گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۲۹ - ۰۹:۳۰


  سرپرست، آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک:
  ارتش افتخار ایران و نمایش دهنده صلح در جهان است سرپرست، آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک، گفت: امروز ارتش افتخار ایران و نمایش دهنده صلح در جهان است

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، روز ۲۹ فروردین سال ۵۸ با صدور فرمان تاریخی امام راحل به روز ارتش نامگذاری شده است که هر ساله در این روز شاهد برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی هستیم که در شهرستان آبیک نیز این مراسم رژه برگزار شد.

  امسال هم مانند سال‌ های گذشته، مراسم رژه در خیابان شریعتی معروف به خیابان پاسگاه شهر آبیک با حضور اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودکان و حجت‌ الاسلام رمضانی امام جمعه موقت این شهر و نیز جمعی از مسئولان اجرایی و نظامی این شهرستان برگزار شد.

  در حاشیه این مراسم، محسن نظری سرپرست، آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با بیان اینکه ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون رو به پیشرفت بوده است، افزود: پیشرفت‌ های ملت و نظام اسلامی طی ۳۶ سال اخیر سبب شده که مورد حسادت دشمنان و غبطه دیگر کشورها قرار گیرد.

  سخنرانی سرپرست آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک

  سخنرانی سرپرست آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک

  وی ادامه داد: طی گذشت بیش از سه دهه از عمر انقلاب اسلامی، ملت ایران هنوز حماسه‌ سازی‌ های ارتش جمهوری اسلامی را فراموش نکرده است. پشت کردن بدنه ارتش برای رژیم شاهنشاهی و شرق و غرب که چشم به این ارتش دوخته بود، غیرمنتظره و تعجب‌ آور بود ولی نمی‌ دانستند که امام راحل با نفوذ در قلوب بدنه ارتش، سبب شده بود که این نیروی ارزشی به مردم و امام راحل بپیوندد.

  سرپرست، آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک، با اشاره به فرمایشات رهبری بیان داشت: به فرمایش مقام معظم رهبری، ارتش امروز از ارتش‌ های ممتاز و برجسته به حساب می‌ آید و در چشم مردم عزیز است.

  فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، در راستای حفظ روحیه از مردم بودن، با مردم بودن و در راه اهداف مردم بودن تلاش کرده و گام برمی‌ دارد.

  این مسئول، اذعان داشت: مراسم رژه روز ارتش با هدف تجدید میثاق با امام راحل، تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت، تجلیل از مقام شامخ شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌ های آنان برگزار می‌ شود.

  سرهنگ نظری در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اهداف اصلی این رژه افزود: نمایش قدرت، آمادگی توان رزمی و انضباط نیروهای مسلح از دیگر اهداف برگزاری مراسم رژه است.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، بیان داشت: ۲۹ فروردین ماه یاد‌آور یکی از رخدادهای ماندگار و الهام‌ بخش در تاریخ انقلاب اسلامی است که بر پیشانی آن اقدام راهبردی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در خنثی‌ سازی توطئه تضعیف و انحلال ارتش و ایجاد زمینه‌ های لازم برای تولد ارتشی مقتدر و مکتبی در تقویت ظرفیت‌ های نظام و ملت ایران برابر جبهه ضد انقلاب و دشمنان قسم خورده میهن اسلامی می‌ درخشد.

  حضور مسئولین شهری در مراسم روز ارتش

  حضور مسئولین شهری در مراسم روز ارتش

  وی در ادامه بیان داشت: ناکامی استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی در اجرای توطئه خطرناک حذف ارتش، حضور ارتشیان غیور و دلاور در کنار سایر مدافعین کشور و انقلاب در راستای حفظ استقلال و تمامیت ارضی و حراست از ارزش‌ ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی که به‌ ویژه در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس جلوه‌ ای تاریخ ساز و آموزنده دارد را رقم زد.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک در پایان گفت: اینک با گذشت ۳۶ سال از تصمیم حکیمانه امام راحل(ره) ارتش جمهوری اسلامی توانسته است خود را به‌ عنوان یک سازمان نظامی مقتدر حرفه‌ ای و تأثیرگذار و امنیت‌ آفرین برای مردم و هراس‌ ناک برای دشمن مطرح کند.

  سرهنگ منصور خدایی فرمانده انتظامی شهرستان آبیک نیز در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با گرامیداشت روز ۲۹ فروردین و روز ارتش، با بیان اینکه ارتش در دوران دفاع مقدس و پس از آن اقتدار و صلابت ایران اسلامی را به نمایش گذاشته است گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی، پرافتخار و کارآمد هسند.

  وی با بیان اینکه نیروهای ارتش و مسلح ایران اسلامی ولایی و مکتبی هستند با یادآوری رشادتهای بزرگمردان ارتش جمهوری اسلامی یادآور شد: ارتش در دوران دفاع مقدس برای دفاع از حریم دین و میهن، با اقتدار و شجاعانه ایستاد.

  فرمانده انتظامی شهرستان آبیک از جان گذشتگی نیروهای مسلح را ستود و گفت: امروز افتخار می کنیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح از مقتدرترین ارتش های جهان هستند و فاصله ای بین مردم و نیروهای مسلح نیست.

  این مسئول در ادامه گفت: ارتش و نیروهای مسلح همواره در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی حضور دارند و ارتش جمهوری اسلامی الهام گرفت از مکتب شهادت حضرت سید الشهدا (ع) است.

  سرهنگ خدایی با اشاره به اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران، اعتراف جهانیان به حق مسلم هسته ای ایران را در سایه عظمت و قدرت دفاعی ایران برشمرد و گفت: امروز ایران اسلامی بر قله های افتخار و اقتدار ایستاده است.

  IMG_7402

  وی در پایان با اشاره به شعار سال جاری و هملی و همزبانی از سوی حضرت آیت الله خامنه ای، گفت: امروز نام ایران اسلامی در جهان پرآوازه است و نیروهای مسلح نیز برای عزت ایران اسلامی تلاش می کنند.

  حجت الاسلام عبدالصمد رمضانی، امام جمعه موقت شهر آبیک در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت:  ارتش جمهوری اسلامی به دلیل  مکتبی، ارزشی و جانفشان بودن، ارتشی منحصر به فرد است.

  وی با اشاره به اهمیت نقش نیروهای مسلح در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بیان داشت: ارتش جمهوری اسلامی یک ارتش به تمام معنا مکتبی و برخاسته از متن مردم است و همراه و همگام با مردم از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نقش خود را به نحو احسن ایفا کرده و خوش درخشیده است.

  امام جمعه موقت شهر آبیک، نقش ارتش را در ۸سال دفاع مقدس غیرقابل انکار دانست و ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، ارتش جمهوری اسلامی به دور از گرایش‌ های جناحی و حزبی جانانه در برابر دشمن ایستاد و تاکنون به نظام وفادار مانده و وفادار باقی خواهد ماند.

  این مسئول با بیان این که هیچ یک از ارتش‌ های دنیا ارتش مکتبی نیستند، تصریح کرد: در هیچ نقطه از این دنیا هیچ ارتشی مانند دلاورمردان ارتش نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست چراکه فداکاری، ایثارگری و جانفشانی این نیروها مثال‌ زدنی و کم نظیر است. روز ارتش روز تجلیل از دلیران حماسه ساز کشور است که به همه آنان تبریک می‌ گوییم.

  خطیب موقت نماز جمعه شهرستان آبیک، خاطرنشان کرد: ارتش جمهورى اسلامى ایران باید ارتشى اسلامى­، مکتبى و مردمى باشد. زیرا پاسدارى از استقلال و تمامیت ارضى نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، ارتش قوى انقلاب در خدمت انقلاب و رهبرى نظام هستند. پس باید افراد شایسته در آن به خدمت مشغول باشند، تا پاسدار ارزش‌ های مقدس نظام باشند و از هیچ کوششی در راستای حفظ وحدت کشور دریغ نورزند

  حجت الاسلام رمضانی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به حمایت ها و امدادهای غیبی الهی تأکید داشت: گرچه حمایت‌ های الهی و امداد غیبی همواره پشتوانه انقلاب است ولی اقتدار نیروهای مسلح بزرگترین پشتوانه نظام محسوب می‌ شوند چرا که پس از پایان جنگ تحمیلی تاکنون دشمنان به دلیل وجد نیروهای مسلح مقتدر از هراس و ترسشان تهدیداتی را مطرح کرده‌ اند ولی نتوانسته‌ اند کاری از پیش ببرند.

  حضور مسئولین شهری در مراسم روز ارتش

  حضور مسئولین شهری در مراسم روز ارتش

  حجت الاسلام پنجی مسئول نمایندگی سپاه امام صادق (ع) در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت:  نامگذاری این روز به منظور پاسداشت حماسه‌ سازی نیروهای چهارگانه ارتش از سوی امام راحل(ره)، بزرگ‌ ترین هدیه از سوی ایشان به فرزندان خود بود و بر همین اساس نیز ارتش با نثار جان و مال خود پاسخ این اعتماد امام را داد و در پیشبرد اهداف نظام گام های اساسی برداشت.

  وی افزود: وجود ارتش منسجم در هر کشوری از ارکان اقتدار ملی است و ایران با داشتن ارتشی قدرتمند، مکتبی، اسلامی و مردمی همواره در کنار صفوف منسجم مردم در مقاطع مختلف و حساس کشور نمایش مؤثر و مناسبی را در دفاع از اهداف انقلاب اسلامی و پاسداری از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی داشته است.

  مسئول نمایندگی سپاه امام صادق (ع) بیان داشت: این نظام با خون‌ جوانانی آبیاری شد که با لبیک به ندای رهبر خویش، سر از پا نشناخته و بی‌ چون و چرا پشت رهبر خود گام برداشتند و به همین خاطر و به فضل پروردگار و وحدت ملت ایران، مسئولان و نیروهای مسلح، شرایطی پیش آمده که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی بین المللی تبدیل شده است.

  حجت الاسلام پنجی در پایان، با بیان اینکه امروز هیچ قدرتی جرأت تجاوز به ایران را ندارد، گفت: در شرایط فعلی احتمال وقوع جنگ علیه کشور وجود ندارد اما همواره در معرض طمع دشمنان قرار داریم.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، نیروهای مسلح مستقر در آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک، هم‌ زمان با سراسر کشور با شرکت در مراسم رژه به‌ مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی، اقتدار خود را در آبیک به نمایش گذاشتند.

  در این مراسم، آمادگی رزمی دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح مستقر در شهرستان آبیک و ورزشکاران آبیکی، رژه خورویی زمینی و هوایی، پریدن از حلقه های آتش با حضور فرمانده هان نظامی و انتظامی ، مسئولین شهرستان، خانواده‌ های معظم شاهد و ایثارگر و مردم همیشه در صحنه شهرستان آبیک به نمایش گذاشته شد.

  گفتنی است انجام عملیات جنگ تن به تن و حرکات رزمی از دیگر نمایش هایی بود که در میدان انجام گرفت.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار + = 5