گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۴/۴ - ۱۰:۵۹


  دادستان انقلاب و عمومی آبیک خبر داد:
  تعصب قومیتی عامل اصلی نزاع در آبیک دادستان انقلاب و عمومی آبیک عامل اصلی نزاع و درگیری در آبیک را تعصب قومیتی دانست و عنوان کرد: عامل اصلی در نزاع هایی که در شهرستان آبیک صورت میگیرد، بر اثر تعصب قومیتی بین عده ای خاص می باشد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سعید احمدزاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک، در نسشت خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک با اشاره به کاهش جرم در ماه مبارک رمضان ابراز کرد: این ماه مبارک در زمینه کاهش جرم و جنایت یک حسنه است چراکه ممکن است افرادی هم باشند که به مبانی دینی و اخلاقی پایبند نباشند ولی در این ماه مبارک، مرتکب جرم نمی‌شوند و در واقع خلاف را در غلاف قرار می‌دهند.

  وی نزاع و درگیری را یکی از مهم ترین پرونده های موجود در دادسرای آبیک دانست و عنوان کرد: برای کاهش تبعات منفی نزاع و درگیری با نزاع‌کنندگان برخورد قاطعانه از سوی دستگاه قضایی صورت می گیرد و علاوه بر درخواست اشد مجازات، متجریان نزاع‌کننده که در نزاع از سلاح گرم و سرد استفاده کنند درخواست مجازات محاربه صادر خواهد شد.

  احمدزاده با اشاره به این که با نزاع‌کنندگان برخورد قاطعانه صورت می‌گیرد حتی اگر طرفین دعوا و نزاع رضایت داده باشند ولی دادستانی با نزاع‌کنندگان برخورد می‌کند، عنوان کرد: این گونه برخوردهای شدید به عنوان یک مسکن می تواند به کاهش این امر کمک شایانی کند.

  این مسئول نزاع و درگیری سبب رعب و وحشت در مردم و در واقع مخل نظم عمومی دانست و عنوان کرد: نزاع و درگیری در جامعه تبعات بسیار منفی به همراه دارد و در این زمینه باید پیگیری صورت بگیرد و با فرهنگسازی از طریق دستگاه های مربوطه وارد شد.

  نشست خبری دادستان

  این مسئول در خصوص دلایل نزاع در شهرستان آبیک گفت: مهاجرنشینی و وجود قومیت‌های مختلف که بیشتر آنان را قشر کارگر تشکیل می‌دهد یکی از دلایل اصلی نزاع است که برخی اوقات به دلیل نسنجیده سخن گفتن و عدم دریافت مطلب به نحو مطلوب، سبب می‌شود نزاع قومیتی صورت گیرد که برای مردم این شهرستان حتی یک نزاع هم قابل تحمل نیست و انتظار دارند نزاع در شهرستان آبیک رخ ندهد.

  دادسرای آبیک نیازمند افزایش قضات و کادر اداری است

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک، با اشاره به ورود قوانین جدید در امر قضاوت و اهمیت این قوانین به حریم شخصی افراد، تصریح کرد: در این قانون، موارد جدیدی نوگرایی و تأسیس شده است و با توجه به نیازمندی‌های امروز، این قانون اعتلا یافته است. در زمینه حقوق شهروندی اعم از حقوق متهم، عامه مردم و حفظ حریم خصوصی افراد موارد مثبتی در قانون جدید آیین دادرسی کیفری در نظر گرفته شده و گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده است که این امر، دقت مقامات قضایی و نیروی انتظامی را مضاعف می‌کند.

  وی با اشاره به این که اجرای این قوانین نیازمند قضات و کادر اجرایی بیشتری می باشد، اظهار داشت: تعداد قضات دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان هشت قاضی درحال حاضر به طور نسبی مطلوب است و با توجه به گستردگی کار در دستگاه قضایی و برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل، به دو برابر قضات موجود و همچنین افزایش کادر اداری در دادسرا نیاز داریم که البته رئیس قوه قضائیه اخیراً از به‌کارگیری و جذب ۴ هزار نیروی جدید خبر داده‌ که امید است در شهرستان آبیک نیز این مهم تحقق یابد.

  احمدزاده در پایان از استقرار اکیپ های نیروی انتظامی از ۳۱ خرداد ماه امسال در ورودی های شهر آبیک، خبر داد و گفت: برای جلوگیری از جرم اکیپ‌های تخصصی شامل پلیس فرماندهی نیروی انتظامی و بسیج در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر آبیک، شهر خاکعلی، محمدیه به سمت آبیک و جاده طالقان حضور دارند که نحوه فعالیت آنان نیز نظارتی و ارشادی است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − = 1