گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ - ۱۲:۰۹


  نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ:
  تنها عامل پیروزی مسلمانان روحیه بسیجی است نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ تنها عامل پیروزی مردم یمن را داشتن روحیه بسیجی دانست و عنوان کرد: تمامی مسلمانان جهان زمانی میتوانند از چنگان دشمنان رها شوند که روحیه بسیجی و شهادت طلبی را در خود نهادینه کنند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک،حجت الاسلام رسولی نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ در سخنرانی های قبل از خطبه این هفته نماز جمعه شهر آبیک در مسجد ولیعصر(عج) با تبریک هفته معلم و هفته عقیدتی و سیاسی عنوان کرد: تربیت در عالم هستی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

  وی با اشاره به این که در عالم هستی دو نوع تغییر وجود دارد اظهار داشت: در عالم هستی با دو گونه تغییر روبه رو هستیم، یک تغییری که باعث نابودی می شود، این تغییر را می توان در طبیعت انسان به وجود می آورد و باعث نابودی خود می شود؛ آلودگی هوا از جمله این تغییرات است.

  نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ تغییر بعدی را بسیار سازنده  دانست و عنوان کرد: نوع دوم تغییرات است که علاوه بر این که ارزش آن جسم تغییر یافته را افزایش می دهد، باعث نفع رساندن به انسان می شود.

  این مسئول از معادن طلا، نقره، فیروزه و سایر موارد به عنوان تغییر نوع دوم یاد کرد و گفت: وقتی طلا را از معادن استخراج می کنند، به صورت تنی معامله می کنند، اما بعد از ایجاد تغییراتی بر روی آن ارزشش افزوده می شود و به صورت گرفی به فروش می رسد.

  حجت الاسلام رسولی در ادامه با اشاره به این که انسان نیز می تواند در هر دو جهت مثبت و منفی حرکت کند، تصریح کرد: انسان تنها موجودی است که می تواند خود را به مثبت بی نهایت برساند و مانند پیامبر به معراج برود و از فرشتگان نیز پیشه بگیرد.

  IMG_8169

  وی افرادی که کودکان و زنان را می کشند و آتش جنگ را در جهان شعله ور می کند را از افرادی دانست که خود را به منفی بی نهایت رسانده اند، تأکید کرد: انسان می تواند خود را از اوج به اعماق جهنم برساند و این انسان نماهایی که کودکان را در کشورهای اسلامی و سایر کشورها به هلاکت می رسانند خود را از درجه انسانی به اعماق جهنم نزول داده اند.

  نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ سپاه و بسیج را دارای شاخصه های انسانی دانست و عنوان کرد: آن چیز که سپاه و بسیج را از سایر نیروهای نظامی کشورهای دیگر متمایز می کند، اهمیت شاخصه های انسانی است.

  این مسئول تربیت نسل آینده را از مهم ترین شاخصه های افزایش قبای نظامی دانست و یادآور شد: تنها چیزی که در هشت سال دفاع مقدس کشور ما را که تمامی عامل کفر برای نابود کردن این انقلاب صف کشیده بودند را به زانو درآورد، جوانان غیور ایران بودند که به دشمن اجازه ندادند که به خاک ایران حمله کنند.

  حجت الاسلام رسولی، وجود انسان های تکلیف گرا را عامل پیروزی و افزایش توان نظامی یک کشور دانست و متذکر شد: هیچ چیزی مانند نیروهای انسانی تکلیف گرا و مسئولیت پذیر نمی تواند باعث پیشرفت یک جامعه شود، نه سلاح های نظامی و نه هیچ چیز دیگری نمی تواند جایگزین این مهره اساسی شود.

  وی عامل موفقیعت انقلاب اسلامی را تربیت انسان های بزرگ توسط آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: اگر آموزش و پرورش در این زمینه بتوانند موفق باشند، می توانیم در مقابل تمامی دشمنان به سادگی عبور کنیم.

  نماینده ولی فقیه در ناحیه ساوجبلاغ در پایان با اشاره به این که دشمن هیچ گاه دست از دشمنی برنخواهد داشت، اظهار کرد: آمریکا هیچ گاه دست از دشمنی بر نخواهد داشت ، ما باید طوری رفتار کنیم که بتوانیم پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن، حضرت حجت بدهیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − یک = 8