گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۸


  امام جمعه آبیک:
  ارتقای مکارم اخلاق پیام بعثت پیامبر اکرم است امام جمعه آبیک، با اشار به دلایل مبعث پیامبر اظهار داشت: ارتقای مکارم اخلاق پیام اصلی بعثت نتمامی پیامبران به خصوص پیامبر اکرم است.

  امام جمعه شهر آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تبریک عید سعید مبعث و با اشاره به آیات الهی که خطاب به پیامبر ( ص ) می فرمایند پیش از تو هیچ پیامبری را نفرستادیم، مگر آنکه به وی وحی کردیم که معبودی جز من نیست، پس تنها مرا پرستش کنید “؛ افزود: نخستین پیام همه پیامبران پیشین نیز اصل توحید بود و  توحید، اصلی ترین و مهم ترین پیام بعثت است و فراگیری این اصل چنان گسترده است که اسلام به نام دین توحید شناخته می‌ شود و روز مبعث نیز بر پایه باورهای اسلامی و به استناد تاریخ دین اسلام، روزی است که محمد ( ص )، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد.

  وی با یادآوری سخن امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ” بعثت رسول خدا برای این است که راه رفع ظلم را به مردم بفهماند، راه این که مردم بتوانند با قدرت های بزرگ مقابله کنند و اخلاق مردم را، نفوس مردم را، ارواح مردم را، تمام این ها را از ظلمت ها نجات بدهد. ظلمات را به کلی کنار بزند و به جای او نور بنشاند و بفهماند که تمام مردم، تمام مسلمین برادر هستند و باید با هم وحدت داشته باشند، تفرّق نداشته باشند “؛ برضرورت تحکیم وحدت در جامعه اسلامی تأکید کرد و ضمن توصیه به حفظ همدلی و هم زبانی، بعثت را فرصت مناسبی برای تبیین شعار سال ۹۴ دانست.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی عید مبعث را، تجلی رحمت و کرامت الهی دانست و گفت: هدایت انسان ها از ظلمات جهل به سوی نور از جمله سنت های الهی و فلسفه بعثت انبیاء می باشد، و بر اساس آیات قرآن کریم، خداوند متعال بر اهل ایمان منت نهاد که رسولی از خود آن ها در میان آنان برانگیخت که بر آنها آیات خدا را تلاوت کند و نفوس آن ها را از نقص و آلایش پاک کند.

  این مسئول جهل را ریشه تمامی مشکلات دانست و عنوان کرد: به واسطه جهل، خونریزی و فساد فکری و اخلاقی انسان ها در دوران فترت، جهان در ظلمت و ضلالت فرو رفته بود، تا این که وجود نورانی حضرت محمد (ص) با پیام وحیانی و نورانی قرآن کریم برای نجات بشر مبعوث شد.

  نماینده ی ولی فقیه در شهرستان آبیک، با اشاره شرایط سیاسی و اجتماعی جهان معاصر خاطرنشان کرد: امروز نیز دوری از منبع زلال هدایت الهی، جنگ و ناامنی را بر جهان مسلط کرده است و تنها راه نجات، همان پیام حیات بخش اسلام است که در « کلمه توحید»، که جامع هدایت و سعادت بشر است، خلاصه می‌ شود.

  حجت‌ الاسلام موسوی در پایان با اشاره به‌ ویژه برنامه گرامی داشت مبعث پیامبر اکرم(ص) گفت: جشن های بزرگداشت عید سعید مبعث، در مسجد جامع آبیک و مساجد سایر بخش ها و روستاهای تابعه شهرستان آبیک برگزار خواهد شد.

   انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = سی پنج