گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۵ - ۰۸:۵۶


  امام جمعه موقت شهر آبیک:
  رسانه ها ترویج زندگی اسلامی را باید در اولویت بگذارند امام جمعه موقت شهر آبیک با اشاره به پخش برخی فیلم های ضد فرهنگ اسلامی و ایرانی از شبکه های ملی، عنوان کرد: رسانه ا نقش بسیار مهمی را در توریج سبک زندگی اسلامی در بین خانواده ها ایفا می کنند.

  حجت الاسلام عبدالصمد رمضانی امام جمعه موقت شهر آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به نقش اساسی شبکه های تلوزیونی در نهادینه سازی و ترویج سبک زندگی اسلامی، اظهار داشت: نهادینه سازی و ترویج و اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی در جامعه باید از اهم دغدغه های نهادها و سازمان های فرهنگی در کشور باشد.

  وی با اشاره به هجمه وارد شده از سوی دشمنان در شبکه های ماهواره ای تأکید کرد: امروز ما نه تنها باید در برابر فرهنگ ابتذال غرب که همچون طبل تو خالی است ایستادگی کنیم بلکه باید فرهنگ غنی اسلامی ایرانی خود را که سرشار از محتوا و مضامین الهی است به سراسر جهان صادر کنیم.

  امام جماعت مسجد جامع شهر آبیک، ادامه داد: رسانه ها می توانند با انجام فعالیت های پژوهشی در حوزه سبک زندگی و انتشار آن در مطبوعات و خبرگزاری ها در زمینه فرهنگ سازی و ترویج آن در بین جوانان و خانواده ها تاثیرگذار باشند. رسانه ها همچنین منتقل کننده دیدگاه ها به افراد جامعه هستند.

  این مسئول به نقش کلیدی رسانه ها اشاره و تأکید داشت: رسانه‌ ها به‌ وسیله مطالبی که منتشر می‌ کنند می‌ توانند سبک زندگی جامعه را به سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری نزدیک کنند.

  رمضانی امام جمعه موقت

  حجت السلام رمضانی، اضافه کرد: یکی از مهمترین بخش هایی که مطالعات سبک زندگی در حوزه فرهنگ در آن نقش مهمی ایفاء کرده است، در بحث وسایل ارتباط جمعی و توسعه راهبردهای انتخاب رسانه ای و شناخت تفاوت ها و ویژگی های مخاطبان رسانه ها است.

  وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد سبک زندگی اسلامی ایرانی ما باید دو راهبرد اتخاذ کنیم؛ نخست نقد سبک زندگی غربی و دوم کار اثباتی برای خلاء های موجود در سبک زندگی اسلامی ایرانی است که در زندگی هایی که به سبک غربی پیش می رود شاهد خلاء های زیادی هستیم.

  امام جماعت مسجد جامع شهر آبیک با اشاره به راهکارهای پیش رو در مقابله با هجوم دشمن در رسانه های غربی و ماهواره ها، عنوان کرد: اشاعه سبک زندگی اسلامی به این معناست که ما مضر بودن مولفه های سبک زندگی غربی را هرچه بیشتر برای مردم نمایان و تشریح کنیم.

  وی افزود: مثلاً در همین حوزه رسانه در مقابل شبکه «فارسی وان» یک کار خوبی صورت گرفت و یک جریان عمومی نقد برنامه های غیر اخلاقی این شبکه شکل گرفت، مدام گفته شد که سریال های این شبکه خیانت را در خانواده ها تئوریزه می کند، در نتیجه  بسیاری از خانواده ها و حتی خانواده های غیر مذهبی هم از دیدن این شبکه اجتناب کردند، چون برخی مسائل فطری است مثلا هیچ پدر و مادر حتی غیر مذهبی ای هم دوست ندارند بچه هایشان تماشاگر برنامه های غیر اخلاقی باشند.

  حجت الاسلام رمضانی در پایان با اشاره به نقش گلیدی و اساسی رسانه ملی در توسعه سبک زندگی اسلامی یادآور شد: که آن چه در ساخت و تولید سریال ها و فیلم ها مهم خواهد بود، طراحی شکلی مناسب برای زندگی خانواده های ایرانی بوده که بهترین وجه آن همسان با سبک زندگی اسلامی- ایرانی است. مطلبی که از طریق تلویزیون و با این بُعد مسافت به بهترین شکل عملی می شود. همانطور که نزد غربی ها در ساخت آثاری همسان با تفکر زیست شان رعایت می شود.

   انتهای گفت وگو/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت × = 21