گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۶


  مدیر اداره آموزش و پرورش آبیک:
  دولت باید در رسیدن به خواسته های صنفی معلمین همراه آنها باشد مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، از دولت خواست تا با معلمین در راستای تحقق خواسته های صنفی خود همراه باشند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مهرداد یحیایی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در همایش فرهنگیان شهرستان آبیک، ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و نام شهید مطهری اظهار کرد: مطالبات معلمان سال‌ ها است که انباشته شده و پرداخت نشده اما دولت یازدهم درصدد تحقق این مطالبات بوده که مطلوب است معلمان مرحله به مرحله منتظر تحقق مطالبات خود باشند.

  وی با اشاره به مطالبات صنفی و نگرانی‌ ها و دغدغه‎‌ های معلمان متذکر شد: مسئولان استان قزوین باید بیشترین پیگیری را برای احیای حق و مطالبات صنفی معلمان در دستور کار قرار دهند و برای تحقق این امر جلسات متعددی را با نماینده ویژه رئیس‌جمهور، وزیر آموزش و پرورش، استاندار قزوین و نمایندگان مجلس برای پیگیری و تحقق مطالبات معلمان برگزار کرده‌ اند.

  حضور مسئولین شهری و استانی

  حضور مسئولین شهری و استانی

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، با اشاره به تحصن معلمین در چند هفته گذشته، بیان کرد: دولت جدید اعتراض و تحصن معلمان در زمینه تحقق مطالبات خود را تهدید نمی‌ داند بلکه خود را در کنار معلمان دانسته و برای مقام شامخ معلمان احترام خاص قائل بوده و پیگیر تحقق مطالبات معلمان است که البته باید گفت تحقق این امر مرحله به مرحله صورت می‌گیرد چون مشکلی نیست که یک روزه ایجاد شده باشد تا یک روزه برطرف شود.

  این مسئول با اشاره به مشکلات دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: البته لازم است معلمان شرایط دولت را درک کرده و برای تحقق مطالبات خود صبوری و آستانه تحمل خود را بیش از این بالا ببرند.

  یحیایی تحقق خواسته های صنفی معلمین را خواستار شد و بیان کرد: با توجه به این فرمایش مقام معظم رهبری «همه زیر بار دین معلم هستیم» نیاز است مسئولان شهرستان آبیک و استان قزوین و کشور تمام همت و توان خود را برای تحقق مطالبات و رفع مشکلات معلمان به کار ببندند.

  وی با اشاره به شهادت آیت الله مطهری، تصریح کرد: این شهید بزرگوار در تمام جنبه‌ ها و ابعاد زندگی بهترین الگو برای معلمان است که می‌ توان به الگوپذیری معلمان از علم‌ آموزی، تقوا، اخلاص و عمل ایشان اشاره کرد.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، افزود: زمانی که فرزند بزرگ امام خمینی (ره) به شهادت رسید امام فرمود که مرگ فرزندم از الطاف خفیه الهی است اما زمانی که شهید مطهری به شهادت رسیدند فرموده بودند که حاصل عمرم را از دست دادم که بیانگر جایگاه والای شهید مطهری در نزد امام راحل بود.

  Picture 018

  این مسئول با اشاره به اهمیت توجه به آثار شهید مطهری ادامه داد: امام خمینی (ره) آثار هیچ یک از شخصیت‌ های بزرگ را تایید نکردند اما در خصوص آثار شهید مطهری فرموده بود که همه آثار شهید مطهری بدون استثنا قابل استفاده است و مطلوب است آحاد جامعه به ویژه معلمان رهرو این معلم عالی قدر شهید باشند.

  یحیایی با اشاره به اهمیت جایگاه معلمی، یادآور شد: معلم اول خدا است و انبیای الهی و ائمه اطهار (ع) نیز معلم بودند که بیانگر شأن و جایگاه والای معلمان می‌ باشد و با یک جلسه و سخنرانی نمی‌ توان زحمات و جایگاه معلمان را قدردانی و تبیین کرد.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در پایان با اشاره به یک حکایت، خاطرنشان کرد: در روایتی آمده است که اگر کفش قاضی تنگ باشد می‌ تواند بر خلق و رأی قاضی تاثیر بگذارد یعنی اگر معلمان با نگرانی و دغدغه معیشتی سر کلاس درس حاضر شوند به نتیجه مطلوب نمی‌ توانند دست یابند که از همه مسئولان دستگاه‌ های اجرایی، انتظار می‌ رود در راستای رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم گام‌ های ارزنده‌ ای بردارند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + 1 =