گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۸:۲۴


  عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی:
  عاملین جنایتهای ضد انسانی فرودگاه جده به اشد مجازات خواهند رسید عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: عاملین جنایتهای ضد انسانی فرودگاه جده به اشد مجازات خواهند رسید.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، به دنبال تجاوز شرطه های (پلیس) سعودی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده که برای سفر حج به عربستان سفر کرده بودند، موجی از اعتراض و تنفر در سطح افکار عمومی به جریان افتاده و فعالین سیاسی و اجتماعی و مدنی در رسانه های مختلف و شبکه ها و گروه های اجتماعی، خواهان برخورد جدی تر مسوولان با این اتفاق هستند و البته، شماری نیز خواهان تحریم حج عمره هستند.

  داوود محمدی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به وقایع فرودگاه جده بیان داشت: کمسیون اصل نود اصرار دارد که افرادی که در این خصوص مرتکب جرمی شده اند، باید مجازات شوند .

  وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با رئیس حج و زیارت کشور، معاون وزیر خارجه، اولیای زائرین مورد حمله و مسئول کاروان، تصریح کرد: جلسه ای با حضور مسئولین این حادثه برگزار شد که در این جلسه با درخواست توضیحاتی برای این فجایا، خواستار برخورد با عاملین این اتفاق هولناک شدیم.

  مسئولین حضور یافته در این جلسه بیان داشتند: از همان لحظات اولیه پیگیری های لازم صورت گرفت، به نوعی که پلیس جده با حضور پیدا کردن در فرودگاه جده، به ناچار مجبور به عذرخواهی از کاروانیان شدند.

  عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: این مقام مسئول در ادامه قول داد که جز به اشد مجازات آن ها هرگز رضایت نخواهیم داد و شما را در جریان موعد آن قرار خواهیم داد تا خانواده قربانیان از نزدیک شاهد آن باشند.

  این مسئول بیان داشت: در جریان کامل جریحه‌ دار شدن احساسات و افکار عمومی هموطنان عزیز است. به همین علت تا دستیابی به نتیجه قطعی به پیگیری مستمر خود ادامه داده، همگان را در جریان امر قرار خواهد داد.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهروندان ایرانی و عراقی زائر خانه خدا در خاک عربستان همواره مورد توهین و ضرب و شتم از سوی مقامات یا پلیس سعودی قرار می‌گیرند، گفت: شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) در عربستان هدف حملات تلافی‌ جویانه مقامات سعودی هستند و در این امر فرقی بین گناهکار یا بی‌ گناه، خردسال یا بزرگسال مرد یا زن وجود ندارد. در پی این اقدام عربستان باید نسبت به این موضوعات توجه و رسیدگی کند.

  عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامیدر پایان با اشاره به زندانی شدن، عاملین این جنایت های انسانی، گفت: مرتکبان این عمل غیر انسانی و ناشایست هم اکنون در زندان به سر می‌ برند و پرونده نزد مدعی العموم است و این مقام سعودی قول داد «ما جز به اشد مجازات آن ها هرگز رضایت نخواهیم داد و شما را در جریان موعد آن قرار خواهیم داد تا خانواده قربانیان از نزدیک شاهد آن باشند.»

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه + 9 =