گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۵


  رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر آبیک:
  عرضه حلیم و شله بدون مجوز در ماه رمضان تخلف است رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر آبیک با اشاره به اصناف مختلف که با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه حلیم و .. میکنند، اظهار داشت: عرضه حلیم و شله بدون مجوز در ماه رمضان تخلف است.

  محمد بابایی، رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با هشدار به افرادی که به صورت غیرمجاز مواد غذایی توزیع می کنند، متذکر شد: افرادی که تمایل به پخت حلیم، شله و آش جهت فروش را در طول ماه رمضان دارند، علاوه بر تاییدیه اتحادیه باید مجوزهای بهداشت فردی و محیطی را از مراکز بهداشتی دریافت کنند.

  وی همچنین با توصیه به مردم شهر آبیک، تصریح کرد: در صورت تمایل به خرید اینگونه مواد غذایی آن ها را در ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی و یا ظروف خانگی بریزند و از نگهداری آن ها در ظروف پلاستیکی خودداری کنند. زیرا گرمای حاصل از غذا بر ظروف پلاستیکی اثر سوء می گذارد و عوارض جانبی را به دنبال خواهد داشت.

  بابایی از طرح تشدید و نظارت بر بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی طی ماه مبارک رمضان در شهر آبیک و روستاهای تابع شهرستان آبیک، خبر داد و اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان برخی فعالیت های خاص از جمله تهیه و فروش زولبیا، بامیه، انواع شیرینی سنتی، آش، حلیم و همچنین برگزاری مجالس افطاری و مراسم احیاء شب های قدر در مساجد و اماکن مذهبی آغاز می شود.

  این مسئول با اشاره به اهداف این بازرسی ها، اظهار داشت: نظارت، کنترل و بازرسی بهداشتی مراکز و اماکن مربوطه به منظور جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های مرتبط با غذا و آب از اهمیت بالایی برخوردار است.

  رئیس مرکز بهداشت و درمان شهر آبیک با اشاره به عدم پاکیزه بودن برخی از سبزیجات، در نزولات و افطاری ها، تاکید کرد: عرضه سبزی و سالاد همراه غذا در مساجد و نذورات در صورت رعایت مراحل سالم سازی باید انجام شود و در صورت عدم اطمینان از پاک بودن این موارد از خوردن آن ها اجتناب کنیم.

  این مسئول با اشاره به ورود همه اصناف به پخت آش و غیره، اظهار داشت: در ایام ماه رمضان واحدهایی مثل چلوکبابی‌ ها، رستوران‌ ها، آهنگری‌ ها، روزنامه فروشی ‌ها، کت و شلواری‌ ها، آبمیوه فروشان، کله‌ پزان، ساندویچی‌ ها و مراکزی از این قبیل اقدام به فروش آش و حلیم می‌ کنند و اکثرا از موادی نامرغوب استفاده کرده و یا غیربهداشتی در این زمینه فعالیت می‌ کنند که کار آن‌ ها غیرقانونی بوده و با آن‌ ها برخورد می‌ شود.

  بابایی در در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاره آبیک، به مردم آبیک توصیه کرد: توزیع مواد غذایی پخته شده فقط به صورت گرم و تازه صورت پذیرد و از نگهداری مواد غذایی پخته شده در شرایط محیطی به مدت بیش از ۴۵ دقیقه جلوگیری شود.

  گفتنی است، طرح تشدید و نظارت بهداشتی بر مواد غذایی و اماکن در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی قزوین تا پایان ماه مبارک رمضان در تمامی شهرستان ها ادامه دارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت × = 48