گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۰:۴۵


  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان آبیک:
  تحریم عاملی برای خودکفایی ارتش بود سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان آبیک گفت: تحریم ها یکی از مهمترین عواملی بود که باعث خودکفایی ارتش در زمینه های نظامی بود.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، به مناسبت گرامیداشت روز ارتش مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان آبیک، فرماندار، سرپرست ارتش نیروی زمینی آمادگاه اصلی و عمومی آبیک، شهردار و جمعی از مسئولان شهری، فرماندهان نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهداء و ایثارگران شهرستان آبیک، غبارروبی و گلباران شد.

  شرکت کنندگان در این آیین ضمن بزرگداشت یاد و خاطره دلاورمردی ها، رشادت ها و جانفشانی های شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با آرمان های شهداء و امام شهداء تجدید پیمان کردند.

  حاضران در این مراسم پس از قرائت فاتحه مزار شهدای این شهرستان را غبارروبی و گلباران کردند.

  در حاشیه این مراسم، سرهنگ نظری سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تبریک روز ارتش و تسلیت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا ( س ) ، شهدا را ولی نعمتان انقلاب دانسته ، گفت: هدف ما از حضور در این مراسم معنوی ، تجدید میثاق با آرمان های شهدا و امام راحل ( ره ) است.

  وی با اشاره به وظیفه سنگین مسئولین و مردم بعد از جنگ تحمیلی بیان داشت: وظیفه مردم و مسئولین در برابر شهدا را ادامه راه مقدس ایثار و شهادت و پاسداشت یاد و خاطره آنان عنوان کرده افزود: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از جمله به نسل امروز و آتی جامعه وظیفه بزرگی است که به عهده ما نهاده شده است.

  سرهنگ نظری به ایثارگری ها و از خودگذشتگی های دلاورمردان غیور آبیکی در لشکرهای پر افتخار ایران اسلامی، اشاره کرد و گفت: ایثارگری و جانفشانی شهدای هشت سال دفاع مقدس را الگویی برای تمام مردم آزاده جهان ترسیم کردند.

  این مسئول زمان شناسی و ادای وظیفه در قبال دین و ارزش ها را دو رسالت انجام شده از سوی شهدا به نحو شایسته و مطلوب خوانده و افزود: هر کس به این دو رسالت عمل کند، همواره در یادها و اذهان مردم ماندگار خواهد شد.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک با بیان اینکه از ۲۲ تا ۲۹ فروردین ماه به عنوان هفته ارتش نامگذاری شده است گفت: صلابت و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اعتقاد قوی و رسوخ یافته در جسم و جان ارتشیان به اسلام و انقلاب اسلامی ایران است و در طول هفته ارتش برنامه های مختلفی در زمینه های فرهنگی، ورزشی و رژه دلاورمردان آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک، سپاه آبیک و نیروی انتظامی اجرا می شود.

  وی عنوان داشت: ۲۹ فروردین روز تجلیل از دلاوری‌های سلحشور مردان ارتش می‌باشد که به عنوان نخستین بازوی توانمند انقلاب اسلامی تلاش‌ های خستگی ناپذیری را در جهت حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست از کیان کشور از خود نشان داده‌ اند.

  سرهنگ نظری ادامه داد: هیچ چیز شایسته تر از آن نیست که یاد و نام شهیدان و فداکاران راه خدا گرامی داشته شود. آنان که به عهد و پیمان خود با خدا و با امام عزیز وفا کردند و هستی خود را به میدان آورده، صادقانه از حریم اسلام و نظام اسلامی دفاع کردند و به بهای نثار جان خود، خطر دشمن را از انقلاب و میهن اسلامی مان دور ساختند.

  این مسئول روز ارتش و نیروی زمینی، را بهانه ای برای سپاسگذاری از این دلاورمردان دانست و اظهار کرد: برای علت نامگذاری روز ارتش باید صفحه‌ های تاریخ انقلاب را ورق بزنیم و به گذشته بازگردیم، به محض اینکه انقلاب شروع شد و تظاهرات گسترده مردم در سراسر کشور به وجود آمد، کمر رژیم پهلوی شکسته شد.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک با بیان اینکه، یکی از پایه‌ های پیروزی کشور در انقلاب همین ارتش بود، افزود: اگر بدنه ارتش که با روحانیت و مردم بودند سلاح به زمین نمی گذاشتند و پادگان‌ ها را تخلیه نمی کردند، پیروزی انقلاب اسلامی با سختی هایی روبرو می شد.

  وی اذعان نمود: ارتش قبل از انقلاب دارای دو قطب بود، ادامه داد: یکی پرسنل ارتش، که با مردم بودند و دیگری مرفهین که جزو سردمداران رژیم شاه و وابسته به رژیم آمریکا و انگلیس و دولت های سر سپرده بودند. سردمداران ارتش در آن دوران وابسته به رژیم شاه بودند اما بدنه ارتش، پیکره مذهبی و سرچشمه گرفته از متن و بطن مردم بود.

  سرهنگ نظری، با اشاره به دلاورمردان ارتشی در زمان ۸ سال دفاع مقدس، یادآور شد: افرادی مثل امیر شهید فلاحی، کلاه دور، امیر صیادشیرازی و بسیاری از نیروهای مخلص  که جزو بدنه ارتش بودند پا به میدان گذاشتند و انقلاب دیگری در ارتش به وجود آورده و پیکره آن را از ارتش طاغوت جدا کردند.

  این مسئول با اشاره به تلاش های عده ای برای از بین بردن ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: در این بین تعدادی از افراد دوست نما که از اوضاع داخلی و خارجی کشور با خبر بودند و می‌ دانستند کشور چندی دیگر درگیر جنگ می‌شود، خواستند پیکره ارتش را از هم بپاشانند و پیشنهاد انحلال ارتش را به امام دادند و بیان کردند که ارتش طاغوتی است وجود آن برای کشور خطرناک است.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک، ابراز داشت: در آن زمان رهبر کبیر انقلاب، آیت اله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب، شهید بهشتی و جمع کثیری از افراد متفکر به حمایت از سازمان ارتش در آمدند و ارتش را حفظ کردند. این مبنای ارتش شد و ۲۹ فروردین را روز ارتش و حماسه آفرینی‌ های نیروی زمینی قرار دادند.

  وی با اشاره به حماسه آفرینی‌ های ارتش در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: شهید شیرودی‌ ها، کشوری‌ ها، صیادشیرازی‌ ها و بسیاری از افراد دیگر جزو کسانی بودند که در قبل از انقلاب در ارتش استخدام در آمدند، ولی دلشان برای نظام و کشور می تپید و دایعه اسلامی‌ گری را در ارتش داشتند.

  سرهنگ نظری به رشادت ها و حماسه آفرینی‌ های ارتش در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس ارتش در بسیاری از عملیات ها شرکت داشت، در فتح خرمشهر و قائله پاوه ارتش نقش آفرینی کرد که اهدای ۴۷ هزار شهید نیروی زمینی خود گویای سند حماسه آفرینی ارتش است.

  این مسئول با اشاره به رویکرد نیروی زمینی ارتش بعد از جنگ تحمیلی، ابراز داشت: بعد از جنگ نیروی زمینی آموزش، ابتکار، بازسازی و انضباط را در دستورکار گرفت و امروز یکی از نیروهای مقتدر برای کشور در منطقه خاورمیانه است.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک به توانایی‌ ها و خودکفایی‌ های ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به تحریم‌ ها خیلی از مهمات‌ ها و فن آوری نظامی در نیروی زمینی توسط وزارت دفاع تولید می شود.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک، در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال جنگ می دهید؟ اظهار داشت: بهترین دفاع، حمله است اگر بخواهید به شما حمله نکنند باید بدانند شما حمله می‌ کنید، بسیاری از مانورهایی که در کشور انجام می گیرد، به نوعی چنگ و دندان نشان دادن به افرادی است که مسأله حمله به ایران را مطرح می کنند.

  وی، تحریم‌ ها را یکی از توطئه‌ های دشمن عنوان کرد و افزود: هیچ گونه تحریمی تاکنون نتوانسته است تاثیری بروی کشور داشته باشد. اگر گرانی است به خاطر تحریم هایی است که به کشور وارد شده است. اما کشور نشان داده است می تواند از تحریم‌ ها سربلند بیرون بیاید. زمان جنگ کشور با همه سختی‌ ها دچار قحطی نشد، برخی اجناس صفی، کوپنی شدند اما کشور این مراحل سخت را پشت سر گذاشت. لذا تحریم ها و تهدیدها تا الان اثر نکرده و بعد از اینها هم اثری نخواهد کرد.

  سرهنگ نظری ابراز داشت: کشور ما مقتدر است و اگر هم جنگ شد کشور ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد. ما منتظر هستیم اسرائیل طعنه‌ ای به ما بزند، برنامه حزب الله طعنه به حزب اله نبود طعنه به ایران بود، آن ها می خواستند قدرت ایران را ارزیابی کنند، به حزب الله حمله کردند. کشوری مثل ایران برای هر کشوری خطرناک است، اگر کسی بخواهد به کشور ایران چپ نگاه کند قبر خود را کنده است.

  این مسئول با اشاره به آمادگی و پویایی کامل ارتش در زمان کنونی، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران یک ارتش آماده، پویا، و عملیاتی است که در حوزه نیروی زمینی، هوایی و دریایی توانسته است اقتدار و توانمندی های خود را ارتقاء ببخشد.

  سرپرست فرمانده آمادگاه اصلی و عمومی پادگان شهرستان آبیک تصریح کرد: شهادت در راه اعتلای دین مقدس اسلام و برداشتن موانع از راه پیشرفت اسلام و انقلاب اسلامی، هنر مردان با ایمان و آرزوی انسان های بی ادعاست که با شهادت خود روح تازه ای به کالبد جامعه تزریق نموده است.

  سرهنگ نظری در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، افزود: فرهنگ خدامحوری، ولایت پذیری و تداوم حیات طیبه با روحیه ایستادگی، خودباوری و حفظ ارزش های اسلامی استحکام می شوند و تمام توطئه ها و ترفندها و تهدید و ارعاب دشمنان قسم خورده اسلام را بی خاصیت کرده و راه دفاع از عزت و استقلال و آزادگی و جمهوری اسلامی را برای همیشه تاریخ برای ملت ایران و بلکه مسلمانان عالم نشان می دهند.

  شرکت کنندگان در این آیین با حضور بر مزار شهدا با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام شامخ شهدای ارتش ادای احترام کردند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − پنج = 4