گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۰۹:۵۵


  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
  تهدید در دیپلماسی و مذاکرات هیچ جایی ندارد نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با اشاره به تهدیدهای برخی از یران آمریکایی علیه ایران گفت: تهدید در دیپلماسی و مذاکرات هسته ای هیچ جایی ندارد.

  حجت الاسلام سید مرتضی حسینی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گیی با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به لحن تحقیرآمیز مقامات سیاسی و نظامی آمریکایی در برخورد با توافقات هسته‌ ای ایران، اظهار داشت: فصل‌ الخطاب فرمایشات مقام معظم رهبری است که بارها در دیدارهای مختلف به این موضوع اشاره کردند و فرمودند: در سایه تهدید مذاکره نمی‌ کنیم.

  وی تصریح کرد: مشی جمهوری اسلامی بر این نبوده که با تهدید در جایی حضور یابد یا با تهدید رویکردی برای خود اتخاذ کند؛ آن چیزی که در دنیا به‌ عنوان خصوصیت جمهوری اسلامی مطرح شده، این است که در مقابل زورگویی هیچ کشوری حتی آمریکا و قدرت‌ های غربی کوتاه نمی‌ آید.

  حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه این نوع برخورد دولتمردان آمریکا جواب دندان‌ شکن می‌ خواهد، فرمایشات مقام معظم رهبری را جواب دندان‌شکن به زیاده خواهی‌‌های غرب برشمرد و گفت: انتظار از دستگاه دیپلماسی و مذاکره کننده و رئیس دولت این است که در برخوردهای خود با طرف غربی اصول عزت، حکمت و مصلحت را که مورد تأکید رهبری در بحث سیاست خارجی است، مورد توجه قرار دهد.

  این نماینده مجلس ادامه داد: دولت و دستگاه دیپلماسی باید در برابر آمریکا و نوکرهای بی‌ جیره و مواجب، برای نوکری خود چیزی هم پرداخت می‌ کنند، با عزت و اقتدار موضع‌ گیری کنند تا در دنیا این‌ گونه مطرح نشود که ایران حاضر است، به هر قیمتی مذاکره کند. آن ها پاسخ کوبنده ای بدهند تا دیگر به خود اجازه ندهند که ایران را مورد خطاب نهدیدهای خود قرار دهند.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به موضوع مذاکرات هسته‌ ای اشاره کرد و بیان داشت: در مذاکرات هسته‌ای ما تابع رهبر انقلاب اسلامی هستیم و توافق و یا عدم توافق در مذاکرات هسته‌ ای قدرت برتر ایران در مجامع بین‌ المللی را نشان می‌ دهد.

  وی با اشاره به زورگویی آمریکا در مذاکرات، بیان کرد: با امضاء موافقت‌‎نامه قدرت چانه‌زنی مردم ایران در مجامع بین‌ المللی به خوبی مشخص می‌ شود و جایگاه واقعی ایران به نمایش گذاشته می‌ شود و عدم توافق نیز نشان می‌ دهد که کاخ‌ نشینان استکباری حاضر به پذیرش حق مسلم مردم ایران نیستند.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سنگ‌ اندازی کنگره آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ ای گفت: چهره واقعی کنگره آمریکا در این مدت به خوبی نشان داده شد و آن ها از دست‌ یابی ملت ایران به حق مسلم خویش هراس دارند.

  وی با تأکید بر اینکه ایران نیازی به مذاکره ندارد و آن ها به مذاکره نیازمندند، گفت: ما تا امروز با تحریم‌ ها و تهدیدها زندگی کردیم و در هیچ جایی عزت، حکمت و مصلحت را فدای زیاده خواهی آمریکا نکردیم و دست بالا را در سطح منطقه خاورمیانه و شاید در سطح جهانی داریم و امروز آمریکا نیازمند همکاری و حضور ایران است.

  حجت الاسلام حسینی در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، تأکید کرد: دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره‌ کننده باید در مقابل زیاده خواهی‌ ها و تهدیدات موضع جدی بگیرند و برای برخورد با تهدیدات قاطعانه وارد شوند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه − = 2