گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۶ - ۰۸:۵۰


  مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام صادق(ع) گفت:
  تنها راه برون رفت از تحریمها اقتصاد مقاومتی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام صادق(ع) با اشاره به مذاکرات هسته ای، اظهار داشت: تنها راه برون رفت از تحریم ها و فشارهای وارد شده به مردم تکیه بر اقتصاد مقاومتی و ملت شریف ایران است.

  حسن احمدی، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، وجه تشابه فعالیت های بسیج سازندگی با جهادسازندگی سابق در خدمت رسانی و محرومیت زدایی از روستاها و مناطق محروم دانست و عنوان کرد: نقطه تمایز آن این است که وظیفه ذاتی جهاد سازندگی سابق، عمران و آبادانی روستاها بود که در سنوات بعد این وظایف به دستگاه های دولتی محول شد.

  وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی دانست، و اظهار داشت: اگر تحریم‌ ها در ۱۱ تیر برداشته شود همه مشکلات کشور حل نمی‌ شود و بیشتر مشکلات که داخلی است باقی خواهد ماند.

  احمدی با اشاره به برنامه های بسیج سازندگی شهرستان آّیک، بیان کرد: بسیج سازندگی با گذشت چند سال از فعالیتش در چند سال اخیر در قالب اردوهای هجرت(با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان) در همه عرصه ها اعم از آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفه ای ، خدمات رسانی، عمرانی، مرمت و بهسازی و زیباسازی مدارس وارد شده که خدمات رسانی و محرومیت زدایی از کشور از نتایج آن بوده است.

  این مسئول غنی سازی اوقات فراقت جوانان را یکی از بهترین اقدامات بسیج سازندگی دانست و تصریح کرد: غنی سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه های سازندگی و مردم یاری و خدمات رسانی، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت های گروهی، کمک به توسعه سازندگی و رفع محرومیت در کشور به ویژه در روستاها و مناطق محروم با هزینه ای کمتر و سرعت بیشتر از مهم ترین اهداف این اردوها بوده است.

  مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، با اشاره به اهداف بسیج سازندگی در شهرستان آبیک، یادآور شد: بسیج سازندگی به دنبال این است که فرهنگ خدمات رسانی را در بین آحاد مختلف جامعه نهادینه کند و از ظرفیت هایی که در شهرستان آبیک وجود دارد استفاده نموده و خدمات رایگان به مردم ارائه نماید. بطور خلاصه می توان گفت که اجرای این طرح علاوه بر اشتغالزایی سبب تقویت روحیه اعتماد به نفس جوانان شده و از بروز ناهنجای های جامعه جلوگیری می کند.

  وی گسترش عدالت اجتماعی را یکی دیگر از اهداف بسیج سازندگی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد شرایط یکسان برای همه افراد جامعه جهت رشد و شکوفایی در زندگی یکی دیگر از اهداف بسیج سازندگی است که به حمد الله در ین زمینه شهرستان آبیک اقدامات خوبی را انجام داده است.

  احمدی، افزایش تولید، ایجاد فرهنگ کار و تلاش، را از دیگر اهداف جهاد سازندگی دانست و خاطرنشان کرد: افزایش تولید در واقع یعنی ایجاد فرصت شغلی و از بین رفتن بیکاری و به دنبال آن کم شدن فقر، ایجاد فرهنگ کار و تلاش در جامعه و به دنبال ان تولید بهتر و در نهایت ایجاد ثروت در جامعه، آموزش مهارت ها و دانش ها به نسل نوجوان و جوان که آموزش دانش های مختلف سطح آگاهی عمومی را بالا می برد و موجب کم شدن فقر می شود. ایجاد فرصت های شغلی برابر برای اقشار مختلف جامعه که تا به امروز در این زمینه ها اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

  این مسئول با اشاره به نقش طرح های اقتصاد مقاومتی در اشتغال زایی و خودکفایی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خوداتکایی است. توانمندسازی اقشار کم درآمد در جامعه، خلاصی از وابستگی به درآمد نفت مصداق خوداتکایی، ساز و کارهای حوزه اقتصادی بایستی به گونه ­ای مورد بازبینی قرار گیرند که تمامی مواردی که وابستگی کشور را به دنبال دارد مورد شناسایی نموده و در خصوص ان تصمیم گیری نمایند.

  مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، با اشاره به اعطای وام به بسیجیان در زمینه های خوداشتغالی، بیان داشت: در سال گذشته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۵۰۰ میلیون و در زمینه اشتغال‌زایی ۲۳۰ میلیون تومان اعتبار در بین بسیجیان توزیع شد.

  وی با بیان اینکه اردوهای جهادی را برای کمک به محرومین برگزار کردیم، خاطر نشان کرد: مرمت و بهسازی مدارس، استفاده از نیروهای بسیجی بی‌کار در طرح همگام با کشاورز در راستای ارائه مشاوره به کشاورزان در مراحل مختلف تولید از جمله برنامه‌های بسیج سازندگی بوده است.

  احمدی در پایان با اشاره به ایجاد حداقل ۵۰ شغل در سال جاری از سوی بسیج سازندگی، تصریح کرد: این نمونه‌ای از کار ما است و ایجاد اشتغال با شعار ما می‌ توانیم شدنی است.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 − = یک