گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۷ - ۱۲:۱۶


  رئیس کانون مداحان و شعرای آیینی آبیک گفت:
  آمادگی مداحان آبیکی برای برگزاری جشنهای نیمه شعبان مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی آبیک از آمادگی مداحان این شهرستان برای برگزاری جشن های نیمه شعبان خبر داد و گفت: مداحان شهرستان آبیک آماده القای درست فرهنگ مهدویت به مردم هستند.

  پرویز دشتی، رئیس کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، از آمادگی کامل مداحان شهرستان آبیک برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشن های نیمه شعبان خبر داد و گفت:  بدون تردید شعبان ماه شریفی است، حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حق آن را می‌ شناسند، ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد می‌شود.

  وی در ادامه ماه شعبان را یکی از ماه های پرفضیلت دانست و خاطرنشان کرد: ماه شعبان یکی از سه ماه پر فضیلتی است که هر انسان مؤمنی می‌ تواند از آن برای نزدیک شدن به خداوند و پیامبر (ص) یاری جوید و خود را در چشمه‌سار این ماه، پاک کند و به سوی کمال رود.

  دشتی با اشاره به اعمال این ماه، تصریح کرد: مناجات معروف شعبانیه که از امام علی (ع) و دیگر امامان معصوم (ع) گزارش شده مناجاتی است بسیار ارجمند و گران‌ بها که در آن معارف فراوانی نهفته است به‌ ویژه درباره آداب و آیین بندگی کردن، شیوه و شگرد با خدا رو به رو شدن و چگونه زبان به عذر و پوزش گشادن و این مناجات یکی از مهم‌ ترین و ارجمندترین اعمال این ماه است.

  این مسئول گفت: امام زمان (عج) ذخیره الهی برای گسترش قسط و عدالت در سراسر جهان است، وقتی آن حضرت ظهور کند، امنیت، عدالت، رونق اقتصادی، وفور نعمت‌های الهی در زمین، صلح و صفا و برادری و مساوات در سطح جهان برقرار خواهد شد.

  مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان آبیک، اظهار داشت: طی هماهنگی که با هیئت رئیسه این کانون انجام شد تعداد ۴۰ مداح برای برگزاری جشن نیمه شعبان اعلام آمادگی کردند.

  وی با اشاره به با محتوا بودن شعرهای مداحان در جشن های شعبانیه بیان کرد: مداحی، مولودی خوانی و کمک در برگزاری محتوایی و شکلی جشن‌ های نیمه شعبان از مهم‌ ترین برنامه‌ های مداحان در جشن نیمه شعبان است.

  دشتی مهم‌ ترین هدف در جشن های نیمه شعبان معرفت یابی به امام عصر(عج) دانست و تصریح کرد: امام زمان (عج) ذخیره الهی برای گسترش قسط و عدالت در سراسر جهان است، وقتی آن حضرت ظهور کند، امنیت، عدالت، رونق اقتصادی، وفور نعمت های الهی در زمین، صلح و صفا و برادری و مساوات در سطح جهان برقرار خواهد شد.

  این مسئول با اشاره به ارادت خاص مردم ایران و به خصوص شهرستان آبیک، به ائمه اطهار، یادآور شد: برگزاری مراسم های مذهبی به وسیله مردم نشان از عمق ارادات اهل بیت(ع) نسبت به درک این برنامه‌ها و عشق و ارادات آنها به ائمه اطهار(ع) دارد.

  مسئول کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان آبیک با بیان اینکه جشن های نیمه شعبان باشکوه و درعین حال با محتوای مذهبی و معنوی باید برگزار شود، عنوان کرد: باید مواظب باشیم تا ردپای گناه در این آیین‌ها پیدا نشود.

  دشتی در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، اعلام کرد: باید با فضاسازی رسانه ای و فرهنگی جنبه های مراقبت فرهنگی در برگزاری مراسم های ملی و مذهبی را تقویت و مداحان نیز از شعرهایی استفاده کننده که با محتوا باشد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 1 = هشت