گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۹


  یادداشت/
  چه کسانی نمیخواهند استان آرامش داشته باشد؟؟؟ بخشی از جریانی خاص که دست بر قضا آقازاده‌ها هم در بینشان به چشم می‌خورند هر روز استاندار را تهدید می‌کنند و چشمشان احتمالا به دنبال لقمه‌های دندان‌گیرتری همچون استانداری و نمایندگی مجلس است.

  انتخابات ریاست جمهوری در هر دوره‌ای علی رغم آنکه یکی از شیرین‌ترین وجوه مردم سالاری را به نمایش می‌گذارد و همواره دارای شور و نشاط فراوانی است اما همیشه یک بیم نیز همراه خود دارد که فرد منتخب ملت در انتخاب مدیران خود چه نگاهی به آینده خواهد داشت و آیا این انتخاب مدیران جدید به روند پیگیری امورات اجرایی لطمه خواهد زد و از آن مهمتر آیا آرامش جامعه را بر هم خواهد زد یا با انتخابی خوب باعث ایجاد آرامش در جامعه خواهد شد.

  انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز از این قانون مستثنی نبوده و پس از اعلام منتخب ملت رایزنی‌هایی برای انتخاب مدیران جدید هم در سطح ملی و هم در سطح استانی آغاز شد.

  استان قزوین نیز در این برهه شاهد تغییرات مهمی بوده که مهمترین آنها انتخاب استاندار است. تقریبا تمامی افراد سیاسی و حتی مردم عادی هم می‌دانند که در آن برهه تدبیر نماینده وقت مقام معظم رهبری و امام جمعه محترم (حضرت ایت ا…باریک بین) و البته همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دیگر اشخاص تاثیر گذار باعث شد تا شخصی بر مسند استانداری تکیه زند که با وجود بومی بودن و سابقه طولانی در امورات اجرایی و آشنایی با توانمندی‌های استان و شخصیت‌های سیاسی باعث ایجاد آرامش در فضای استان گردد. (البته اقدامات و تصمیمات جناب اقای استاندار در این نزدیک به دوسال قطعا جای نقد دارد که در این نوشته به دنبال آن نیستیم)

  اما از همان ابتدای انتخاب استاندار جریانی که خود را داعیه دار حمایت از دولت یازدهم میپندارد به طرق مختلف سعی در ایجاد تنش در استان داشته است. یک روز این تنش را در خرده گیری از انتخاب مدیران استان نشان میدهد، روزی دیگر با برگزاری محفل سیاسی و دعوت از شخصیت های مسئله ساز باعث ایجاد تنش میشود و روزی دیگر به استاندار اولتیماتوم میدهد.

  در این جریان یک خواسته اساسی کاملا واضح است و آن قبضه کردن تمامی جایگاه های خرد و کلان استان است.حال بخشی از این جریان این کار را با روی کار آوردن برادران خود رقم میزند در بخش دیگر که دست بر قضا آقازاده ها هم در بینشان به چشم می خورند هر روز استاندار را تهدید میکنند و چشمشان احتمالا به دنبال لقمه های دندان گیر تری همچون استانداری و نمایندگی مجلس است.

  این اقدامات علی رغم آنکه در جهت شعار های دولت یازدهم نبوده و همگی خلاف مسیر اعتدال است، اگر در همین سطح بماند باز هم قابل تحمل است اما این جریان هر روز دارد پای را از گلیم خود فراتر می نهد و به نصایح بزرگان استان بی اعتنایی میکند.

  در آخرین اقدام خود با تنظیم تحلیلی از شخصیت های سیاسی استان آن هم تحلیلی کاملا مغرضانه و به دور از انصاف تمام تلاش خود را برای برکنار کردن شخصیت های غیر همسو با خود (تاکید میکنم غیر همسو با خود نه غیر همسو با اهداف دولت یازدهم) انجام داده است.

  این جریان سعی دارد تا با فشار به دولت و شخص رئیس جمهور مقدمات تغییر در مدیران استان و انتخاب افراد مطلوب خود را در سفر آتی رئیس جمهور به استان و حتی آینده ای نزدیکتر داشته باشند.

  در این میان اگر تا حال نیز بزرگان و تاثیر گذاران استان و همچنین رسانه ها و مردم شریف با این جریان بر طریق چشم پوشی عمل کرده اند شاید زمان آن رسیده باشد که با نگاهی جدی تر و تحلیل مجموعه اقدامات این جریان نسبت به اتخاذ تصمیمات مهم عمل نمایند.

  پیشنهاد ما به دستگاه های نظارتی و مدیران ارشد استانی هم آن است که به جای فشار آوردن بر رسانه ها اعم از تهدید و توصیه به طرق مختلف برای عدم درج برخی از اخبار و برخی تحرکات معنادار مانند این به دنبال مسببین بر هم زدن آرامش در استان باشند.

  میلاد یوسفی نژاد

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 + چهار =