گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۹ - ۱۱:۱۵


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک گفت:
  تأمین کرامت انسانی مهمترین هدف هلال احمر رئیس جمعیت هلال احمر آبیک به مناسبتاجرای طرح محله عاری از دخانیات گفت: تأمین کرامت انسانی مهمترین هدف هلال احمر است.

  محمد حسن رجبی  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به برگزاری طرح محله عاری از دخانیات، اظهار داشت: دانش آموزان به صورت محله محور افراد را به ترک دخانیات و عدم مصرف مواد مخدر تشویق می کردند.

  وی گفت: جمعیت هلال احمر یکی از اصلی ترین اهدافش تامین کرامت انسانی است و سازمان در هر عملی که بتواند کرامت انسانی را ارتقاء دهد پیش گام است.

   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک اظهار داشت: با توجه به این مطلب که مقابله با اعتیاد اقدامی مهم و بزرگ در راستای سالم سازی جامعه انسانی است پس هر چه در این زمینه موفق تر باشیم مشخص است که به کرامت انسانی کمک شایانی شده است.

  این مسئول ادامه داد: یکی از برنامه های اصلی سازمان جوانان هلال احمر ارائه راه کارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرتبط با جوانان است.

  رجبی اظهار کرد: در حال حاضر یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی موجود در جامعه که جوانان را تهدید می کند بحث مواد مخدر و استفاده بی رویه از دخانیات است.

  رجبی هلال احمر

   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک بیان کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته این پدیده شوم و ناهنجار در جامعه و به خصوص در بین جوانان گسترش زیادی داشته است و به یک معظل اجتماعی تبدیل شده است.

  وی در ادامه یکی از اهداف مهم هلال احمر را ارتقای سطح سلامت افراد جامعه دانست و افزود: اهدافی همچون کمک به بهبود سطح سلامت در بین افراد و خانواده‌ ها، سازماندهی توان تخصصی داوطلبان در راستای بهبود وضعیت سلامت در جامعه و مشارکت در امر گسترش نظام سلامت از طریق ارائه خدمات سلامت در حوادث و شرایط عادی باید در این طرح مورد توجه خاص قرار گیرد.

  رجبی با اشاره به این مطلب که مقابله با این پدیده شوم نیازمند برنامه ریزی و عزم جدی مسئولان است، یادآور شد: ترویج مضرات و صدمات دخانیات و مواد مخدر بر جامعه و فرد و فرهنگ سازی در این حوزه می تواند گامی ارزنده در راستای کاهش مصرف دخانیات و مواد مخدر به ویژه در بین جوانان باشد.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک یکی از اهداف این طرح را آگاه سازی افراد جامعه از مضرات استفاده از دخانیات دانست و تأکید داشت: در این زمینه با توزیع سوالاتی از کتاب محله عاری از دخانیات دانش آموزان را به خواندن این کتاب ترغیب کردیم.

  این مسئول در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اجرای این طرح در آبیک، بیان داشت: در اجرای طرح محله عاری از دخانیات، دانش آموزان در مواجه با افراد سیگاری با جملاتی نظیر لطفا فقط امروز را، فقط این هفته را، فقط این ماه را از کشیدن سیگار خودداری کنید، سیگار تحویل می  گرفتند و شاخه گل تقدیم می  کردند.

  گفتنی است، در برگزاری این برنامه نمادین ۵۰ نفر از افراد سیگاری، با خاموش کردن سیگار، شاخه گل و سک سیب قرمز دریافت کردند. این طرح با استقبال خوب همشهریان آبیکی روبه رو شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − = 3