گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۷ - ۱۰:۵۲


  مسئول هیات های مذهبی تبلیغات اسلامی آبیک گفت:
  آمادگی ۱۵۰ حسینیه و هیئت مذهبی آبیک برای برگزاری جشن نیمه شعبان مسئول هیات های مذهبی و دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، از آمادگی 150 حسینیه و هیئتهای مذهبی در برگزاری جشنهای نیمه شعبان خبرداد و گفت: جشنهای نیمه شعبان باید با شکوه برگزار گردد.

  حجت الاسلام علی جبارزاده مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در گفتگویی با خبرنگار نگاه آبیک، از آمادگی بالغ بر ۱۵۰ حسینیه و هیئت مذهبی این شهرستان برای برگزاری جشن‌ های نیمه شعبان در این شهرستان خبر داد و گفت:  شهرستان آبیک دارای ۱۵۰ هیئت مذهبی می باشد که از این تمامی هیئت های مذهبی در سراسر شهرستان آمادگی خود را برای برپایی جشن های نیمه شعبان اعلام کردند.

  وی با اشاره به فعالیته های هیئت های مذهبی در شهرستان آبیک، تصریح کرد: آذین بندی معابر و مساجد و امامزادگان شهرستان، آماده سازی غذاهای نذری و پخش نذورات نصب بنر و پارچه نوشته، برگزاری جشن و ایستگاه صلواتی، مداحی، سخنرانی، برپایی مراسم احیاء نیمه شعبان، برگزاری مسابقات فرهنگی و برپایی جنگ های شادی از جمله برنامه های ویزه نیمه شعبان است.

  حجت الاسلام جبارزاده با اشاره به هماهنگی‌ های انجام‌ شده با نهاد‌های ذی‌ ربط برای برگزاری هرچه باشکوه جشن‌ های نیمه شعبان در شهرستان آبیک اظهار کرد: بر اساس هماهنگی‌ های انجام‌شده توسط کانون مداحان و شعرای آیینی و شورای هیئات مذهبی شهرستان آبیک، بالغ بر ۱۵۰ حسینیه، هیئت و محفل مذهبی آمادگی خود را برای برگزاری باشکوه جشن‌ های نیمه شعبان اعلام کرده‌ اند.

  وی با اشاره به نزدیکی سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و تقارن با با جشن های نیمه شعبان، گفت: در کنار پرداختن به سیره مهدوی، سیره عملی حضرت امام(ره) باید بیان شود.

  حجت الاسلام جبارزاده با اشاره به فعالیت هیئت های مذهبی در کاهش آسیب ها، گفت: برای هماهنگی هرچه بیشتر و کاهش برخی آسیب ها نشستی با اصناف برگزار می‌ شود.

  مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک،  با اشاره به فضیلت شب نیمه شعبان گفت: نیمه شعبان علاوه بر اینکه روز و زمان خجسته میلاد امام عصر(عج) است، فرصت معنوی مناسب و ارزشمندی برای راز و نیاز با خالق هستی و نزدیکی هرچه بهتر و بیشتر به معبود و کسب برکات الهی است .

  وی اضافه کرد: در روایاتى که از طریق شیعه و اهل تسنّن نقل شده فضیلت‌هاى بسیارى براى عبادت و راز و نیاز در شب و روز خجسته نیمه شعبان بر شمرده شده است و این خود تمثیل زیبایى است از این موضوع که براى رسیدن به صبح وصال موعود باید شب وصل با خدا را پشت سر گذاشت، و تا زمانى که منتظر، عمر خویش را در طریق کسب صلاح طى نکند نمى‏تواند شاهد ظهور مصلح موعود باشد.

  حجت الاسلام جبارزاده در ادامه افزود: با توجه به اهمیّت فراوانى که روایات به شب نیمه شعبان داده شده و حتّى آن را هم پایه شب قدر شمرده‏اند، در این مجال برخى از روایت‌هایى را که در بیان مقام و منزلت این شب روحانى وارد شده‏اند مورد بررسى قرار مى‏دهیم. باشد تا خداوند ما را به عظمت این شب مقدس واقف گرداند و توفیق بهره‏بردارى از برکات آن را عطا فرماید:

  این مسئول ادامه داد: این شب از چنان اهمیتی برخوردار است که هم ردیف و هم پای شب های قدر قرار دارد و از این موقعیت می توان چون شب های قدر ماه مبارک رمضان، برای کسب خیرات و برکات معنوی بهره برد و نهایت تلاش را برای کسب فیض داشت. مراسم احیای نیمه شعبان در مساجد برنامه ریزی و تبلیغات و اطلاع‌ رسانی در این موضع صورت گیرد.

  مسئول هیات های مذهبی و تشکل های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با اشاره به برنامه‌ های پیش‌ بینی شده برای جشن‌ های نیمه شعبان در این شهرستان بیان کرد: مولودی‌ خوانی، سخنرانی، تزئین و چراغانی خیابان‌ ها و محلات، برپایی ایستگاه‌ های صلواتی، پخش شربت و شیرینی، برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز از برنامه‌ های هیئات مذهبی در این مراسم خواهد بود.

  این مسئول در پایان به اعزام مبلغان دینی ویژه ولادت حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و متذکر شد: تبیین شخصیت امام زمان (عج) بر اساس معارف اسلامی، جهت‌دهی محافل و مجالس نیمه شعبان، برگزاری مراسم‌ مذهبی، نماز جماعت و جلسات پرسش و پاسخ پیرامون شخصیت وجودی امام زمان (عج)، برگزاری حلقه‌ های معرفت با محوریت امام زمان (عج) برای جوانان و تبلیغ چهره به چهره با مردم، از فعالیت‌ های مهم مبلغان در ایام تبلیغی نیمه شعبان است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه + 5 =