)

  این مسئول با تأکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد معابر شهر خاکعلی طی چهار ماه آسفالت شده است، تصریح کرد: شهرداری برای اجرای نهضت آسفالت از طریق سازمان همیاری‌های استان حدود ۱۶ هزار تن آسفالت تهیه شده است که تا به امروز ۱۰ هزار تن محقق شده است که با این مقدار بیش از ۹۰ درصد معابر سطح شهر آسفالت شده است و ۱۰ درصد باقی مانده تا هفته دولت به اتمام می‌رسد.

  شهردار شهر خاکعلی مطرح کرد: بلوار سه راهی به سمت یزبر به سمت کارخانه قند به طول ۴ متر تعریض جاده در حال اجرا ست که تلاش بر این است که تا هفته دولت به بهره‌برداری برسد و در غیر این صورت در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

  وی با بیان اینکه ساماندهی ۳ راهی مگسال، تهیه المان شهری، ساخت معابر شهری در شهرک امام حسین(ع) از جمله سایر اقدامات شهرداری خاکعلی است، بیان داشت: پروژه‌های مذکور با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در حال اجراست که جدول‌کشی انجام و نصب المان‌های جدید نیز تا ماه آینده اجرایی خواهد شد.

  انصاری با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در شهر خاکعلی، تصریح کرد: بوستان نماز با وسعتی حدود ۸۰۰۰ متربربع در حال اجراست و جدول‌گذاری به اتمام رسیده است و شهرداری در حال مناقصه در بحث مبلمان، ست ورزشی و بازیگاه کودک می‌باشیم که در دهه فجر به بهره‌برداری عموم مردم خاکعلی می‌رسد.

  این مسئول با بیان اینکه مسجد امام حسین(ع) بیش از یک دهه از آغاز اجرای پروژه‌اش می‌گذشت که به صورت نیمه‌کاری رها شده بود، مطرح کرد: مسجد امام حسین(ع) در دو طبقه که هر طبقه آن ۱۴۰۰ متر زیربنای دارد که طبقه اول آن با ورود شهرداری خاکعلی سقف آن زده شد و نیز سرویس‌های بهداشتی نیز تکمیل شد که کل اعتبار هزینه شده در مسجد بیش از ۱۶۰ میلیون تومان بوده است.

  IMG_20160809_135421(1)

  شهردار خاکعلی با تأکید بر مشکل آتش‌نشانی شهر خاکعلی تصریح کرد: آتش‌نشانی خاکعلی که اکثر روستاها بخش بشاریات را نیز تحت پوشش دارد تنها با ۳ نیرو و یک دستگاه در حال فعالیت است که این میزان خودرو جوابگوی نیاز روستاها اطراف نمی‌باشد.

  انصاری با اشاره به اینکه بخشداری باید نصب شیر هیدران در روستاها اقدام کند، عنوان کرد: به دلیل ظرفیت پایین خودروی آتش‌نشانی با تمام شدن آب مخزن، آتش‌نشانان باید به خاکعلی برگشته و دوباره مخزن را پر کنند که این رفت و آمد سرعت کار را پایین می‌آورد که موجب نارضایتی بسیاری از روستائیان شده است.

  گفتنی است این نشست به شهرداری و اعضای شورای شهر خاکعلی برگزار شده بود که در پایان با اهدای لوح و کارت هدیه برای اولین بار از خبرنگاران شهرستان آبیک تقدیر صورت گرفت.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 × = هفت