گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۶ - ۱۲:۰۳


  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع):
  حمایت از تولید ملی ضرورت اقتصاد کشور است فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) با اشاره به کم تأثیر بودن مذاکرات هسته ای در بهبود وضعیت داخلی نتذکر شد: حمایت از تولید داخلی و تکیه بر توان نیروهای داخلی ست که می تواند کشور را از بحران اقتصادی خارج کند.

  حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اقدامات اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج در شهرستان آبیک اظهار کرد: خوشبختانه در زمینه اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج همواره پیشرو و پیشقدم بوده است و در ۲ زمینه ورود پیدا کرده است.

  وی با اشاره به تلاش های بسیج و سپاه در زمینه فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: در زمینه فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی که در برنامه های متنوعی برگزار و اجرا شد؛ از جمله برنامه ها می توان به برگزاری نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان و به خصوص نمایشگاه اقتصاد و فرهنگ در هفته بسیج که توسط سپاه برپا شد؛ اشاره کرد.

  برین با اشاره به سایر اقدامات بسیج در این زمینه خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های بصیرتی ، آگاه سازی مردمی و بسیجیان در تمام سطوح پایگاه ها ، حوزه ها و غیره ، چاپ و توزیع ، نصب بنر ، پارچه ها در سطح شهرستان ، روستاها شهرها و پایگاه های مقاومت، تهیه ، تدوین و توزیع نشریات ، مجلات ، کتاب ها و بسیاری موارد دیگر از جمله اقدامات بسیج در زمینه اقتصاد مقاومتی بوده است.

  این مسئول در ادامه تصریح کرد: برنامه های عملی اقتصاد مقاومتی نظیر واگذاری تسهیلات جهت راه اندازی و تولید محصولات اقتصاد مقاومتی ، حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی در زمینه تولیدات داخلی و انجام اقدامات عملی کاهش مصرف انرژی و سایر موارد از اقدامات بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده است.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در ادامه همچنین با اشاره به عدم ورود سایر مسئولین در کشور و استان در بحث اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های مسئولان هنوز مردم طعم و مزه اقدامات عملی اقتصاد مقاومتی را نچشیده یا ندیده اند. و در سطح استان قزوین و مخصوصاً شهزستان آبیک ظرفیت های زیادی در بحث کشاورزی دارد ولی متاسفانه در این زمینه هنوز از این ظرفیت ها بخوبی استفاده نشده است.

  وی با بیان اینکه تبلیغات و سیاست گذاری های مهم در زمینه مصرف کالای داخلی خیلی محدود انجام شده است اذعان نمود: متاسفانه به علت نداشتن کیفیت محصولات داخلی نمی توانند با محصولات خارجی رقابت کنند یا به علت ارزان بودن کالاهای چینی ، مردم تمایل بیشتری به خرید کالاهای چینی دارند و یا این که همه اجناس سطح بازار چینی می باشد و مشابه داخلی آن وجود ندارد.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در پایان با اشاره به حمایت های سپاه و بسیج سازندگی از کارآفرینان، تاکید کرد: در سطح استان و شهرستان سپاه تسهیلات خوبی را برای کارآفرینان و بنگاه های کوچک اقتصادی در نظر گرفته است و به طور مثال در سطح شهرستان بیش از ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات داده شده است که کارآفرینان می توانند با مراجعه به پایگاه ها از این تسهیلات برخوردار شوند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = شش