گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۵:۲۴


  امام جمعه موقت آبیک:
  مذاکره در سایه تهدید به جایی نمیرسد امام جمعه موقت آبیک با اشاره به تهدیدهای نظامی برخی از سران آمریکایی بعلیه ایران بیان داشت: مذاکره در سایه این تهدیدها به جایی نخواهد رسید.

  حجت الاسلام عبدالصمد رمضانی امام جمعه موقت شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، پیرامون سخنان رهبری با محوریت مذاکرات هسته ‏ای و عدم موافقت رهبری با مذاکره در سایه تهدید اشاره کرد و گفت: اظهارات اهانت‏ آمیز مقامات آمریکایی علیه نظام اسلامی و تهدید جمهوری اسلامی ایران به حمله نظامی بود. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این ‏باره بسیاز تأکید دارند که هیبت نظام اسلامی باید حفظ شود و محفوظ بماند.

  وی تهدید نظامیی مقامات آمریکایی را توهین به ملت شریف ایران و مذاکره کنندگان ایرانی دانست و عنوان کرد: در این چند روز گذشته دو مقام آمریکایی رسما ایران اسلامی را تهدید نظامی کرده‏ اند که این نشان از عدم پایبندی آمریکا به منطق مذاکره دارد چراکه به بیان رهبر معظم انقلاب، مذاکره زیر شبح تهدید معنایی ندارد و ملت ایران مذاکره در سایه تهدید را نمی‏ پذیرد و برنمی ‏تابد.

  امام جمعه موقت شهر آبیک، با اشاره به نیاز آمریکا به نتیجه مذاکرات، خاطرنشان کرد:  آمریکا کمتر از ایران به مذاکره احتیاج ندارد و از این جهت این ادعا که ایران را با تهدید به پای میز مذاکره آورده ‏اند، درست نیست و مذاکره زیر شبح تهدید معنایی ندارد و قابل پذیرش نیست.

  امام جماعت مسجد جامع شهر آبیک، با بیان اینکه بیانات رهبری برای مسئولین فصل الخطاب است تاکید کرد: که ایشان تیم کنونی را به لزوم رعایت خطوط اصلی و پرهیز از پذیرش تحمیل و تحقیر و تهدید توصیه کردند.

  وی با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری در خصوص تهدیدات آمریکایی‏ ها بیان داشت: آمریکا چرا غلط زیادی و تهدید به حمله می‏ کنند. به رئیس جمهور سابق آمریکا هم گفته بودیم که دورانی که کشوری بتواند به کشور دیگر صدمه بزند و از آسیب در امان بماند گذشته است و اگر آمریکا علیه ملت ایران حماقتی مرتکب شود، ملت ایران متعرض را رها نخواهد کرد.

  حجت الاسلام رمضانی اضافه کرد: در صد سال اخیر این مذاکره تنها موردی است، رهبران سیاست خارجی کشورهای غربی برای نخستین بار دور هم جمع می شوند و به مدت ۹ ساعت با ایران مذاکره می کنند.

  وی به فشارهای غرب بر توقف فعالیت ها و تعطیلی تاسیسات و مراکز هسته ای لیبی در زمان مشخص شده اشاره کرد و گفت: اگر غرب به ویژه آمریکا از قدرت خود مطمئن بود، قطعا با ایران همانند لیبی رفتار می کردند.

  امام جماعت مسجد امام جعفر صادق(ع)، بیان کرد: این مذاکره، ایران را به عنوان یک قدرت برتر در سطح منطقه ای و جهانی به رسمیت شناخت و باید قدردان تلاش های اعضای تیم هسته ای کشورمان که همگی کارشناسان خبره هستند، باشیم.

  این مسئول مذاکره کنندگان را بر لزوم حفظ حرمت مردم ایران دعوت کرد و تاکید داشت: تیم هسته ای با حفظ حرمت، رعایت مصالح ملی و شئون اسلامی مذاکره کرد، آن ها فرزندان این آب و خاک اند و مایه افتخار هستند، نباید هنر آن ها را نادیده گرفت، باید نماز شکر خواند.

  امام جماعت مسجد جامع شهر آبیک در پایان گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، تصریح کرد: کسی مذاکره را به میل خود در جهت حل مشکل ایران با اسکتبار جهانی تحلیل و تفسیر نکند، زیرا استکبار ستیزی یکی از مشخصه های نظام ایران است و با ظالم و استکبار هرگز سازش نخواهیم کرد.

  Print Friendly

  یک پاسخ به “مذاکره در سایه تهدید به جایی نمیرسد”

  1. علی گفت:

   ملت شجاع و همیشه در صحنه هیچ ترسی از تهدید مستکبران و دشمنان اسلام ندارن و با تمام قوا در مقابلشان میایستیم و رهبرمان هستیم و خدا هم با ماست

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 × نُه =