گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۰۹:۰۰


  به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک؛
  همایش رأی اولی ها در آبیک برگزار شد به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، همایش رأی اولی ها با حضور دانش آموزان آبیکی در سالن سمائیان برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در آستانه دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین انتخابات خبرگان رهبری و با توجه به رسالت آموزش و پرورش مبنی بر تربیت دانش آموزان مسئول در قبال سرنوشت کشور عزیزمان ایران، همایشی با عنوان ” فصل حضور” با شرکت دانش آموزان رای اولی شهرستان آبیک (دانش آموزان پیش دانشگاهی و متولدین ۰۷/۱۲/۷۶ به پایین) و با حضور مدیر و معاون آموزشی و پرورشی و کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان، فرماندار آبیک، فرمانده سپاه، نماینده امام جمعه شهرستان ،مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نائب رئیس شورای اسلامی شهر آبیک صبح امروز در سالن سمائیان شهر آبیک برگزار گردید.

  مهرداد یحیایی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در همایش رأی اولی ها که با حضور دانش آموزان رأی اولی در سالن همایش های سمائیان برگزار شد، با اشاره به این که زندگی صحنه انتخاب است، بیان داشت: زندگی یک انسان همواره صحنه انتخاب است و این انتخاب است که راه زندگی انسان را مشخص می کند.

  وی با اشاره به این که زمانی انتخاب رخ می دهد که بیش از چند گزینه برای انتخاب داشته باشیم، عنوان داشت: زمانی که بیش از یک گزینه داشته باشیم انتخاب رخ می دهد، تصریح کرد: زمانی که بیش از یک انتخاب داریم باید با آگاهی کامل نسبت به تمامی گزینه ها انتخاب کنیم.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، با اشاره به این که خداوند در قرآن فرموده است که سرنوست هیچ قومی را عوض نمی کنیم مگر آن که خودشان بخواهند، تصریح کرد: این انتخاب های ما هستند که می تواند سرنوشت ما را تعیین کنند و می تواند سرنوشت را تغییر دهند.

  این مسئول با اشاره به این که انتخاب های درست ما است که می تواند زندگی را تغییر مثبت دهد، متذکر شد: شرکت در انتخابات باید با آگاهی کامل باشد، باید انتخابات خود را با آگاهی کامل برگزینیم.

  یحیایی با اشاره به این که حضور پرشور مردم به‌ ویژه جوانان و رای‌ اولی‌ ها در انتخابات بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: ایران اسلامی ما هم اکنون با توانمندی تمام راه‌ پیشرفت و اعتلا را در پیش گرفته است و ما این حرکت را مدیون رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری در تصمیم‌های درست و چاره‌اندیشی مناسب در مقابله با فتنه‌های داخلی و خارجی هستیم.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در پایان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در خلق حماسه سیاسی در انتخابات، تصریح کرد: شما دانش‌ آموزان رای اولی با حضور هوشمندانه خود در انتخابات هفتم اسفند ماه و با انتخاب فرد اصلح، آگاهی و بینش سیاسی خود را ثابت می‌ کنید و در تعیین سرنوشت شهر و کشور خود سهیم خواهید بود.

  از سایر برنامه های این همایش می توان به تلاوت قرآن توسط محمدی قاری برتر کشور، اجرای سرودی با موضوع حضرت علی (ع) توسط گروه سرود دبیرستان نمونه دولتی سوره شهر آبیک، همچنین کلیپی از سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات برای حضار پخش شد، اشاره کرد.

  گفتنی است که ۴۳۴ دانش آموز رأی اولی امسال برای اولین بار در آبیک به پای صندوق های رأی خواهند رفت.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 + = نُه