گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۲:۱۸


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت:
  برگزاری طرح زلال قرآن در اعتکاف در ۴مسجد آبیک رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: طرح زلال قرآن در اعتکاف در ۴ مسجد آبیک اجرایی شد.

  حجت ‌الاسلام سید جلال حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اینکه، طرح با قرآن در زلال اعتکاف در ۴ مسجد این شهرستان برگزار می ‌شود، گفت: اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان، اصلاح قرائت نماز، تلاوت ترتیل عمومی  و ختم کل قرآن کریم از برنامه های طرح با قرآن در زلال اعتکاف است.

  وی با بیان اینکه انس با قرآن موجبات قرب الهی را فراهم می‌کند، گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه از وظایف نهادها و سازمان های فرهنگی است. بر اساس این طرح در ایام اعتکاف یک مربی به جهت اصلاح قرائت نماز معتکفان به مساجد محل برگزاری اعتکاف اعزام می شود.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با بیان اینکه این طرح برای معتکفان سال گذشته نیز اجرا شد اظهار کرد: ختم دسته جمعی قرآن توسط معتکفان، اجرای تلاوت های زنده قرآن به نیت تمامی شهیدان شهرستان آبیک، و بیان نکات تفسیری توسط مبلغان و مبلغات از جمله برنامه های این طرح می باشد.

  وی تلاوت ترتیل خوانی سوره های وارده و اعمال ام داوود و مناجات را از دیگر برنامه های این طرح عنوان و تاکید کرد: قرآن بهترین و ارزشمند ترین پناهگاه در مقابل تهاجم فرهنگی و ادیان نوظهور که مظهر نو اندیشی است، می باشد.

  حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه باید همه افراد جامعه همراه با متولیان دستگاه های فرهنگی در توسعه فرهنگ دینی و قرآنی تلاش کنند بیان کرد: فرهنگ دینی تضمین کننده سعادت و کمال جامعه دینی است و برای تقویت این سرمایه معنوی باید هر اندازه می توانیم تلاش کنیم.

  این مسئول از تشکیل ستاد اعتکاف در شهرستان آبیک و شکل گیری چهار کمیته فرهنگی، انتظامات، پشتیبانی و اطلاع رسانی برای برگزاری مراسم اعتکاف خبر داد و گفت: اجرای برنامه های معارف، احکام، قرآن و مناجات به عهده کمیته فرهنگی است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک،با اشاره به اجرای این برناتمه در سال گذشته، تصریح کرد: استقبال خوبی از اجرای این طرح در سال گذشته به عمل آمد و موجب شد تا سالجاری یکی از برنامه‌ های اصلی ویژه معتکفین باشد.

  وی با اشاره به یکی دیگر از اهداف این طرح بیان داشت: هدف از اجرای این طرح تبیین فرهنگ قرآنی در بین معتکفین است که امیدواریم با هماهنگی های انجام شده بتوانیم این امر را اجرائی کنیم.

  حجت الاسلام حسینی ادامه داد: سنت حسنه اعتکاف یکی از فعالیت های مهم در توسعه برنامه های قرآنی است و بهترین موقعیت برای خلوت کردن با خالق و فرصت مناسب برای انجام اعمال بسیاری است که یکی از مهم ترین این اعمال نمازهای وارده در ایام البیض و قرائت آیات الهی است.

  این مسئول فرهنگی تصریح کرد: در این طرح تصحیح قرائت نماز، اجرای زنده تلاوت قرآن در مساجد اعتکاف، تلاوت یک صفحه قرآن به صورت ترتیل، ختم قرآن و تلاوت قرآن کریم در روز آخر اعتکاف که پنج جزء آخر قرآن کریم را شامل می‌شود اجرا خواهد شد.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، ادامه داد: اجرای تلاوت ترتیل عمومی یک صفحه از قرآن با هدف ایجاد انس عمومی با قرآن از دیگر برنامه‌های طرح با قرآن در زلال اعتکاف است که بر اساس آن هر روز در مراسم اعتکاف پس از نماز صبح و بین نماز ظهر و عصر یک صفحه از سوره قرآن تلاوت می‌شود.

  گفتنی است مراسم معنوی اعتکاف از اذان صبح روز ۱۳ رجب، ۱۲ اردیبهشت ماه تا اذان مغرب روز ۱۵ رجب ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می ‌شود.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت × 1 =