گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ - ۱۵:۲۱


  حقوق بشر نقابی برای کودک کشی ها در یمن آمریکا و عربستان با به چهره داشتن نقاب حقوق بشر دست به کشتار بی رحمانه کودکان و مردم یمن می زنند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در این مراسم که پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد ، شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود انزجار خود را از تجاوز رژیم آل سعود و هم پیمانانش به مردم مظلوم یمن را اعلام کردند.

  در حاشیه این مراسم، حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: عربستان سعودی با حمله به یمن و جنایات انجام گرفته در این کشور، ماهیت حقیقی خود را به تمامی کشورها و ملت های جهان نشان داد.

  وی تصریح کرد: امروز ملت های جهان شاهد حمایت همه جانبه نهادهای بین المللی از عربستان سعودی هستند که این امر بار دیگر نشان داد که این سازمان ها به عنوان ابزاری در اختیار مستکبرین قرار گرفته است.

  برین با اشاره به اینکه رژیم آل‌ سعود خیانتکار، ظالم و کودک‌ کش است، افزود: این رژیم تجاوزگر تمامی زیرساخت‌های کشور مسلمان یمن را نابود کرده و از کمک‌ های خیرخواهانه دارویی و غذایی برای مصدومان جلوگیری می‌ کند.

  IMG_8204

  این مسئول مقابله مردم یمن در برابر آمریکا، اسرائیل و آل‌ سعود را ناشی از بیداری اسلامی در منطقه عنوان کرد و گفت: رژیم آل‌ سعود با کودک‌ کشی و تجاوز به یمن رو به نابودی خواهد رفت.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیکدر پایان از حضور پرشور مردم ولایتمدار آبیکی در راهپیمایی بعد از نماز جمعه ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان آبیک، در روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن (۱۸ اردیبهشت ماه) پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه، با حضور پرشور خود در تظاهرات علیه نسل کشی و قتل عام عمومی مسلمانان بی دفاع و بی گناه یمن ، توسط ارتش سفاک و مزدور رژیم آل سعود، برگزار و از مقاومت مجاهدانه و جانانه مردم مظلوم  یمن حمایت همه جانبه کردند.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهرستان آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، در حاشیه این راهپیمایی، با بیان اینکه کار آل‏ سعود؛ کار  صهیونیست ها در غزه‏ است تصریح کرد: آل سعود با جنایاتی که در یمن انجام می دهند زشترین کار ممکن را در سیاست خارجی خود مرتکب شدند، کار امروز دولت سعودی در کشتار بی گناهان عینا همان کاری است که رژیم کودک کش اسرائیل در غزه انجام داد.

  وی با انتقاد از سکوت خفت بار مجامع بین المللی در قبال جنایت و نسل‏ کشی‏ سعودی ها تاکید کرد: نسل‏ کشی، تخریب خانه ها ، زیربناها و از بین بردن  ثروت های ملّی در یک کشور ن یک جنایت بزرگ تاریخی است که باید تعقیب بین المللی قرار گیرد.

  نماینده ی ولی فقیه در شهرآبیک، با بیان اینکه محکومیت ظلم به ملت ها از نظر ایران‏ یکسان است گفت:  همان گونه که رهبری تاکید دارند؛ ما بین غزه و فلسطین و تونس و لیبی و مصر و بحرین و یمن تفاوتی نمی‏ گذاریم. در همه‏ جا ظلم به ملت ها محکوم است. حرکت ملت ها با شعار اسلام و در جهت آزادی، مورد تأیید ما است.

  حجت الاسلام موسوی در پایان ضمن محکومیت سکوت مرگبار نهادهای حقوق بشری با اشاره به وظیفه صلیب سرخ جهانی فزود: مسؤولیت جهانی صلیب سرخ در مقابل تجاوزات ظالمانه آل سعود و رژیم کودک‏ کُش عربستان، بسیار سنگین است که باید هرچه زودتر اقدامات لازم را برای کمک رسانی به مردم بی گناه یمن انجام دهد.

  IMG_8198

  حجت الاسلام رمضانی امام جمعه موقت شهر آبیک نیز در حاشیه این راهپیمایی به خبرنگار نگاه آبیک، با طرح سئوالی از این مدافع حقوق بشری که چه نقشی در کمک رسانی مردم یمن دارد  تصیریح کرد: فدراسیون بین ‏المللی صلیب سرخ و هلال احمر که هم‏اکنون در افکار عمومی و نزد مردم جهان بزرگ‏ترین سازمان بشردوستانه جهان به‏ شمار می ‏رود با وجود این‏که دارای ۱۸۳ کشور عضو می‏ باشد.

  وی افزود: شعبه مرکزی آن در «ژنو» قرار دارد، ۱۶ دفتر منطقه ‏ای و مجموعاً ۶۰ هیأت نمایندگی کشوری از نقاط استراتژیک این فدراسیون محسوب می‏شود و هم‏اکنون ۴ واحد پشتیبانی اصلی آن در ابوظبی، بوداپست، نایروبی و پاناما کلیه فعالیت‏ های مرتبط با هلال احمر را در سراسر جهان حمایت می ‏کنند ولی اکنون این سؤال مطرح است که در جریان تهاجم ظالمانه و محاصره دارویی و غذایی مردم یمن که علاوه بر کشته و مجروح شدن هزاران زن و مرد و کودک در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد،

  امام جمعه شهر آبیک ادامه داد: از نهادهای بین‏ المللی به‏ ویژه صلیب سرخ چرا خبری نیست؟ و علی‏رغم این‏که هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بارها خود را آماده کمک ‏رسانی به مردم مظلوم یمن نموده است، متأسفانه نظامیان و حاکمان آل‏ سعود به ‏دستور اربابان استکباری‏ شان مانع از این اقدام بشردوستانه گردیده ‏اند.

  حجت الاسلام رمضانی در پایان بیان داشت : کسی‏ که به خدا و  معاد اعتقاد ندارد و ارزش ‏های انسانی را نمی‏ شناسد، نمی توان به آن در تولویت حرمین شرفین اعتماد  داشت. تبعیت کورکورانه سردمداران سعودی از امریکایی های از خدا بی خبر و رژیم صهیونیستی کافر، کاملا مشهود است. و به زودی به فرموده رهبری عزیز انقلاب قطعاً بینی سعودی‏ ها به خاک مالیده خواهد شد.

  یکی از بسیجیان آبیکی نیز در حاشیه راهپیمایی اعتراض آمیز به جنایات آل سعود به مردم یمن در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، این جنایات را محکوم کرد و ابراز داشت: ملت یمن باید مردم ایران را الگوی خود در مبارزه قرار داده و اجازه ندهند دشمن همان گونه که خود می خواهد بر کشورشان مسلط شود.

  IMG_8209

  این بسیجی آبیکی این دوران سخت برای مردم یمن را موقتی دانست و اظهار داشت: این امتحانی است که مردم مسلمان یمن با ایمان و باور قلبی باید سربلند از آن بیرون بیایند. مردم مسلمان می توانند با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران می تاوانند به پیروزی دست پیدا کنند.

  وی با تاکید بر اینکه خدا همیشه و در همه حال یاور مظلومان و محرومان جهان است بیان داشت: مردم یمن بدانند ملت ایران آن ها را تنها نمی گذارند و در حد توان به آن ها کمک خواهند کرد، حتی اگر راه کمک های مادی و دارویی بسته باشد با ایمان و دعا به جنگ با دشمنان یمن رفته و روحیه یمنی ها را برای پیروزی در این جنگ تقویت می کنند.

  این شهروند آبیکی دولت یاغی آمریکا و اسرائیل را شریک در خون های ریخته شده ده ها هزار شهید یمنی شد و گفت: همان گونه که حضرت امام می فرمودند: آمریکا دشمن همه ادیان است، حتی مسیحیت، آمریکا اصلًا اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی ‏خواهد، حتی منافع آمریکاییها (را) هم نمی‏ خواهد؛ منافع دولت آمریکا را می‏ خواهد. یا اهل العالم همه بدانید دولت سعودی برده ذلیل امریکایی اسرائیلی برای کشتار بی گناهان یمن، سوریه، عراق و غزه است.

  تک روستا بی ‏آبرویی آمریکا در حمایت از جنایات سعودی در حمله به یمن و محاصره غذایی و دارویی ملت یمن اشاره کرد و گفت: آمریکا دچار چنان بی ‏آبرویی شده است که رسماً از نقض آشکار همه قواعد اخلاقی و انسانی و نقض شعارهای حقوق بشری حمایت می‏ کند و رسما به آل سعود کمک اطلاعاتی و نظامی می ‏کند.

  ملک پور عضو شورای شهر آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: آمریکا در حالی که به اسم قطع‏نامه ‏های سازمان ملل و دیگر بهانه ‏ها یمن را از دریافت کمک‏ های اولیه پزشکی و دارویی محروم کرده ‏اند و دست جنایتکاران را باز گذاشته ‏اند. به تعبیر سعدی: سنگ را بسته‏ اند و سگ را آزاد گذاشته اند.

  IMG_8207

  وی در بیان قباحت زایدالوصف اقدام آمریکا و سعودی در این ‏باره بیان داشت: «آمریکا از جنایات عظیم سعودی در یمن حمایت می‏کند و به آن‏ ها اطلاعات نظامی و سلاح می ‏دهد. بی‏ آبرویی از این بیشتر. یک ملت را محاصره غذایی و دارویی و انرژی کرده ‏اید و می‏ گویید کسی کمک نکند؟»

  ملک پور در ادامه با اشاره به تلاش های بی وقفه دسانه های غربیاظهار داشت: این رسانه ها بارها تلاش کردند تا نیروهای وابسته به هادی را قدرتمند جلوه دهند. آن ها برای تحقق هدف خود همواره اخباری مبنی بر تسلط نیروهای سعودی و یا حامیان هادی بر مناطقی در صنعاء یا صعده خبر می دهند.

  عضو شورای شهر آبیک در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن محکومیت جنایات آل سعود در یمن گفت: حالا دیگر نقاب ها کنار رفته و همه می دانند که دست آل سعود و آمریکا و اسرائیل در یک کاسه است. بیداری اسلامی منافع این ها را به خطر انداخته و نقشه هایی که برای خاورمیانه بزرگ داشتند دارد از بین می رود. ولی با این حال هنوز هم در تلاش اند و طرح تجزیه کشورها را دنبال می کنند.

  گفتنی است، همچنین مردم همیشه در صحنه شهرستان آبیک در این راهپیمایی ضمن انتقاد از سکوت سازمان های به اصطلاح حامی حقوق بشر در خصوص جنایات رژیم آل سعود علیه مردم مظلوم یمن ، خواستار متوقف شدن این جنایات شدند.

  لازم به ذکر است که بیش از ۱۴ روز است که نیروهای عربستان سعودی برای عملیات نظامی وارد خاک یمن شده اند و ۱۰ کشور در این تجاوز نظامی مشارکت دارند که شامل اعضای شورای همکاری خلیج فارس‌ به جز کشور عمان، به علاوه ترکیه، اردن، مصر و سودان است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 6 = نُه