گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۸


  امام جمعه آبیک:
  شفاف سازی پیرامون مذاکرات هسته ای باید در اولویت دولتمردان قرار بگیرد امام جمعه آبیک با اشاره به فرمایشات رهبری پیرامون شفاف سازی در بحث مذاکرات هسته ای بیان داشت: مذاکرات هسته ای باید برای ملت ایران شفاف سازی شود.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک، در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، پیرامون سخنان رهبری با محوریت مذاکرات هسته ‏ای و عدم موافقت رهبری با مذاکره در سایه تهدید، با تاکید بر اینکه اصولا نگاه به بیرون، نگاه خوبی نیست، اظهار کرد: به فرموده رهبری نباید به دشمنان به خصوص در مذاکره اجازه دهیم که با نگاه تحدیدآمیز به ملت شریف ایران نگاه کنند..

  وی با بیان اینکه بر اساس تحلیل ها، مذاکره در واقع تفاهم قانونی و درحد یک توافق امنیتی است، گفت: مذاکره باید یک مرحله ای باشد، در صورت دو مرحله ای شدن این یک خطر است.

  امام جمعه شهر آبیک، افزود: گروه ۱+۵ در این مذاکره اقتدار ایران را پذیرفت و فعالیت هسته ای به رسمیت شناخته شد و در کنار آن غنی سازی ادامه خواهد یافت که نکته بسیار مهمی است.

  نماینده ولی فقیه در آبیک، به موضوع عدم شفاف سازی مذاکرات توسط دولت برای ملت اشاره کرد و گفت:  مذاکره دیواره تحریم را شکسته است و بخش اعظم زهر را هم گرفته ضروری است مذاکره شفاف باشد.

  وی لوازم اقتدار آفرینی را حضور مردم ایران در صحنه ، درایت رهبری و ایثار رزمندگان اسلام خواند و یادآور شد: هر اندازه اقتدار ایران در سطح منطقه ای و جهانی بیشتر باشد، سود بیشتر عاید ما می شود.

  خطیب نماز جمعه شهر اّیک، تصریح کرد: نباید با مواضع قبلی نتیجه مذاکره را تحلیل کرد که شیوه درستی نیست و کسی گمان نکند می تواند رهبری را دور بزند، مقام معظم رهبری در جریان مستقیم مذاکره هستند و بارها نگرانی خود را از توطئه های احتمالی دشمن ابراز کرده اند.

  حجت الاسلام موسوی با تأکید دولت و مردم بر اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: امروزه با توجه به توطئه های استکبار بیش از هر زمانی به ادبیات مقاومت نیاز داریم.

  وی رضایت مقام معظم رهبری را در مذاکرات از اولویت ها دانست و عنوان کردک در مذاکرات هسته‌ ای ما تابع رهبر انقلاب اسلامی هستیم و توافق و یا عدم توافق در مذاکرات هسته‌ای قدرت برتر ایران در مجامع بین‌المللی را نشان می‌دهد.

  امام جمعه شهر آبیک در ادامه بیان کرد: با امضاء موافقت‌ ‎نامه قدرت چانه‌ زنی مردم ایران در مجامع بین‌ المللی به خوبی مشخص می‌ شود و جایگاه واقعی ایران به نمایش گذاشته می‌شود و عدم توافق نیز نشان می‌ دهد که کاخ‌ نشینان استکباری حاضر به پذیرش حق مسلم مردم ایران نیستند.

  نماینده ولی فقیه در آبیکایران را به عنوان یکیاز قدرت های جهانی دانست و با بیان اینکه امروز در سطح بین المللی به عنوان یک کشور مقتدر شناخته شده ایم، افزود: برای رسیدن به آینده خوب و درخشان نباید افراد نگاه به دشمن یا بیرون داشته باشند.

  امام جمعه شهرستان آبیک، تصریح کرد: هرگز ملت ایران و بزرگمردان این سرزمین چنین افرادی را قبول ندارند و نگاه ها باید به سمت داخل و اقتصاد مقاومتی باشد.

  وی یادآور شد: برای دستیابی به موفقیت های بیشتر باید استعدادها، تلاش های دانش محور، پرهیز از خام فروشی و نگاه کارشناسی در عرصه های مختلف تقویت شود.

  حجت الاسلام موسوی در پایان با اشاره به سنگ‌ اندازی کنگره آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ ای گفت: چهره واقعی کنگره آمریکا در این مدت به خوبی نشان داده شد و آن ها از دست‌ یابی ملت ایران به حق مسلم خویش هراس دارند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + = هفت