گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۳/۴ - ۱۲:۳۶


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک گفت:
  اشاعه فرهنگ قرآنی نیاز امروز جامعه رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک، با اشاره به لزوم توجه به قرآن در دوران کودکی، گفت: اشاعه فرهنگ قرآنی نیاز جدی در جامعه امروز است.

  حجت ‌الاسلام سید جلال حسینی در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان قرآنی در گفنت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این مراسم تصریح کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و فراگیر کردن آموزش همگانی قرآن کریم نقش بسزایی در تعالی جامعه خواهد داشت.

  وی با اشاره به اهمیت دوران کودکی در شکل گیری شخصیت انسان، عنوان کرد: بهترین زمان انس با قرآن سنین کودکی است چرا که فرهنگ قرآنی با گوشت و پوست کودکان ما عجین شده و نقش بسزایی در تعالی شخصیت و هویت آنان در آینده ایفا خواهد کرد.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، یادور شد: حفظ قرآن از صدر اسلام به دلایلی مانند جلوگیری از تحریف و نقش قرآن در ارتقای اخلاق و رفتار اجتماعی و فردی انسان‌ ها، توسط پیامبر گرامی اسلام (ص) مورد تأکید قرار گرفته است.

  این مسئول تدبر در آیات، مفاهیم و تفسیر قرآن را عامل پیشرفت در امور دانست و عنوان کرد: تدبر و تفکر در آیات قرآن موجب افزایش معرفت نسبت به راه حق خواهد شد و کاستی‌ ها و نقایص را تبدیل به حسنه و خوبی خواهد کرد.

  حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: توقع مردم از حافظ و قاری قرآن این است که رفتاری بر خلاف دستورات دین و قرآن انجام ندهند و در راستای قرآن حرکت کنند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، افزود: در حال حاضر، نیاز کشور به تقویت و گسترش برنامه‌ های فرهنگی، از هر زمان دیگری ضروری‌ تر به نظر می‌ رسد.

  وی اضافه کرد: کشور ایران با توجه به اینکه به‌عنوان پرچم‌دار اسلام در دنیا شناخته می‌ شود و در حال ایجاد یک انقلاب عظیم در بین کشورهای دنیاست،  مورد تهاجم گسترده کشورهای بیگانه و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار دارد و همه مردم و مسئولین باید از تمام توان خود در جهت خنثی‌ سازی این توطئه‌ ها استفاده کنند.

  حجت الاسلام حسینی ضمن اشاره به نقش مؤثر و اساسی ایران اسلامی در هدایت و رهبری کشورهای منطقه،  یادآور شد: خوشبختانه فرهنگ ناب تشیع و آرمان‌ های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) در حال صادر شدن به سایر کشورهای منطقه و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی است و روزبه‌ روز بر تعداد کسانی که به دین مبین اسلام گرایش پیدا می‌ کنند، افزوده می‌ شود که این امر نشانگر پویایی و کامل بودن دین اسلام است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بحث تکریم قرآن وجود نداشت، اظهار داشت: امروز دنیا فهمید که اسلام و قرآن در حال گسترش است و دشمنان فعالیت خود را در ضربه زدن به مقدسات و ارزش های اسلامی افزایش دادند.

  حجت الایسلام حسینی در پایان اظهار داشت: سرنخ همه علوم در قرآن نهفته است و این کتاب بزرگترین سرمایه انسان روی زمین است و باید عمل به دستورات آن در سرلوحه کار و زندگانی همگان قرار گیرد.

  گفتنی است در این مراسم که با حضور حجت‌ الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک و حجت‌ الاسلام صمد رمضانی و به همت مدیریت مدرسه دبستان علامه اقبال برگزار شد از فعالان قرآنی با اهدا جوایزی قدردانی شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت − = 4