گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۱


  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین:
  احیای منزلت معلم باید به عمل تبدیل شود مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در همایش تجلیل از مقام معلم با اشاره به پایمال شدن منزلت معلمین در برخی نقاط اظهار داشت: احیای منزلت معلم باید به عمل تبدیل شود و نباید به گفتارها اکتفا کرد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سالار قاسمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین، در همایش فرهنگیان شهرستان آبیک که در تالار نیلوفر این شهر برگزار شد، اظهار کرد:  احیای منزلت و جایگاه معلمان نباید در مرحله شعار بماند بلکه باید به صورت عملی تحقق یابد اگرچه باید گفت منزلت معلم را با سخنرانی‌ها، دستورا‌لعمل‌ها و بخشنامه‌ها نمی‌شود احیا کرد.

  وی تنها راه پیشرفت علمی در جامعه و صعود رتبه های علمی در سطح جهانی را تکریم جایگاه معلمین دانست و عنوان کرد: اگر خواستار درخشش نسل امروز در جامعه هستیم و اگر کشور بخواهد در سال ۱۴۰۴ به رتبه علمی نخست منطقه دست یابد، باید به آموزش و پرورش و معلمان توجه ویژه و باید به آن ها احترام خاصی قائل باشیم زیرا آینده در دستان این افراد است.

  قاسمی با اشاره به این که فردی که با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کند نمی تواند ذهن خود را کامل برای پیشبرد اهداف متمرکز کند، بیان کرد: بنا به فرمایش امام خمینی (ره) کلید سعادت و شقاوت جامعه در دست معلم است و باید برای کلید سعادت لوازم و مقدمات را برای معلمان و آموزش و پرورش فراهم کرد.

  IMG_8057

  این مسئول با اشاره به این که باید احترام به مقام معلم در سطح جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: اوج منزلت، فروتنی، تواضع و سپاسگزاری را همه آحاد جامعه باید نسبت به معلمان به منصه ظهور برسانند.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه اضافه کرد: هر فردی که در نظام جمهوری اسلامی در هر پست و جایگاهی قرار دارد بیش از آن که در آن جایگاه قرار بگیرد، دانش‌ آموز معلمان خود است.

  وی بیان کرد: ۱۶ هزار معلم شاغل و ۸ هزار معلم بازنشسته آموزش و پرورش پشتوانه آموزش و پرورش هستند که مطلوب است مسئولان به نحو احسن در راستای رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم گام بردارند.

  قاسمی از برگزاری نشست اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین، نشست استاندار قزوین، حضور چهار نماینده مجلس شورای اسلامی در دفتر وزیر آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: در این نشست، مشکلات آموزش و پرورش در سطح استان قزوین مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

  این مسئول با اشاره به لزوم احداث مجتمعی ویژه فرهنگیان آبیکی، متذکر شد: از مسئولان شهری شهرستان‌ های استان قزوین درخواست می‌ شود تالار احداث کنند تا مجبور نشوند در تالارهای خصوصی برای آنان برنامه برگزار شود چرا که امکانات آموزش و پرورش محدود است و نمی‌ تواند در این زمینه اقدامی کند.

  سخنرانی رئیس اداره آموزش و پرورش استان قزوین

  سخنرانی رئیس اداره آموزش و پرورش استان قزوین

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به شءن و جایگاه معلم، اضافه کرد: شأنیت مسئولان به وجود معلمان وابسته است چرا که معلمان صاحب کرسی اندیشه، علم و ادب هستند و نباید به چشم کارمند به معلمان نگریست و باید با توجه به اینکه معلمان کار خدایی می‌کنند و کعبه دل را می‌سازند در راستای رفع مشکلات آنان گام برداشت.

  قاسمی در پایان با اشاره به فرمایش حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر توجه به احیای منزلت معلمان یاآور شد: احترام به جایگاه و مقام معلمان هنوز در گفتارها و سخرانی ها باقی مانده است و تا رسیدن به جایگاه مطلوبی که در شأن معلمان باشد، فاصله بسیار زیادی داریم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 3 = شش