گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۴


  امام جمعه آبیک گفت:
  پیشرفت داخلی در گرو کارگر و سرمایه گذار داخلی ست نه لوزان امام جمعه آبیک گفت: سران کشور ما باید باری درآمد از رکود به دستان توانمند کارگران و سرمایه گذاران داخلی چشم بدوزند از لوزان چیزی نصیب مردم ایران نمیشود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه شهر آبیک در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته شهر آبیک که در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد، با اشاره به روز جهانی کار و کارگر اظهار داشت: ما نباید دنیا را با زمین اشتباه بگیریم. آباد کردن زمین و احیاء دشت و دمن از وظایف انسان است.

  وی ادامه داد: انسان مامور به آبادی زمین و زمینه است. انسان باید زمینه کار و کارگر و تولید را فراهم کند و این جزء وظایف انسانی است. آباد کردن زمین و کار کردن و پول در آوردن ربطی به دنیا گرایی ندارد. آنچه که مربوط به دنیا گرایی است اعتباریات است.

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک با اشاره به اهمیت کار و گارگر و جایگاه والای او در اسلام، تصریح کرد: توصیه دین به انسان این است که مادامی که نفس دارد باید کار کند. و در تولید حریص باشد و در مصرف قانع، دین به استقلال اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در چار چوب اسلام تاکید دارد.

  وی در ادامه عزت و استقلال کشور را در گرو تولید داخلی و تلاش کارگران دانست و عنوان کرد: اگر این ملت بخواهد این استقلال سیاسی را، و این عرض اندام فرهنگی را در مقابل سلطه گران عالم حفظ کند باید پایه های اقتصادی خود را محکم کند. و باز اگر بدنبال توسعه اقتصادی هستیم. باید کار را تقویت کنیم و برای تقویت کار باید کارگر تربیت کرده و سرمایه گذاری کنیم.

  IMG_7965

   نماینده ولی فقیه در آبیک مصرف کالای داخلی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: حمایت از کار و کارگر بدون مصرف کالای داخلی امکان پذیر نخواهد شد. همه باید مصمم بشوند بخاطر عزت ایرانی و حمایت از کار و کارگر و سرمایه ایرانی و مبارزه با جهان دیکتاتور تروریست از کالای داخلی استفاده کنند. این مهم علاوه بر این که یک تکلیف عقلی است یک تکلیف شرعی نیز می باشد.

  وی کار را یکی از مهم ترین عبادت ها دانست و یادآور شد: امروز بزرگترین عبادت اشتغال زایی کردن است. و هر کسی که گرد و غبار بیکاری را از این کشور بزداید جهاد کرده است. و به ثواب جهاد گران خواهد رسید. و باز این مهم به یک همت جدی نیازمند است.

  امام جمعه شهر آبیک با اشاره به سخن حضرت آیت الله خامنه ای که برای حل مشکلات باید به داخل، کارگر و سرمایه گذار داخلی توجه کرد، ابراز داشت: با رفتن به داخل اتاق و بستن درب این گره حل نخواهد شد. البته کارگران نیز موظف هستند وجدان کاری و انصاف را رعایت کنند.

  وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت علی(ع)، وی را یک معلم دانست و عنوان کرد: بزرگداشت میلاد حضرت علی (ع) نیز به همین امور بر می گردد. بزرگداشت میلاد حضرت علی (ع) یعنی کار کردن و تعلیم و تعلم و عقیدتی و سیاسی و خود سازی کردن است.

  حجت الاسلام موسوی با تبریک روز و مقام معلم، اذعان کرد: معلمان عزیز در واقع سازندگان انسانند و می توانند خود را به جایی برسانند که کار عقیدتی و سیاسی انجام دهند. معلم یعنی کسی که در دل انسان، یک چراغی را روشن می کند و او را از جهالت به دانایی و معرفتی رهنمون می کند.

  IMG_7966

  وی اضافه کرد: معلم عزیز بداند شغل او فقط تعلیم نیست یا به تعبیری فقط تعلیم مطالب کتاب و دانش در دست اجرا نیست. معلم هم باید علم بیاموزدو هم باید روش تفکر و روش کار و کارکردن را و هم رفتار و اخلاق آموزی را بیاموزد. معلم عزیز می توان  با عزم خود فرهنگ جامعه را اصلاح کند. چرا که عینک دانش آموز به معلم یک عینک ویژه و منحصر به فردی است که انشاالله آینده صحبت خواهد شد.

  نماینده ولی فقیه در آبیک، به اعتکاف اشاره کرد و اظهار داشت: بهترین سفر معنوی این است که انسان در بین مردم باشد ولی با خدا باشد. کسانی که بتوانند کار و خدا را و با بین مردم بودن و با خدا بودن را جمع سالم کند بسیار زیبا و عالی خواهد بود. ولی این یک هنر معنوی می خواهد که این جمع سالم را درست می کند. نوع انسان ها توانایی جمع سالم را ندارد و به جمع مکسر روی می آورد معتکف شدن انسان را به این جمع سالم کمک می کند.

  وی افزود:  اعتکاف در مسجد، برای یک مسلمان، فرصتی است تا برای مدتی از جامعه و مردم منقطع شود و به درون خود روی آورد. اعتکاف کننده در فضای روحانی مسجد در دوران اعتکاف فرصت می یابد تا با معبود خویش هر چه بیشتر انس بگیرد.

   حجت الاسلام موسوی همگان را توصیه به مطالعه آثار شهید مرتضی مطهری(ره) کرد و افزود: آثار شهید مطهری حتما در سبد کالای خانواده قرار بگیرد.

  امام جمعه شهر آبیک در پایان ضمن دعوت مردم به تقوا و همچنین ضمن تجلیل از عزیزانی که در راستای عقیدتی و سیاسی کار می کنند، بیان کرد : عقیده و سیاست یک مطلب و یک واقعیت هستند. و جدایی این دو مطلب همان جدایی دین از سیاست است. و این جدایی یک امر مطرود و غیر قابل قبول است. دشمنان برای جامعه چنین القاء می کنند که امر دینی نباید با امر سیاسی مخلوط شود و از این حرف با ظاهر زیبا دنبال یک هدف بسیار شیطانی هستند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه × = 18