گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۵ - ۱۲:۰۸


  مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی آبیک:
  هرگونه افزایش نرخ کرایه ها غیرقانونی است مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک با اشاره به افزایش خودسرانه برخی از رانندگان تاکسی تأکید کرد: هرگونه افزایش نرخ کرایه ها غیرقاونونی است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

  حسین دیور، مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک، و حومه در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به تک نرخی شدن قیمت بنزین اظهار داشت: در اطلاعیه‌ ای که شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی ایران درباره افزایش قیمت سوخت و حذف سهمیه‌ بندی منتشر کرده، مشخص نشده است که تک‌ نرخی شدن قیمت بنزین و گازوئیل تنها شامل خودورها و موتورسیکلت‌های شخصی می‌ شود یا این تصمیم برای خودروهای عمومی هم صدق می‌ کند.

  وی با اشاره به اینکه  قیمت بنزین در روز گذشته (۳ خرداد ۹۴ ) تک نرخی شده است ، اظهار داشت: در حال حاضر  سهمیه بنزین تاکسی‌ ها قطع نشده است  و از طرفی نیز اکثر تاکسی های شهر تهران دوگانه سوز بوده و از سوخت CNG نیز استفاه می‌کنند ، بنابراین افزایش کرایه ها در این مقطع منطقی نیست  و سازمان تاکسی رانی باید نظارت خود را بر اجرایی شدن مصوبه شورا در خصوص نرخ کرایه ها افزایش دهد.

  مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک، و حومه در ادامه با شاره به این که در سال جاری هیچ گونه افزایش نرخ کرایه ای به تصویب نرسیده است، تأکید کرد: هرگونه افزایش نرخ کرایه توسط تاکسی‌ ها خلاف قانون است و افزایش کرایه در هر مقطعی نیاز به مصوبه شورای اسلامی شهر آبیک و فرمانداری دارد.

  این مسئول با بیان اینکه اکنون ۸۰ درصد تاکسی های شهر آبیک سوخت گاز مصرف می کنند، تاکید کرد: با توجه به اینکه نرخ سوخت گاز تغییری نداشته و در عین حال بسیار مقرون به صرفه نیز هست دیگر نیازی به افزایش مجدد کرایه تاکسی ها نیست.

  دیور در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به برخورد با متخلفین در بحث افزایش نرخ کرایه ها، متذکر شد: در حال حاضر افزایش قیمت تاکسی ها نیاز به مصوبه شورای شهر دارد و بعد از آن اگر به تائید فرمانداری برسد قابل اجرا خواهد بود، در غیر این صورت در حال حاضر قیمت تاکسی‌ ها صرف تک نرخی شدن بنزین افزایش پیدا نمی کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 9 = هجده