گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۷ - ۱۳:۰۰


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، گفت:
  ارتقای فرهنگ مهدویت هدف اصلی جشنهای نیمه شعبان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با اشاره به هدف برگزاری جشن های نیمه شعبان گفت: در جشنهای نیمه شعبان باید فرهنگ صحیح مهدویت را در بین جوانان نهادینه کنیم.

  حجت الاسلام سید جلال حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: هدف از برگزاری جشن های شعبانیه این است که ثابت کنیم دین اسلام دین غم و ماتم نبوده و جشن های فراوانی برای شادسازی مردم دراین دین وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه جشن های متعددی در داخل کشور همیشه وجود داشته است، ادامه داد: برگزاری جشن های انتخاباتی و جشن اعیاد مربوط به ائمه اطهار حاکی از این مطلب است که دین اسلام و کشور جمهوری اسلامی ایران دین جشن و شادی است.

  حجت الاسلام حسینی با تأکید بر اینکه هدف از این جشن ها شاد کردن قلب و دل مردم است اذعان داشت: طبق آمار اتخاذ شده حدود ۵ هزار تن شیرینی و بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه برای شیرینی و شکلات در اعیاد شعبانیه مصرف می شود.

  این مسئول در ادامه هدف از برگزاری جشن های شعبانیه را اتحاد بیشتر برای انتظار فرج حضرت حجت (عج) دانست و تصریح کرد: حدود ۱۴ میلیون نفر از عاشقان حضرت ولی عصر (عج) با فعالیت در ستادهای اعیاد شعبانیه در سراسر کشور همانند جبهه های نبرد برای برپاسازی و فراهم کردن مقدمات ظهور امام زمان تلاش می کنند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در ادامه با اشاره به شادی حقیقی در انسان، متذکر شد: شادی حقیقی و معنوی برای امام زمان (عج) انتظار فرج است که ریشه تمام شادی‌ ها در آن جمع شده است.

  وی با اینکه دین اسلام دین جامعی است که از هیچ یک از حالات انسان غافل نبوده است، افزود: اسلام به تمام ابعاد شخصیتی انسان توجه داشته، چرا که همان‌ طور که برای مسائل حزن و اندوه انسان جایگاهی قائل شده برای شادی و نشاط نیز جایگاه رفیعی باز کرده است.

  حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در شادی و نشاط و حزن و اندوه نباید افراط و تفریط شود، لذا می‌ طلبد که انسان با توجه به ظرفیت وجودی خود در شادی و غم اعتدال را رعایت کند تا به آرامش لازم دست یابد.

  این مسئول خاطر‌نشان کرد: شادی و نشاط، دلبستگی انسان به دین و مذهب را افزایش می‌ دهد به خصوص که در زمینه اعیاد مذهبی باشد که می‌طلبد انسان برای شناخت بیشتر مطالعه و آگاهی خود را در امور دینی و ابعاد شخصیتی ائمه اطهار (ع) ارتقا دهد که نیمه شعبان بهترین فرصت برای شناخت امام زمان (عج) است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی زمینه‌ ساز حکومت حضرت مهدی (عج) است، تصریح کرد: منتظران واقعی باید برای زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) با تقوا و با ایمان باشند و انتظاری مثبت، پویا، به‌ روز، هدف‌ مند و فعال داشته باشند.

  وی دعای عهد را پیوند قلبی و عاطفی با عالم قطب امکان بیان کرد و گفت: در این دعا با امام زمان (عج) بیعت می‌ کنیم و چنین بیعتی سبب تحول در زندگی انسان می‌ شود.

  حجت الاسلام حسینی در پایان با اشاره به نزدیکی ایام ارتحال امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همه مردم انقلاب اسلامی و زندگی در جمهوری اسلامی را مدیون رهبر کبیر انقلاب می‌ دانیم که در همین راستا در سطح بقاع متبرکه شاهد برگزاری برنامه‌ های سوگواری امام راحل خواهیم بود.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 4 = پنج