گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۹ - ۰۹:۲۶


  امام جمعه آبیک:
  برگزاری مراسم در مناسبت های مذهبی باید هدفمند باشد امام جمعه آبیک با اشاره به این که در جشن ها باید حرمتها و ارزشهای اسلامی حفظ شود بیان کرد: مراسمات مذهبی باید هدفمند برگزار شود.

  حجت الاسلام والمسلمین سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تبرک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: جشن های باید طوری برگزار شود که آبروی اسلام در آن حفظ شود.

  وی در ادامه با اشاره به نحوه برگزاری مناسبت های مذهبی در شهرستان گفت: مناسبت های مانند شهادت و عزاداری در سطح شهرستان به خوبی و به صورت شایسته ای برگزار می شود اما در اعیاد مذهبی برنامه ریزی های خوبی صورت نمی گیرد حتی برخی اوقات برنامه هایی خارج از چارچوب دستورات دینی برگزار می شود.

  نماینده ولی فقه در آبیک، با گلایه ازاین موضوع که نباید در اعیاد دینی به هر نحوی برنامه های شاد برگزار کنیم خاطرنشان کرد: برخی از برنامه ها در اعیاد به دور از چارچوب های فرهنگی، اخلاقی و دینی برگزار می شود که این موضوع مورد قبول ما نیست.

  امام جمعه شهرستان آبیک همچنین ادامه داد: ما مخالف شادی و نشاط در مراسمات نیستیم  بلکه ما مخالف شادی های کاذب و همراه با گناه هستیم فلذا ما از همه ایده های و پیشنهاداتی که در راستای شادی و نشاط سالم و منطبق بر دستورات دینی باشد استقبال می کنیم.

  استاد دانشگاه حوزه علمیه زینبیه آبیک، با تأکید بر آیه  وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ گفت: دستگیری و همکاری و همراهی در امور خیر و صالح از ضروریات زندگی اسلامی است  فلذا دراموری که هم در جهت شاد سازی مومنین و هم منطبق با دستورات الهی باشد ما نهایت همکاری و هم یاری را خواهیم کرد.

  حجت الاسلام موسوی در پایان با بیان این که برگزاری مراسم در مناسبت ها مختلف باید هدفمند باشد گفت: مهم ترین هدف این مراسمات باید افزایش شناخت و معرفت مردم نسبت ائمه معصومین و سیره و سنت آن ها باشد زیرا بعد از شناخت صحیح محبت وعلاقه ای ناگسستنی شکل می گیرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو − 2 =