گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۴


  مسئول عقیدتی و سیاسی سپاه ناحیه امام صادق(ع) گفت:
  آمادگی سپاه آبیک در برگزاری کلاسهای سبک زندگی در مدارس آبیک مسئول عقیدتی و سیاسی سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک از آمادگی سپاه جهت برگزاری کلاسهای سبک زندگی اسلامی در مدارس این شهر خبر داد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، احمد محمدی‌ فر امروز در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرماندهی سپاه ناحیه امام صادق (ع) در این شهرستان برگزار شد، به وجود نشریه موعظه خوبان در سپاه اشاره کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که این نشریه را که شامل چکیده فرمایشات امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و آیت‌ الله بهجت و عرفا است را در ادارات شهرستان آبیک توزیع کنیم.

  وی افزود: آغاز هفته عقیدتی و سیاسی با سالروز شهید مطهری در سپاه برجستگی خاصی دارد چرا که پایه اصلی سپاه معنویت و اعتقادات توأم با علم و متکی بر علم است.در آستانه گرامیداشت شهادت آیت الله مطهری،نخستین روز این هفته به عنوان ‘شهید مطهری و ولایت فقیه’ با موضوعات ولاء و ولایت ها، حاکمیت الهی، نبوت و امامت و ولایت فقیه، ضرورت رهبری، دمکراسی و ولایت فقیه نامگذاری شده است.

  مسئول عقیدتی و سیاسی سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک، ادامه داد: برنامه های این روز را دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه در استان ها و شهرستان ها، تبیین موضوع ولایت فقیه در حلقه های طرح صالحین اعلام کرد.

  این مسئول گواهی عنوان روز دوم را ‘ شهید مطهری و بصیرت دینی’ ذکر کرد و افزود: شناخت نفاق و منافق، مبارزه با انحراف دینی، حماسه حسینی، شناخت حق و باطل،‌ اسلام و مقتضیات زمان و جاذبه و دافعه امام علی (ع) از موضوعات این روز است که در قالب تبیین موضوع بصیرت سیاسی در حلقه های طرح صالحین، برگزاری نشست های سیاسی در سطح حوزه ها و برگزاری مسابقه کتاب خوانی از کتاب امامت و رهبری شهید مرتضی مطهری اجرا می شود.

  1676220

  محمدی فر ادامه داد: روز سوم ‘شهید مطهری و اندیشه مطهر’ نام نهاده شده و موضوعات آن اندیشه مطهری و نظام جمهوری اسلامی، شناخت مطهری های جدید، مطهری از دید حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است که تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، برگزاری مراسم تجلیل از مربیان اعم از عقیدتی، سیاسی، نظامی و معلمان بسیجی، هادیان سیاسی، مدیران شاغل و بازنشسته عقیدتی و سیاسی و تربیت و آموزش سپاه، گرامی داشت شهید مطهری از برنامه های آن است.

  وی گواهی عنوان روز سه شنبه را ‘شهید مطهری و زن مسلمان’ ذکر کرد و گفت: نظام حقوق زن در اسلام، مسئله حجاب زن، مقام و مسئولیت های اجتماعی زن و نقش زن در خانواده، حضور در مدارس و برگزاری لاس ویژه دانش آموزان واولیای این دانش آموزان از موضوعات این روز است.

  مسئول عقیدتی و سیاسی سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک، اضافه کرد: برنامه های این روز را تبیین حقوق زن در اسلام برای خواهران عضو حلقه های صالحین، تبیین مسئله حجاب برای خواهران نوجوان عضو حلقه های صالحین و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بیان کرد.

  این مسئول از چهارشنبه به عنوان روز ‘ شهید مطهری و بیداری اسلامی’ یاد کرد و گفت: تبیین بیداری اسلامی در سده اخیر، استکبار ستیزی، مسئله فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی و اسلام و ایران با برگزاری نشست شوراهای مشورتی کانون بسیج فرهنگیان از برنامه های این روز است.

  محمدی فر تصریح کرد: روز پنجشنبه به نام ‘شهید مطهری و جهاد و شهادت’ است که موضوعات آن جهاد از دید شهید مطهری، شهید کیست؟،‌ نقش امدادهای غیبی در زندگی بشر و زندگی جاوید اعلام شده است.

  وی خاطرنشان کرد: روز جمعه به عنوان روز پایانی هفته عقیدتی سیاسی به عنوان روز’ شهید مطهری و مهدویت و انتظار’ نامگذاری شده و موضوع اصلی آن ماهیت قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج) و انتظار فرج است که بسیجیان بعد از اتمام رزمایش در مصلی شهر آبیک حاضر و در سخنرانی های قبل از خطبه حضور پیدا می کنند.

  IMG_8089

  مسئول عقیدتی و سیاسی سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک ادامه داد: در دو روز اجرای رزمایش مدافعان حرم شهرستان آبیک کلاس‌ های عقیدتی برای سه گردان شرکت‌ کننده در رزمایش با حضور حجت‌ الاسلام موسوی امام جمعه شهر آبیک و حجت‌ الاسلام رمضانی امام جمعه موقت شهر آبیک برگزار می‌ شود.

  این مسئول از آموزش قرآن کریم و نماز و احکام شرعی به سربازان سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک خبر داد و خاطرنشان کرد: برای کارکنان سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک کلاس تفسیر سوره مبارکه حشر در حال اجرا است که تا پایان ماه مبارک رمضان به اتمام می‌رسد.

  محمدی فر در پایان از ادارات خواست تا با حضور در نماز جماعت در مساجد، علاوه بر گسترش فرهنگ نماز به مشکلات مردم نیز رسیدگی کنند و همچنین سپاه ناحیه امام صادق(ع) در مساجد شهرستان آبیک، برای مردم این شهرستان در طول سال جاری ماهانه کلاس اخلاق با محوریت انجام واجبات و ترک محرمات، حجاب و عفاف و ترک گناه و دیگر موضوعات دینی برگزار می‌ کند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − دو = 4