گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۰


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک:
  کمکهای مردم آبیک به دست مردم یمن رسید رئیس جمعیت هلال احمر آبیک با اشاره به اعزام کشتی کمکهای مردمی به یمن، اظهار داشت: بامداد امروز، کشتی نجات به آبهای آزاد مقابل یمن رسیده و به‌سوی خلیج عدن و بندر الحدیده در حال حرکت است.

  محمدحسن رجبی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به کشتی حامل کمک های انسان دوستانه ایران به یمن، اظهار داشت: کشتی نجات سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که حامل کمک‌ های انسان دوستانه ملت ایران به مردم مظلوم یمن است، بامداد امروز با خروج از آب‌ های عمان وارد آب‌ های آزاد و بین‌ المللی در حاشیه کشور یمن شد.

  وی افزود: بنا بر اعلام کاپیتان قاضی میرسعید از ساعاتی پیش، کشتی نجات به آب‌ های آزاد مقابل یمن رسیده و به‌ سوی خلیج عدن و بندر الحدیده در حال حرکت است. پیش‌ بینی می‌ شود تا به این لحظه کشتی نجات به خلیج عدن رسیده باشد.

  رجبی با اشاره به تهدیدهای عربستان یادآور شد: پیش از این عربستان اعلام کرده بود که اجازه نخواهد داد کمک های ایران به دست مردم یمن برسد، با این حال کشتی ایرانی توانست خود را به آب های یمن برساند.

  این مسئول ادامه داد: جمع کثیری از اهالی مناطق ساحلی یمن از چند روز پیش از رسیدن کشتی امداد ایرانی به کشورشان، برای استقبال از آن در کنار ساحل تجمع کردند. اهالی استان ساحلی «الحدیده» برای استقبال از کشتی مساعدات ایرانی در کنار ساحل تجمع کرده و به شکل نمادین یک پرچم بزرگ کشورشان بر روی آب انداختند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به قدردانی مراجع تقلید از این اقدام هلال احر بیان کرد: کاری که اعضای هلال احمر انجام می‌ دهند بسیار مهم و بزرگ است و خدمت آن ها به مردم عبادت به شمار می‌ رود.

  وی بیان داشت: کاری که امروز هلال احمر انجام می‌ دهد در صدر اسلام نیز وجود داشته است و عده‌ای در آن زمان نیز به مسلمانان در بحران‌ های مختلف خدمت می‌ کردند.

  رجبی در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به حمله عربستان سعودی علیه مردم بی‌ دفاع و مظلوم یمن ابراز داشت: آنچه که امروز علیه مردم یمن در حال وقوع است بسیار مایه تأسف است. تمامی مسلمان های جهان باید در برابر این اقدام ایستادگی و عربستان را محکوم کنند تا شاهد برقراری امنیت و آرامش در یمن باشیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  یک پاسخ به “کمکهای مردم آبیک به دست مردم یمن رسید”

  1. hadi گفت:

   ما بی صبرانه منتظر رسیدن کمکهای مردمی به یمن هستیم.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت − = 1