گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۰


  خودنمایی کالاهای خارجی در بازارهای داخلی +تصاویر انتظار می رود مسئولین شهر ماهم در خصوص دغدغه های جدی و البته استراتژیک ناخدای انقلاب تکانی به خود بدهند و شرایط را برای عرضه و معرفی کالاهای ایرانی و باکیفیت داخلی را مهیا سازند تا دیگر شاهد تعطیلی شرکت ها و کارگاههای تولیدی وطنی نباشیم.

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از شهر مینو، رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته های اخیر بارها در خصوص مسئله اقتصاد مقاومتی صحبت فرموده اند. ایشان در بیانات خودشان به نوعی سعی در تبیین و ترسیم زوایای این مدل از اقتصاد مبذول می دارند . اقتصادی که در برابر فشارهای غرب مستحکم است و روند روبه رشد و پیشرفت کشور را محفوظ می دارد.

   

  33-280x210

   امروز برای بازسازی فضای اقتصادی کشور ما نیازمند یک الگوی دقیق هستیم که رهبر معظم انقلاب در مقطع کنونی این الگو را اقتصاد مقاومتی نامیده اند.به تعبیر صاحب نظران اقتصاد مقاومتی از جنس انقلاب اسلامی و یک پویش اصیل ضد سرمایه داری است که منطق و اصول حاکم بر نظم اقتصاد جهانی را با چالش مواجه می کند. این اقتصاد به معنای انزوای اقتصادی و بستن درهای کشور به روی دنیا نیست بلکه مقدمه مراودات اقتصادی را استقلال اقتصادی می داند.

  اقتصاد مقاومتی نسخه قابل اعتمادی برای یک انقلاب اقتصادی در کشور است. این گزاره ساده ماحصل سه دهه تجربه کار اقتصادی در ایران پس از انقلاب اسلامی است. در واقع اقتصاد مقاومتی یک استراتژی است که می تواند در یک زمانبندی مشخص ضمن تحصیل استقلال اقتصادی، کشور را در عرصه اقتصادی به مرحله ای برساند که تحریم و محاصره اقتصادی در آن تاثیرگذار نباشد.

  635447461389493066

  مولفه ها و ارکان اقتصاد مقاومتی نظیر مدیریت مصرف، اجتناب از خام فروشی نفت، خصوصی سازی اقتصادی، اتکا بر شرکت های دانش بنیان در تولید ثروت و … بیش از آنکه اقداماتی پدافندی و ستادی باشد یک استراتژی بلند مدت به منظور اولویت بندی سیاستگذاری ها در عرصه اقتصاد به منظور پیشرفت کشور است.

  اما در این بین نقش بسزای مردم و تجلی شعار (عزم ملی) در کنار مدیریت جهادی و شعارها و الگوهای مشابه بسیار تعیین کننده و کلیدی است. متاسفانه در این روزها شاهد صف آرایی اجناس خارجی در جای جای بازار شهرمان هستیم و همگی نادانسته و ناآگاه آب در آسیاب دشمن می ریزیم و کارگر ایرانی را به انزوا می کشیم. بازاری اعتبار خود را نامها و اشکال و به اصطلاح برندهای خارجی می داند.

  DSCF0042

  فارغ از ایرادی که به گردانندگان این بازارها و گاها نمایشگاهها وارد است که خود باید در زمانی مناسب شرح داده شود، نگاه مصرف گرایانه ما مردم شهرقزوین به کالاها و اسباب خارجی موجب شده است که فروشندگان و عرضه کنندگان کالاهای خارجی عرصه را برای عرضه و سودآوری خود مهیا ببینند و کار تا جایی پیش برود که اگر بگوئیم ۹۰ درصد غرفه های نمایشگاه بین المللی قزوین به کالاها و برندهای خارجی اختصاص دارد حرفی به گزافه نگفته ایم. تصاویر مربوط به این نمایشگاه را در زیر می بینید:

  DSCF0047

  DSCF0044

  DSCF0035

  DSCF0051

  DSCF0052

  تقاضای ما از مردم این است که با دقت نظر بیشتر نسبت به خرید کالاهای مورد نیازشان اقدام نمایند و حدالمقدور از کالاهای ایرانی و داخلی و البته با کیفیت مناسب و حداقل نزدیک به کیفیت مشابه خارجی استفاده کنند و انتظار می رود مسئولین شهر ماهم در خصوص دغدغه های جدی و البته استراتژیک ناخدای انقلاب تکانی به خود بدهند و شرایط را برای عرضه و معرفی کالاهای ایرانی و باکیفیت داخلی را مهیا سازند تا دیگر شاهد تعطیلی شرکت ها و کارگاههای تولیدی وطنی نباشیم. به امید آن روز…

  DSCF0058

  DSCF0046

  DSCF0041

  DSCF0039

  DSCF0029

  DSCF0026

  DSCF0010

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 − = سه