گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۶ - ۰۹:۴۵


  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع):
  سخنان رهبری همان سخنان ملت ایران است فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) با اشاره به مذاکرات هسته ای و زعایت خطوط قرمز توسط تیم مذاکره کننده ایرانی، تصریح کرد: سخنان رهبری همان حرف دل ملت ایران است و تیم مذاکره کننده باید به این سخنان احترام بگذارند و خطوط قرمز را رعایت کنند.

  حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به دستاوردهای تیم مذاکره کننده هسته ای، اظهارداشت: تیم مذاکره کننده فعلی دستاوردهای قابل توجهی داشته است اما اینکه در نهایت این مذاکرات به چه نتیجه ای برسد مشخص نیست و باید منتظر باشیم تا نتیجه آن مشخص شود.

  وی با اشاره به قدرت ایران در منطقه و جهان، یادآور شد: در مذاکرات هسته ای با گروه  ۱+۵ که قدرت های جهانی هستند، یک سو ایران و سوی دیگر قدرت های دنیا قرار گرفته اند که این اوج قدرت جمهوری اسلامی را نشان می دهد.

  برین با اشاره به عدم پاسخگویی مسئولین ایرانی در مقابل یاوه گویی های یران آمریکایی، تصریح کرد: نکته مهم این است که در بحث حفظ عزت ملی تیم هسته ای بسیار بد عمل کرده است و زمانی که وزیر خارجه آمریکا موضعی در مخالفت با ایران ابراز می کند نهایتا تنها سخنگوی وزارت خارجه موضع ضعیفی می گیرد که این قابل قبول نیست و سیگنال هایی از سوی رئیس جمهور دیده می شود که ما را نگران می کند.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، در ادامه تاکید کرد: تیم مذاکره کنده بداند که سخنان رهبری، سخن ملت ایران است. هنگامی که ایشان می فرمایند: “اجازه نمی دهم از دانشمندان هسته ای و فرزندان ایران بازجویی کنند”، این سخن تمام ملت ایران است.

  این مسئول ضمن حمایت و پشتیبانی از تیم مذاکره کننده  در لوزان به خاطر ماموریت سختی که بر عهده دارند، متذکر شد: تیم مذاکره کننده باید سخنان رهبری را در مذاکره خود با ۵+۱ در اولویت قرار دهد ملت ایران می خواهند که خطوط قرمز تعیین شده توسط مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داده و بدانند که آنجا میز مذاکرات نیست بلکه میدان نبردو دفاع از حیثیت و اقتدار دینی و غرور ملی جمهوری اسلامی است.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، با اشاره به گزاره برگ آمریکایی، افزود: براساس گزاره برگی که آمریکایی ها منتشر کردند اصل غنی سازی برای ایران پذیرفته شده است و بعد از ۱۰ سال در بحث غنی سازی نیز محدودیتی وجود نخواهد داشت و نهایتا پس از گذشت ۱۱ سال می توانیم چرخه غنی سازی خود را تکمیل کنیم.

  وی با بیان اینکه در حوزه تحقیق و توسعه ابهاماتی وجود دارد، گفت: نکته مهم این است که در بحث تحقیق و توسعه ابهامات مهمی وجود دارد و باید منتظر باشیم تا مذاکرات نهایی شود. براساس بیانیه لوزان مقرر شد جدولی ترسیم شود و باید دید براساس آن جدول ما تحقیق و توسعه خواهیم داشت یا خیر.

  برین در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اینکه رو در رو شدن کشورهای غربی موسوم به ۱+۵ با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات هسته ای اوج قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد، گفت: در مسیر اسلامیت حرکت خوبی شده است به نحوی که قدرت های جهانی بر ضد آن می خواهند عمل کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + = چهار