گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۸


  مدیرعامل اداره حمل و نقل شهرستان آبیک خبر داد:
  حل مشکلات بیمه رانندگان آبیکی تا ۱۴ روز آینده مسئول اداره حمل و نقل شهرستان آبیک از حل مشکلات بیمه رانندگان آبیکی خبر داد و گفت: مشکلات بیمه رانندگان آبیکی تا هفته دیگر به اتمام خواهد رسید.

  حسین دیور، مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک، در گفت و گوی با خبرنگار نگاه آبیک، بیمه را یکی از اساسی ترین مشکلات رانندگان آبیکی دانست و گفت: با وجود ابلاغ اسامی به اتحادیه تاکسی ران ها در استان تهران، در شهریور ماه سال گذشته، هیچ پاسخ قابل قبولی از سوی این اتحادیه به ما داده نشده است.

  وی، با اشاره به اینکه در رابطه با بیمه تأمین اجتماعی تاکسی‌ داران به دنبال رفع کم و کاستی‌ ها هستیم، اظهار داشت: در بحث بیمه رانندگان تاکسی پیگیری‌ ها از سال ۸۴ شروع و با انعقاد تفاهم‌ نامه‌ ای بین وزارت تعاون و وزارت رفاه وقت وارد فاز اجرایی شد.

  دیور ادامه داد: هم‌ زمان با اعلام نرخ سود و آزادسازی قیمت سوخت،در سال های گذشته دولت بنا بر سیاست‌ های حمایتی متعهد به تأمین ۵۰ درصدی حق پرداختی بیمه شد به عبارتی در رابطه با بیمه پرداختی تاکسی‌ داران ۵۰ درصد حق بیمه توسط تاکسی‌ دار و ۵۰ درصد مابقی توسط دولت تأمین می‌ شود.

  مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک، با اشاره به عدم پاسخ گویی مسئولان مربوطه تصریح کرد: متأسفانه از شهریور ماه سال گذشته اسامی رانندگان آبیکی برای انجام مراحل بیمه به اتحادیه در استان تهران ارسال شده است، اما آن ها مدعی هستند که اسامی را به استان قزوین ارسال کرده اند.

   وی با اشاره به پیگیری های اداره حمل و نقل شهرستان آبیک در خصوص بیمه راننگان، خاطرنشان کرد: از آنجا که لیست بیمه بر اساس مشخصات خودرویی تنظیم و ارائه شده بود و لذا این مشکل را سریعا به استانداری قزوین ارجاع دادیمکه سریعا نسبت به این موضوع شروع به رسیدگی کردند.

  دیور تصریح کرد: دغدغه اقتصادی و نداشتن پشتوانه حمایتی در شرایط پیری یا از کارافتادگی، مهم ترین دلیلی است که باعث شده خیلی از رانندگان تاکسی تاوقتی رمقی در تن و قوتی در دستانشان است همچنان پشت فرمان تاکسی هایشان بنشینند آن هم در شرایطی که آلودگی هوا به دلیل احتمال بروز مشکلات قلبی و تنفسی، سلامت این قشر را مانند دیگر گروه های آسیب پذیر جامعه تهدید می کند.

  این مسئول با اشاره به برطرف شدن مشکل بیمه رانندگان آبیکی ابراز کرد: ما همچنان پیگیری های لازم را انجام می دهیم و به رانندگان عزیز این نوید را خواهیم داد که تا ۱۴ روز دیگر این مشکل برطرف خواهد شد.

  مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر آبیک، با اشاره به نقش و جایگاه حمل و نقل تاکسی در ارتقای فرهنگ عمومی شهر گفت: رفتار تاکسیرانان در ارتقای فرهنگ عمومی و بر نحوه رفتار، کردار و گفتار جامعه تاثیر گذار است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 × یک =