گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۰


  امام جمعه آبیک:
  مسئولین درمقابل اهانت ها سکوت نکنند امام جمعه آبیک با اشاره به اهانت های برخی از سران آمریکا اظهار کرد: مسئولین باید پاسخ کوبنده ای به این افراد بدهند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، با اشاره به شعار سال ۹۴ به سال همدلی و همزبانی مردم و مسئولین گفت: برای موفقیت هر کشور یا هر مجموعه ای همکاری و هماهنگی میان مردم و مسئولان شرط اساسی است . در شرایط کنونی به چند دلیل این اهمیت بیشتر می شود.

  وی افزود: با توجه به اینکه ایران اسلامی در پیچ تاریخی قرار گرفته است باید، ازحداکثر ظرفیت برای عبوراز این پیچ تاریخی استفاده کرد و آن بدون همدلی و همزبانی ممکن نیست .

  حجت الاسلام موسوی با اشاره به شعار همدلی و همزبانی تصریح کرد: دوم اینکه ما در شرایط تحریم نا جوانمردانه قرار داریم در صورت نگاه به درون و استفاده از تمام ظرفیت های بالقوه با همدلی و همزبانی می توانیم بر مشکلات کشور غلبه کنیم .

  این مسئول ادامه داد: این مشروط بر این است که مسئولین طرح و برنامه ریزی استفده از تمام ظرفیت های بالقوه کشور را در دستور کار خود قراردهند و مردم نیز با عمل به سبک زندگی اسلامی و دوری از زندگی وارداتی و تجملاتی باعث شوند که امکانات نظام صرف امور زیر بنایی و ساختاری کشور شود نه نیازهای غیر ضروری.

  IMG_8434

  نماینده ولی فقیه در آبیک، با اشاره به این ککه شعارها باید به عمل تبدیل شود، بیان کرد: نکته مهم این است که اگرچه از روی مسامحه لفظ شعار به کار برده می شود ولی حقیقتا باید عمل شود فقط در حیطه شعار بماند مشکلی را حل نمی کند .

  وی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: ضمن تقدیر و تشکر و خسته نباشی به تیم مذاکره کننده هسته ای باید منتظر چانه زنی های زیاد بر روی دو مسئله یعنی برداشتن تحریم ها و تحقیق و توسعه هسته ای نشان می دهد که این دو موضوع برای آمریکایی ها تا چه اندازه اهمیت دارد.

  حجت الاسلام موسوی مسئولین آمریکایی را غیرقابل اعتماد دانست و عنوان کرد: تحریم تنها ابزار آمریکایی هاست. متاسفانه تعهدات ایران غیر قابل بازگشت ولی تعهدات آمریکایی ها قابل بلزگشت است و این ظلم فاحشی است که به ملت ایران شده است.

  وی اضافه کرد: اگر قرار است توازن در توافق رعایت شود باید اقدامات ایران نیز قابل بلزگشت باشد. چه ضمانتی دارد که آن ها تحریم ها را از روی کاغذ بردارند ولی به شرکت ها و کشورها فشار بیاورند که با ایران تجارت نکنند .

  IMG_8437

  امام جمعه شهر آبیک، در رابطه با نسل کشی و نقض تمام قوانین بین المللی در یمن توسط آل سعود گفت: عربستان با چراغ سبز آمریکا و همدستی کشور های عربی جنگ وحشیانه ای را علیه یمن آغاز کردند .

  این مسئول اظهار داشت: جنگ نابرابر عربستان در علیه یمن شبیه جنگ صهیونیست ها علیه ملت فلسطین و غزه و لبنان است. کشتار انسان های بی دفاع و تخزیب خانه ها و بیمارستان ها و موشک باران آن ها نشانه وحشی گری عربستانی ها است .

  وی بیان داشت: آل سعود در مقابل سکوت مجامع بین المللی و حقوق بشر ضمن تجاوز به کشوری به کشتار مردم بی پناه پرداخته اند.آل سعود در یمن شکت مفتضحانه ای را خواهد خورد که انشا الله منجر به سقوط این دولت ظلم خواهد شد .

  خطیب نماز جمعه آبیک تصریح کرد: عریستان با تجاوز خود چهره انسان را خدشه دار کرد. عربستان مجری پروژه آمریکایی ها در یمن است جرم مردم یمن عدم نوکری آمریکا و عربستان است. چرا عربستان طوفان قاطع را علیه صهیونیست ها اجرا نمی کند و به جای آن مردم مسلمان یمن را بمباران و موشک باران می کند .

  حجت الاسلام موسوی در پایان تأکید داشت: عربستان مطمئن باشد با این تجاوزات مردم منطقه بیدار تر می شوند و زوال و نابودی آن ها جلو تر می افتد اقدام نظامی عربستان هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه اوضاع را پیچده تر می کند .   

  Print Friendly

  یک پاسخ به “مسئولین درمقابل اهانت ها سکوت نکنند”

  1. علی گفت:

   با تشکر فراوان از گروه خبری و امام جمعه محبوب شهرمون

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک × = 3