گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۹


  امام جمعه موقت آبیک:
  تفاهم نامه لوزان نباید به اسرائیل وصل شود امام جمعه موقت آبیک گفت: تفاهم نامه لوزان نباید به رسمیت شناختن اسرائیل از سمت ایران وصل شود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت‌‌‌‌‌‌‌ الاسلام عبدالصمد رمضانی ظهر امروز در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهر آبیک که در مسجد ولی‌عصر (عج) این شهر برگزار شد، بیان داشت: پیشرفت فناوری هسته‌ ای از مغزهای جوانان دلاور ایران اسلامی جوشیده است که مسئولان باید دستاوردهای کنونی هسته‌ ای را با اهمیت تلقی کرده و سبک نشمارند.

  وی هدف دشمنی دشمنان را نابودی نظام اسلامی ذکر کرد و افزود: بیانیه‌ ای که در لوزان منتشر شده با تفاهم و بیانیه‌ ای که در مذاکرات صادر شده، متناقض است. مسئولین نباید از این موضوع به سادگی بگذرند و باید بر روی این موضوع بیشتر تمرکز داشته باشند.

  خطیب نماز جمعه موقت شهر آبیک با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران تصریح کرد: این مسئول در جمع خبرنگاران صهیونیستی مزخرفاتی را بر زبان آورد و گفته در مراحل پایانی مذاکرات از ایران درخواست می‌ کنیم که رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد که باید گفت آمرریکا و صهیونیست باید این آرزو را به گور ببرند؛ زیرا یکی از اهداف ایران نابودی اسرائیل است.

  این مسئول همچنین اضافه کرد: همچنین معاون وزیر امور خارجه در مصاحبه‌ اش گفته از ایران می‌ خواهیم به بازرسان آژانس بین‌ المللی اجازه سرکشی از مراکز هسته‌ ای را بدهند که این امر پذیرفتنی نیست مگر ایران صاحب ندارد که هر کس بخواهد سرش را پایین بیاورد و هر کاری که دلش بخواهد انجام دهد.

  حجت الاسلام رمضانی افزود: وزیر امور خارجه آمریکا دسترسی به مراکز نظامی ایران را از شرایط کاهش تحریم‌ ها ذکر کرده که لازم است بگوییم ایران اسلامی به هیچ وجه اجازه تجاوز دشمن به حریم امنیتی و دفاعی کشور را نمی‌ دهد و به فرمایش مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای، در تفاهم نامه نباید از خط قرمزها عبور کنید.

  وی در ادامه خطبه ها با اشاره به این که مسلمان باید در همه امور وقت شناس باشد، گفت: اگر کاری را در وقتش انجام دهید، می شود سرعت. اگر کاری را که وقتش نرسیده انجام دهی می شود عجله. عجله معمولاً باعث ندامت است. اگر کاری را در وقتش اقدام کنید نتیجه بخش می شود.

  وی افزود: برای مثال، اگر ازدواج زود هنگام باشد بلوغ عقلی نیست و مشکل پیش می آید و اگر ازدواج دیر وقت به انجام رسد مشکلاتی به بار می آورد. دختر به دنبال شاهزاده ای سوار بر اسب سفید است، که باعث می شود در زندگی عقب بماند. باید برای این که عذاب نیاید توبه و استغفار کنید.

  امام جمعه موقت آبیک اضافه کرد: اگر حضرت یونس پیامبر (ع) توبه نمی کرد و تسبیح خدا نمی کرد در بطن ماهی بزرگ (نهنگ) می ماند تا روز قیامت . حضرت یونس (ع) ترک اولی کرده بود و بین خوب و خوب تر ، خوب را انتخاب کرده بود . به همین دلیل خدا او را به دردسر انداخته بود.

  حجت الاسلام رمضانی در پایان با اشاره به نزدیکی ماه رجب، اظهار داشت:  به ۳۱ فروردین مصادف با فرا رسیدن ماه مبارک رجب اشاره کرد و افزود: ماه رجب ماه دعا و توسل و خودسازی است. از مردم به ویژه جوانان شهرستان آبیک درخواست می‌ شود در صورت داشتن شرایط و فرصت لازم در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کرده و از آثار و برکات این عبادت معنوی بهره‌ مند شوند چرا که اعتکاف انسان را از خطرات و لغزش‌ ها مصون نگه می‌ دارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + = شش