گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۸ - ۱۱:۰۰


  رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک گفت:
  برپایی مدارس قرآنی عاملی برای مبارزه با جنگ نرم رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک گفت: برپایی مدارس قرآنی می تواند نقش بسیار مهمی را در مبارزه با جنگ نرم ایفا کند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، صبح  امروز  مراسم جشن شکرگزاری قرآن کریم ویژه دانش‌ آموزان دختر پایه سوم ابتدایی دبستان فاطمیه شهر آبیک با حضور مسئولین شهری و آموزش و پرورش برگزار شد.

  در این مراسم که با هدف انس دانش‌آموزان با کلام‌ الله مجید و همچنین قدردانی از تلاش‌ های معلمان پایه سوم ابتدایی و پیش‌ دبستانی، جشن شکرگزاری توانایی خواندن قرآن کریم برگزار شد، دانش آموزان با قرائت آیاتی از کلام الله مجید به اجرای مراسماتی پرداختند.

  حجت الاسلام حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در این مراسم اظهار داشت: قرآن هدایتگر تربیت نسل صالح برای جامعه است و تعالیم نورانی این کتاب آسمانی باید در رفتار و زندگی اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان نهادینه شود.

  وی با اشاره به برپایی مدارس قرآنی از جمله مدرسه قرآنی امام رضا(ع)، تصریح کرد: برپایی مدارس قرآنی سیاستی هوشمندانه و آگاهانه در تربیت نسل فهیم، فرهیخته و صالح است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، توضیح داد: وزارت آموزش و پرورش در حوزه قرآنی موفقیت زیادی داشته و جذب دانش آموزان به روخوانی و روان خوانی در سطح عمومی توانسته آثار تربیتی خود را بگذارد.

  این مسئول در پایان افزود: مصون سازی جامعه از تهاجم فرهنگی و توطئه های فرهنگی مختلف با بصیرت افزایی دینی در سایه قرآن میسر می شود.

  مهرداد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در ادامه این مراسم، در جمع دانش آموزان دو ثمره عمل به قرآن را تقوا و ایمان برشمرد و افزود: قرائت قرآن و عمل به آن باعث محو شدن اعمال بد انسان می شود.

  وی با اشاره به نقش اساسی قرآن به عنوان یک راهنما در زندگی، اظهار کرد: در دین اسلام، خواندن قرآن اهمّیّت بسیار دارد و برترین عبادت خواندن قرآن است و براى این که همه ما به این عبادت برتر روى آوریم، باید خواندن قرآن را یاد بگیریم و به دیگران نیز یاد بدهیم.

  در این جشن، ۵۰ دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی مدرسه فاطمیه به صورت نمادین پیمان معنوی با قرآن بستند.

  در این مراسم میثاق‌ نامه قرآن‌کریم از سوی یکی از دانش‌ آموزان دبستان دخترانه فاطمیه شهر آبیک قرائت شد که همه دانش‌ آموزان پایه سوم ابتدایی آن را هم‌ خوانی کردند.

  در بخشی از این میثاق‌ نامه آمده است: ما دانش‌ آموزان کلاس سوم در روز جشن شکرگزاری با هم پیمان می‌ بندیم که هر روز قرآن را گشوده و حداقل آیه‌ ای از کلام وحی را تلاوت کنیم.

  تلاوت جمعی آیه هایی نور، ارائه سرود های قرآنی و تواشیح ، تقدیر از ۴ دانش آموز برتر قرآنی و قرائت گروهی پیمان نامه با قرآن کریم از برنامه های این جشن بود.

  اهدای جایزه به قید قرعه به دانش‌ آموزان دختر پایه سوم دبستان دخترانه فاطمیه شهر آبیک از دیگر برنامه‌ های مراسم جشن شکرگزاری قرآن کریم بود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 8 =