گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۹ - ۱۶:۰۰


  فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع) گفت:
  بیمارستانهای شهرستان آبیک آمادگی خدمات‌ رسانی به زائران مرقد امام راحل(ره) فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع)، اظهار داشت: بیمارستان‌ های شهرستان آبیک آمادگی خدمات‌ رسانی به زائران مرقد امام راحل(ره) را دارند.

  محمداسماعیل لطیفی، فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، از حضور تیم پزشکی در کاروان راهیان نور خبر داد و گفت: حضور اکیپ اعزامی همراه با کاروان‌ های عازم مرقد امام راحل(ره) در پیشگیری از بیماری‌ ها و ارتقای سلامت زائران موثر خواهد بود.

  وی ادامه داد: همراه با کاروان‌ های اعزامی شهرستان آبیک به مرقد امام راحل یک اکیپ شامل یک پزشک، یک بهیار، یک کارشناس بهداشت محیط و یک کارشناس مبارزه با بیماری‌ ها همراه با یک دستگاه آمبولانس و تجیهزات لازم اعزام می‌ شوند.

  فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، افزود: با توجه به فصل گرما و حمل مخزن آب همراه با کاروان‌ های اعزامی، کلرزنی آب شرب حتما باید انجام شده باشد تا از بروز بیماری‌ ها جلوگیری شود.

  لطیفی با اشاره به اهداف اعزام برگزاری مراسم ارتحال امام، اظهار داشت: شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) را به قشر جوان مهم می باشد، بررسی و شناخت ابعاد شخصیت امام راحل (ره) معمار بزرگ انقلاب اسلامی و احیاگر اسلام ناب محمدی در جهان معاصر ، یکی از ضرورت هایی است که امروز باید به آن پرداخته شود بویژه برای نسل جوان که قرار است در آینده سکان دار جامعه اسلامی باشند.

  این مسئول با اشاره به آمادگی کامل بیمارستان ها و درمانگاه های سطح شهرستان آبیک، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ های شهرستان آبیک آمادگی خدمات‌ رسانی به زائران مرقد امام راحل(ره) را دارند.

  فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، افزود: رعایت بهداشت با توجه به افزایش دمای هوا و بالا رفتن احتمال بروز و شیوع بیماری های روده ای از جمله التور خصوصا” با وضعیت خشکسالی و بالا رفتن دمای هوا مور تأکید قرار بگیرد.

  وی در خصوص آماده باش کامل بیمارستان ها (از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و پذیرش رایگان بیماران احتمالی) ، آماده باش کامل اورژانس (آمبولاس ها با تجهیزات کامل)، محل های استقرار اورژانس ۱۱۵، آتش نشانی و هلال احمر، هماهنگی با درمانگاه ها و داروخانه های شبانه روزی برای آمادگی جهت خدمات رسانی  خبر داد و گفت: نظارت بهداشتی بر توزیع آب بطری شده در بین زائرین و عدم استفاده از پخت غذا برای زائرین، شرایط ایستگاه های صلواتی، توزیع مواد غذایی بسته بندی و کنسروی و سایر امور مربوطه هماهنگی و برنامه ریزی شد.

  فرمانده بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، تصریح کرد: مردم آبیک همراه با سایر هموطنان با حضور در مرقد امام بار دیگر با امام راحل و آرمان های وی تجدید میثاق خواهند کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت − = 2