گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۳


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک گفت:
  توزیع ۱۵۰۰ بسته غذایی در ماه مبارک رمضان در آبیک رئیس جمعیت هلال احمر آبیک گفت: با اجرای طرح همای رحمت در شهرستان آبیک، بیش از 1500 بسته غذایی در ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان در سراسر شهرستان آبیک می رسد.

  محمدحسن رجبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی مناسب برای خودسازی برشمرد و اظهار کرد: امید است که از این فرصت بوجود آمده بهترین استفاده را در راه خدمت رسانی به قشر نیازمند جامعه ببریم.

  وی با اشاره به اجرای طرح همای رحمت در شهرستان آبیک، گفت: جمعیت هلال‌ احمر با بهره‌مندی از همت والا و دستان توانای خیران در راستای دستگیری از نیازمندان کم‌برخوردار و محرومان «جامعه طرح ملی همای رحمت» را با رویکرد گستراندن سفره‌های مهربان «آیین افطار» و توزیع بسته‌های غذایی میان اقشار نیازمند آغاز کرد.رجبی هلال احمر

  رجبی با اشاره به اجرای طرح همای رحمت که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و نیز با همکاری و تعامل بین ادارات، ارگان‌ها، کارخانجات و خیرین نیکوکار برگزار می‌شود، تصریح کرد: هدف از این طرح ترویج ارزش‌های انسان‌دوستانه با تأسی از امیرالمؤمنین علی(ع) در خدمت‌رسانی به ایتام و هدایت کمک‌های مردمی به خانواده‌های محروم و ایجاد زمینه مشارکت خیران و نیکوکاران داوطلب در اجرای برنامه‌های عام‌المنفعه و خیریه است.

  این مسئول با اظهار اینکه نیازمندان و محرومان جامعه، بیماران صعب‌العلاج و زنان بی‌سرپرست جامعه هدف این طرح هستند گفت: حفظ عزت نفس در انسان و در زمان کمک رسانی یکی از مهم ترین رویکردها ست.

  وی یادآور شد: از آن‌جایی که حفظ کرامت انسانی محوری‌ترین نکته‌ای است که بایستی مورد توجه قرار گیرد، چرا که خانواده‌هایی هستند که به خاطر عزت نفس و حفظ کرامت انسانی هرگز به خویش اجازه نمی‌دهند تا دست نیاز به سوی دیگران دراز کنند، در این طرح افراد نیازمند به هیچ عنوان به پر کردن فرم و یا مراجعه‌ی حضوری نیازی ندارند و افراد از طریق واحد مددکاری، خانه‌های داوطلب مساجد و جمعیت هلال احمر شهرستان شناسایی می‌شوند و سبد غذایی به صورت شبانه توسط افراد مورد اطمینان به در منزل افراد فرستاده می‌شود.

  رجبی افزود: تأمین امنیت غذایی نیازمندان، ترویج سیره علوی امیر‌المومنین حضرت علی (ع)، ایجاد زمینه مشارکت داوطلبان مستقر در خانه‌های داوطلبی در برنامه‌ها و طرح‌های جمعیت هلال‌ احمر، ترویج فرهنگ داوطلب‌محوری، استفاده از شیوه مدیریت، نظارت و اجرای طرح توسط داوطلبان، ایجاد حساسیت گسترده در بین مردم نسبت به رسیدگی به مسائل محرومین و نیازمندان با توجه به سیره اهل بیت (ع) به ویژه امام علی (ع) از اهداف طرح همای رحمت است.

  رجبی هلال احمر

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک اضافه کرد: در قالب این طرح، کمک خیران به افراد نیازمند و گروه‌های هدف هلال‌ احمر اهدا و به‌ این‌ ترتیب از توان توانمندان برای رفع نیاز نیازمندان کمک گرفته شده است.

  این مسئول با اشاره به این که در هر سبد ۱۰ نوع جنس وجود دارد، خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، سبدهای غذایی شامل حبوبات، برنج، روغن، ماکارونی، رب، سویا، کنسروماهی و … در میان خانواده‌های شناسایی‌شده توزیع می‌شود.

  رجبی با اشاره به ارزش هر سبد کالا، اظهار داشت: در هر سبد غذایی حدود ۶۰ هزار تومان کالا قرار داده‌ شده و توسط جوانان داوطلب هلال‌ احمر در محلات مختلف شهرستان آبیک، توزیع خواهد شد.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، از خیران این شهرستان خواست تا با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به پایگاه‌های هلال‌ احمر در مساجد و پایگاه‌های محلات، در اجرای این طرح خداپسندانه سهیم شوند

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 54