گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۳


  دیمیتری مدودوف
  نخست‌وزیر روسیه: تجاوز خارجی به سوریه می‌تواند منجر به جنگ جهانی سوم شود «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه تصریح کرد: حمله زمینی ارتش‌های خارجی به سوریه می‌تواند به جنگ جهانی جدید ختم شود.

  به گزارش نگاه آبیک روسیه امروز موضعی قاطع در برابر اصرار عربستان برای حمله زمینی به خاک سوریه گرفت؛ حمله‌ای که فقط استقبال آمریکا را همراه داشته و تاکنون هیچ مرجع بین‌المللی، سندی برای مجاز شدن آن صادر نکرده است.

  بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه امشب با لحنی قاطع گفته که «حمله خارجی به سوریه می‌تواند جنگ جهانی جدید را منجر شود.»

  عربستان چند روزی است که با قاطعیت از حمله قریب‌الوقوع نیروی زمینی خود به سوریه سخن می گوید؛ حمله ای که عربستان آن را حاصل توافق به اصطلاح ائتلاف تحت رهبری خود می‌داند.

  روسیه چندی پیش هشدار داده بود که تصاویر هوایی به دست آمده، نشان‌دهنده تجمع تجهیزات و نیروهای نظامی در خاک ترکیه و در نزدیکی مرز با سوریه است؛ عربستان هم گفته که از خاک ترکیه به سوریه حمله خواهد کرد.

  ارتش سوریه در شمال این کشور در حال پیش‌روی است و معبر اصلی تردد و تغذیه تروریست‌ها از ترکیه یعنی استان حلب در حال سقوط است.

   

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − یک = 4