گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۰


  امام جمعه آبیک:
  نماز عید فطر باید در مصلی جدید برگزار شود امام جمعه آبیک با اشاره به این که باید زمین مصلی در تا عید فطر آماده باشد، اظهار داشت: زمین مصلی باید در روز عید فطر میزبان نمازگزاران آبیکی باشد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، جلسه ساخت مصلی با حضور شهردار شهر آبیک به همراه اعضای شورای شهر و امام جمعه شهر آبیک، برگزار شد.

  حجت الاسللام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر اّبیک، اظهار کرد: شهرستان آبیک با جمعیت حدود ۱۰۰ هزار نفر فاقد مصلای نماز جمعه است که وجود مصلی از انتظارات و دغدغه‌ های مردم و مسئولان شهر آبیک است.

  وی با اشاره به این که برای ساخت این مصلی نیاز به یاری مسئولین و خیرین است، افزود: با توجه به اینکه کلنگ احداث مصلای نماز جمعه شهر آبیک به زمین زده شده، می‌ طلبد همه مردم و مسئولان پا در رکاب شده و در ساخت مصلی مشارکت داشته باشند.

  حجت الاسلام موسوی با اشاره به ساخت حوزه علمیه و مصلی، بیان کرد: حوزه علمیه خواهران شهرستان آبیک قرار است در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و در دو طبقه احداث شود که خوشبختانه این پروژه با کمک های حوزه علمیه قم با موفقیت رو به اتمام است.

  این مسئول با اشاره به وعده های توخالی مسئولین در خصوص کمک به ساخت مصلای آبیک، افزود: البته اواخر سال ۹۱ بود که استاندار پیشین قزوین، قول و دستور اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای احداث حوزه علمیه خواهران شهرستان آبیک را داده بود ولی تاکنون ریالی دریافت نشده ولی سرنوشت این پول تاکنون مشخص نشده است و معلوم نیست در کجا قرار دارد و چه کسی این پول ها را دریافت کرده است و در کجا خرج کرده است.

  حجت الاسلام موسوی، با تشکر از شهردار و شورای شهر آبیک در خصوص کمک به ساخت مصلی، بیان داشت: من به شخصه از شهردار محترم و اعضای شورای شهر سپاسگزارم که در راستای تحقق خواسته مردم آبیک یعنی ساخت مصلای آبیک، تمام تلاش خود را می کنند. باید دانست که نصرت الهی همانند نور خورشید همواره وجود دارد ولی باید تلاش کرد تا بتوان از نور الهی بهره‌ مند شد.

  نماینده ولی فقیه در آبیک، با اشاره به نبود بودجه های لازم برای ادامه و تکمیل پروژه مصلی آبیک اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۲۰ هزار متر مربع زمین برای احداث مصلای نماز جمعه شهر آبیک و ساختمان‌ های جبنی آن در نظر گرفته شده ولی برای ساخت آن به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. قرار بر این است که، نمازگاه برادران در هفت هزار متر مربع و نمازگاه خواهران در چهار هزار متر مربع احداث شود.

  وی به اهمیت و جایگاه نماز جمعه اشاره اشاره داشت و یاد آور شد: نماز جمعه یک سنگر تاثیرگذار و یک کنگره مقدس و تاثیر گذار است که ار از مهم ترین رکن های دین ما به حساب می آید که متاسفانه در گذشته مغفول مانده بود و با پیروزی انقلاب اسلامی و با همت امام راحل عظیم رالشان احیا شد و به عنوان یک اجتماع عبادی و سیاسی مطرح شد .

  امام جمعه شهر آبیک در پایان از اعضای شورای شهر و شهردار آبیک خواست تا زمینه را برای برپایی نماز عید فطر در زمین مصلی جدید فراهم کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − = صفر