گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۲/۶ - ۱۱:۰۵


  برگزاری نخستین جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان آبیک نخستین جلسه ستاد اقامه نماز در سال جاری با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان آبیک با حضور سید قریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آبیک برگزار شد.

  حجت‌ الاسلام سید قریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان در این جلسه گفت: نهادینه سازی و اشاعه فرهنگ نماز در جامعه از وظایف اساسی همه سازمانها و نهادهای فرهنگی کشور است.

  وی گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه بهترین شیوه برا ی مقابله با تهاجم فرهنگی دنیای استکبار است.

  رئیس ستاد اقامه نماز استان گفت: اهتمام  به مسئله اقامه نماز جماعت در ادارات و سازمان ها از جمله اموری است که باید به طور جد مورد  توجه مسئولین ادارات و سازمان ها قرار گیرد.

  در این جلسه با بیان اینکه ارزش های دینی باید در خانواده ها حاکم و جاری باشد، عنوان کرد: تجربه ثابت کرده است که کسانی که مقید به نماز هستند بیش از سایر افر اد ارزش های دینی را رعایت می کنند.

  حجت الاسلام سید جلال حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک، با بیان آثار و برکات نماز جماعت و اثرگذاری آن در تمام مراحل زندگی فردی و اجتماعی انسان ها ، اظهار داشت: نماز یک ارتباط شخصی فرد با خداوند متعال است  که با برگزاری آن به صورت جماعت می توان تفکرات فردی را به تفکرات جمعی تبدیل ،و از آن بهره جست که در این راستا  نیز هر چه قدر مساجد ما زیباتر ،تمیزتر و معطر باشد به همان اندازه جاذبه مساجد نیز برای مردم بیشتر خواهد بود.

  139001273241

  وی در ادامه با بیان اینکه مهم ترین  رسالت خانواده های امروزی حفظ ارزش های اسلامی در خانواده ها است ،گفت: امروزه دشمن برای مقابله با ارزش های ایران اسلامی و تخریب آن در خانواده ها  به جنگ نرم روی آورده است که برای مقابله با این امر باید ابعاد این دشمنی ها را شناخته و اهتمام بیشتر به حفظ ارزش های دینی در خانواده ها داشته باشیم.

  حجت الایلام حسینی، با تاکید بر اینکه ما باید تلاش کنیم تا اقامه نماز در دستگاه های اجرایی شهرستان را بیش از بیش مهیا کنیم ،خاطر نشان کرد: نماز به عنوان پرچمدار حرکت انبیا و نماد رفتار خالصانه همه مومنین و موحدین است و به مانند ریسمانی است الهی که پیوند زمینیان را با ملکوتیان برقرار می کند.

  این مسئول با بیان اینکه نماز جماعت دارای فضایل زیادی است که ثواب آن را فقط خداوند سبحان می تواند محاسبه کند، یادآور شد: باید تلاش کنیم در نماز های جماعت که مردم برای اقامه نماز به مساجد می آیند بیش ترین بهره معنوی را از حضور در مساجد ببرند.

  حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه اقامه نماز در ادارات  نوعی تبلیغ دین محسوب می شود، اظهار داشت: هیات امنای  مساجد برای ترغیب جوانان به امور دینی  و فرهنگی باید سعی کنند از حضور جوانان در جمع هیات امنا استفاده کنند تا مساجد ما جوان محور باشند.

  وی با بیان اینکه برپایی  نماز وظیفه همگانی است، اظهار داشت: امام حسین (ع) یکی از اهداف قیام خود را نماز عنوان کردند همچنین با مطالعه وصیت نامه شهدا در می یابیم که همه آن ها ما را به اقامه نماز دعوت کرده اند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با بیان اینکه توسعه اقامه نماز در جامعه از ضروریات است، تصریح کرد: خانواده ها نقش تاثیرگذاری در توسعه و ترویج هر چه بیشتر اقامه نماز به عهده دارندخانواده ها باید سعی کنن نماز را به فرزندان خود آموخته و با دز نظر گیری برخی امتیازات برای فرزندان آن ها را به اقامه نماز تشویق کنند.

  این مسئول با اشاره به فعالیت شبکه های مردمی ، یاوران نماز در سطح محلات و شهر ها، خاطر نشان کرد: هدف از فعالیت یاوران نماز تلاش در راستای اقامه نماز در مساجدو به صورت نماز جماعت و خواندن نماز در اول وقت است.

  گفتنی این جلسه با حضور نمایندگان ادارات شهرستان آبیک در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آبیک برگزار شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + = 16