گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۰


  مسئول هیات های مذهبی تبلیغات اسلامی آبیک گفت:
  مشارکت ۷۰ تشکل دینی آبیکی در اجرای برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، از مشارکت 70 تشکل دینی در اجرای مراسمات ویژه ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

  حجت الاسلام علی جبارزاده مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در گفتگویی با خبرنگار نگاه آبیک، از آمادگی ۷۰ تشکل دینی در شهرستان آبیک برای برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کنونی جهان اسلام گرامیداشت ارتحال امام (ره) از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

  وی از گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) و شهدای پانزده خرداد تاکید کرد و افزود: عزت و کرامتی که امروز مردم ما و ایران اسلامی پیدا کرده اند حاصل زحمات امام خمینی و رزمندگان اسلام است، ما هر چه داریم از امام خمینی (ره ) است نام و یاد امام (ره) باید بیش از پیش زنده نگه داشته شود.

  حجت الاسلام جبارزاده گرامی داشت و حفاظت از روزهای بزرگ انقلاب را مهم دانست و تصریح کرد: حفظ و نگهداری روزهای مهم همچون سوم خرداد، چهارده خرداد و پانزده خرداد بسیار مهم است که حفظ انقلاب با پایداری روزهای مهم انقلاب است.

  مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، گفت:۱۴ خرداد روز عزا، روز امتحان، روز فقدان بزرگ و روز میثاق ابدی با بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است.

  جبارزاده 1

  وی با بیان اینکه در روز ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ خورشیدی غروب کرد که با طلوع آن هزار چشمه نور در زندگی ملت ایران جوشیده بود، افزود: بیش از ۷۰ تشکل دینی مردم نهاد وابسته به اداره تبلیغات اسلامی آبیک در شب و روز ۱۴ خرداد ۹۴ در بیت و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مساجدشهری و روستایی، هیئات مذهبی و سایر محافل دینی سوگواری و عزاداری می‌ کنند.

  حجت الاسلام جبارزاده ادامه داد: به همین منظور بیش از ۴۰ هیئت مذهبی برادران، ۱۰ هیئت مذهبی خواهران ۱۰ کانون فرهنگی مذهبی مساجد در شهرهای آبیک و خاکعلی و روستاهای قشلاق و زیاران و ۱۰ انجمن اسلامی کارخانجات، ادارات، اصناف با صدور اطلاعیه آمادگی خود را برای برپایی محافل سخنرانی، سوگواری و عزاداری در شب و روز ۱۴خرداد ۹۴ در بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) اعلام آمادگی کرده اند.

  این مسئول همچنین برگزاری مراسم سخنرانی، سوگواری و عزاداری بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مصلای مسجد ولی عصر(عج) با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سایر ادارات و نهادهای فرهنگی را با دعوت از سخنران کشوری از دیگر برنامه های ۱۴ خرداد در این شهرستان عنوان کرد.

  وی، نصب پرچم، پلاکارد، بنر و توزیع پوستر و تراکت های تبلیغی، برگزاری مراسم های عزاداری و سوگواری در مساجد و هیئات مذهبی، برپایی ایستگاه صلواتی در معابر شهری و همچنین برگزاری جلسات سخنرانی پیرامون ابعاد شخصیتی حضرت امام(ره) با دعوت از مبلغان و مبلغات، برگزاری مسابقه وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)، اجرای مسابقه زندگانی امام(ره) در مدارس با همکاری آموزش و پرورش و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان از جمله برنامه های این اداره در روز چهاردهم خرداد ۹۴ خواهد بود.

  مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با بیان اینکه امروز همگی ما مدیون شخصیت والای امام راحل و جانفشانی‌های شهدای انقلاب بویژه شهدای ۱۵ خرداد هستیم و اگر قیام امام نبود اکنون ملت ما در ذلت بسر می‌برد اینکه باید شخصیت امام را گرامی داشت و تبیین کرد برای تعارفات نیست بلکه برای عزت است برای استمرار حرکت الهی است نسل جوان باید بداند امام چه تفکری داشت، چه راه و روشی را انتخاب کرده تا بتواند راه صحیح را از غلط مشخص کند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 6 =