گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۷ - ۱۱:۰۰


  تیم فوتسال آبیک با نام شهید بیگ زاده مزین شد طی مراسمی با حضور خانواده شهید بیگ زاده و مسئولین شهرستان آبیک تیم فوتسال آبیک با نام شهید بیگ زاده مزین شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح پنجشنبه در مراسمی با حضور خانواده شهید بیگ زاده، منصور فرهنگیان رئیس هیئت، حسن پور رئیس کمیته انضباطی، محمدزاده رئیس بازرگانی هیئت فوتبال شهرستان آبیک و محمد یوسف نژاد رئیس کمیته فوتسال این شهرستان، تیم فوتسال شهید بهمن بیگ زاده در آبیک تشکیل شد.

  در این مراسم امرالله بیگ زاده پدر شهید بهمن بیگ زاده با تشکر از این اقدام مسئولان هیئت فوتبال و کمیته فوتسال شهرستان آبیک، ورزشکاران را سفیران جمهوری اسلامی ایران دانست و همه آحاد جامعه را به پیروی از منش و سبک زندگی اسلامی شهدا دعوت کرد.

  وی با بیان خصوصیات اخلاقی شهید بیگ زاده، تصریح کرد: شهید همواره اهل ورزش بود و علاقه زیادی به رشته های ورزشی داشت و علاقمند بود همیشه کشورش سربلند و قدرتمند باشد. فرزندم به سخنرانی های امام (ره) علاقه زیادی داشت و همیشه از طریق رسانه ها صحبت های آن حضرت را گوش می داد. پسرم تمامی سخنرانی های امام راحل را با گوش دل می شنید.

  پدر شهید بیگ زاده در ادامه، گفت: با وجود اینکه بهمن سن و سال کمی داشت خواهران و بستگان را به حفظ حجاب توصیه می کرد و بر روی موضوع حجاب حساسیت خاصی داشت و هیچ نیازمندی را هم نا امید از در خانه بر نمی گرداند. دی ماه ۶۲ و پس از اینکه سه ماه دوره آموزشی را در تهران گذراند به جبهه اعزام شد و همه خانواده ایشان را بدرقه کردیم.

  IMG_۲۰۱۵۰۵۲۸_۱۱۴۵۴۶

  این پدر شهید  اضافه کرد: سه ماه پس از اعزام بهمن به جبهه ایشان در عملیات خیبر شرکت کرد و پس از آن هیچ اطلاعی از وی نداشتیم که پس از گذشت ۳۲ سال به ما خبر دادند که پیکر پاک شهید در تفحص ها پیدا شده و سرانجام به خانه بازگشت. سنگ یادبودی برای فرزندم در گلزار شهدا قرار داده بودند که امسال مسئولان از ما خواستند تا یکی از وسایل شهید را به عنوان یادبود در آن قرار دهیم اما همسرم قبول نکرد و گفت فرزندم امسال به خانه باز می گردد و خوشبختانه امسال این اتفاق افتاد و دلمان آرام گرفت.

  در این مراسم نیز منصور فرهنگیان با گرامیداشتن یاد و خاطره همه شهدا، شهید بهمن بیگ زاده را که کوچکترین شهید استان قزوین معرفی شده را بهترین الگو برای نسل جوانان معرفی کرد و اظهار داشت: شهید بهمن بیگ زاده باید الگوی نسل جوان قرار گیرد. شهید بیگ زاده درس فداکاری و رشادت را به همه اقشار جامعه یاد داد و باید این فرهنگ را به نسل جوانان معرفی کنیم و از این طریق به نوعی یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی بداریم.

  رئیس هیئت فوتبال شهرستان آبیک الگویی گیری اخلاقی از تمامی شهیدان به خصوص شهید بهمن بیگ زاده را یکی از اهداف تشکیل تیم فوتسال معرفی و تأکید کرد: رعایت اصول اخلاق بسیار ارزشمندتر از گرفتن جام قهرمانی است و جوانان باید جام های اخلاق را فتح کنند. با توجه به اینکه شهید بهمن بیگ‌ زاده جوان‌ ترین شهید استان قزوین و شهرستان آبیک است، جام فوتبال جوانان این شهرستان به نام این شهید مزین و نامگذاری شده است.

  این مسئول خاطرنشان کرد: نامگذاری جام فوتبال جوانان به نام شهید بهمن بیگ‌ زاده با هدف تجلیل از مقام شامخ و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار صورت گرفته است. جام فوتبال جوانان شهرستان آبیک تابستان امسال با حضور شش تیم با نام جام فوتبال شهید بهمن بیگ‌ زاده برگزار می‌ شود؛ البته هر ساله جام فوتبال جوانان این شهرستان با نام این شهید معزز برگزار می‌ شود.

  فرهنگیان اضافه کرد: همچنین یک تیم فوتسال از شهرستان آبیک به نام شهید بهمن بیگ‌ زاده در مسابقات قهرمانی فوتسال استان قزوین اعزام می‌شود که در این مسابقات، ۹ تیم از این استان شرکت می‌ کنند.

  IMG_۲۰۱۵۰۵۲۸_۱۱۴۵۳۹

  در ادامه محمد یوسف نژاد از برنامه تیم فوتسال جوانان شهید بهمن بیگ زاده برای شرکت در مسابقات استان گفت و اظهار داشت: تیم فوتسال شهید بهمن بیگ زاده به همراه تیم شهید حسامی در مسابقات قهرمانی استان قزوین که از این هفته آغاز می شود شرکت می کند.

  رییس کمیته فوتسال شهرستان آبیک بیان کرد: تیم فوتسال شهید بهمن بیگ زاده فردا جمعه ساعت ۱۱ صبح به مصاف تیم شهید زینبیه قزوین می رود و این اولین شروع تیم خواهد بود.

  وی گفت: این مسابقات در دو گروه ۵ تیمی برگزار می شود که دو تیم آبیکی در یک گروه قرار گرفته اند و در ادامه به مصاف هم خواهند رفت.

  عباس قره داغی، علی قاسمی، سینا کریم زاده، افشین خانی، علیرضا سلطانی، امیررضا وادیپور، امید موحدی پور، علیرضا قره داغی، مرتضی شقاقی، محمد محمدی فر، رامین عظیمی بازیکنان محمد یوسف نژاد، هومن ذوقی، ابراهیم عباسی، محمد گلی، احسان عبادت طلب کادر مربی گری این تیم را تشکیل می دهند.

  پس از پایان از لباس تیم رونمایی شد و یک دست لباس ورزشی به عنوان یادگاری به خانواده شهید بهمن بیگ زاده اهدا شد.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 1 = سه