گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۰


  معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش آبیک:
  شهریار حافظ زبان ترکی در جامعه ایرانیست معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک شهریار را حافظ زبان ترکی در دوران قبل از انقلاب دانست و گفت: گرامیداشت شهریار حفاظت از جایگاه این شاعر بزرگ است.

  همایش استانی استاد شهریار با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان قزوین و شهرستان آبیک و دانش‌آموزان مناطق ۱۴ گانه استان قزوین در سالن سمائیان شهر آبیک برگزار شد.

  منوچهر آیروم معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، نیز در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار کرد: برگزاری همایش‌ های درسی و جشنواره‌ های علمی جزو برنامه‌ های سالانه دوره دوم متوسطه است چرا که این همایش‌ ها و جشنواره‌ ها، آموخته‌ های دانش‌ آموزان در مدت زمان بیشتری ماندگار شده و تعمیق می‌ یابد.

  وی افزود: در این همایش‌ ها و جشنواره‌ ها دانش‌آموزان، مقاله‌ نویسی و فعالیت‌ پژوهشی را تمرین می‌ کنند.

  معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، ادامه داد: با قرائت اشعار استاد شهریار، انسان به گزینه هدف غایی آفرینش خود یعنی تقرب الهی دست می‌یابد که در هر بیت از ابیات استاد شهریار این موضوع نهفته است که بیانگر ایمان قوی و ویژگی درونی این شاعر معاصر است.

  این مسئول با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، اظهار کرد: شهریار همان کسی است که به فرموده مقام معظم رهبری بزرگترین گنجینه غزل، قطعه و مثنوی معاصر است و با شعر روان خود جهاد و شهادت را ماندگاری خاصی بخشیده بود.

  آیروم با اشاره به شخصیت شهریار یادآور شد: شهریار با قدرت ادارک و تبیین خود ذخیره گرانمایه ادبی کشور و سرور و مقتدای شعرای معاصر است.

  معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، اضافه کرد: شهریار به قرآن و اهل بیت (ع)، وطن و انقلاب اسلامی و همچنین به خورشید انقلاب، مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای ارادت ویژه ای داشته و تاثیرات معنویت او در اشعارش تبلور یافته است.

  وی با اشاره به جایگاه رفیع شهریار در جامعه جهانی تصریح کرد: جایگاه رفیع این شاعر بزرگ در دنیا مشهود است، شعور معنوی، کلام شیرین شهریار هم در سرزمین پهناور ایران اسلامی و هم در فراسوی مرزهای ایران طنین انداز شده است و او را از قید زمان و مکان فراتر برده و هر انسان صاحب اندیشه را وادار به تحسین این ستاره پر فروغ آسمان شعر و ادب و فرهنگ ایران کرده است.

  آیروم شهریار پل ارتباطی محکمی برای دوستی و همکاری فرهنگی کشورها و ملت های همسایه دانست و گفت: در اشعار این شاعر بلند آوازه صلح، دوستی و آرامش برای بشریت موج می زند و علت جهانی شدن شهریار توجه به این مضامین است.

  اجرای موسیقی سنتی به طور زنده، قرائت اشعار استاد شهریار و تجلیل از ۱۰ نفر برتر و برگزیده از برنامه‌ های جنبی همایش استاد شهریار بود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 8 = پنجاه شش