گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۵


  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک گفت:
  هلال احمر پلی میان توانگر و نیازمند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با اشاره به اجرای طرح همای رحمت و فرستگان رحمت، گفت: هلال احمر پلی میان توانگران و نیازمندان است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، محمدحسن رجبی، ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه  شهر آبیک در مسجد ولی عصر(عج) این شهر، با اشاره به هفته هلال احمر و فعالیت جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه های هلال احمر برنامه های سازمان جوانان است.

  به مناسبت هفته هلال احمر، یک دوره آموزشی بحران ویژه مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان آبیک برگزار می‌شود که با حضور یکی از مدرسان جمعیت هلال احمر استان قزوین، مسئولان از آموزش‌های لازم در زمینه بحران بهره‌مند می‌شوند.

  رجبی با بیان اینکه کلاس‌های امداد و کمک‌های اولیه در روستاهای شهرستان آبیک نیز برگزار می‌شود، افزود: طی مکاتبه‌ای که با فرمانداری و بخشداران بخش‌های مرکزی و بشاریات آبیک صورت گرفته است مقرر شده دهیاران و افراد موثر در روستاها طی بهره‌مندی از دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه، به عنوان مربی در روستاهای شهرستان آبیک کلاس‌های آموزش امداد و کمک‌های اولیه برگزار کنند.

  این مسئول با اشاره به امکانات موجود در انبار هلال احمر برای شرایط بحرانی،خاطرنشان کرد: یکی از وظایف هلال احمر کمک به آسیب دیدگان در چند روز اول حادثه ها می باشد، که بدین منظور برای کمک به آسییب دیدگان چهارصد و هشتاد (۴۸۰) چادر برای استقرار آسیب دیدگان به همراه بیست هزار (۲۰۰۰۰) پتو و همچنین ست ظروف برای این منظور تهیه و آماده کرده ایم که در صورت بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی در اختیار آسیب دیدگان قرار دهیم تا بتواند به راحتی چند روز را در این چادرها استقرار پیدا کنند.

  وی با اشاره به تقویت پایگاه ها در روستاهای شهرستان آبیک تأکید کرد: روستاهای شهرستان آبیک یکی از آسیب پذیرترین نقاط شهرستان آبیک به حساب می آیند که در صورت بروز حادثه مدت بیشتری طول می کشد که افراد ما و سایر امدادگران خود را به این روستاها برسانند و همین مدت طولانی باعث بروز حوادث زیادی خواهد شد چون در حوادث این ثانیه ها هستند که تعیین کننده می باشند و یک ثانیه زودتر رسیدن می تواند جان یک انسان را نجات دهد.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک ادامه داد: به همین منظور سازمان هلال احمر شهرستان آبیک سعی کرده تا خودروهای امدادی خود را در به وسیله اسقرار در چند پایگاه در روستاها بتوانند کاری کند که دسترسی امدادگران به این روستا سریع تر در مواقع ضروری امداد رسانی کنند و این سرعت بتواند در کنترل حوادث تأثیر مثبتی بگذارد.

  رجبی با اشاره به روستاهایی که تا کنون تحت پوشش قرار گرفته اند؛ اضافه کرد: تا به امروز ما در ۴ روستا پایگاه های امدادی خود را دایر کرده ایم از جمله روستای قشلاق، زیاران، ناصر آباد و روستای کوندج که امداد گران می توانند خود را هرچه سریع تر به سایر روستاها برساند. سرعت، دقت و روحیه اعتماد به نفس سه عنصر مهم در امدادرسانی است.

  این مسئول بیان کرد: در هفته هلال احمر اعضای جمعیت هلال احمر با خانواده شهدا دیدار کرده و با حضور در گلزار شهدا با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدای شهر آبیک ادای احترام می‌کنند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در پایان، اظهار داشت: فراخوان عضویت برای جمعیت هلال احمر این شهرستان، برگزاری مسابقه دارت ویژه بانوان و آقایان عضو جمعیت هلال احمر و کوهپیمایی بانوان عضو جمعیت هلال احمر را از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در هفته هلال احمر برشمرد و اضافه کرد: در بوستان شهید رجایی شهر آبیک دوره آموزشی امداد و نجات به صورت چهره به چهره به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − یک = 1