گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۲۶ - ۱۰:۰۶


  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت:
  ارائه خدمات مضاعف در هفته معلم به فرهنگیان آبیکی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: یکی از بهترین روشهای برای تجلیلی از خدمات فرهنگیان ارائه خدمات مضاعف در این روز به فرهنگیان آبیکی است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، جلسه شورای معاونین با محوریت هفته معلم با ریاست مهرداد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

  در آغاز این جلسه دستورات جلسه و گزارش مختصری از مصوبات جلسه قبل توسط بهروز طالبی کارشناس ارزیابی و عملکرد اداره ارایه گردید.

  مهرداد یحیایی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، کلیاتی از برنامه ای قابل اجرا در هفته معلم ارائه نمود و گفت: امسال باید تمامی تلاش خود را انجام بدهیم که برنامه های اجرایی درخور شأن و مقام معلم باشد.

  علیرضا اینانلو معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، نیز در ادامه نیز هماهنگی هایی را که با شورای شهر و شهردار در ارتباط با بزرگداشت مقام معلم و پیش بینی اعتبارات و کمک های مورد نیاز انجام شده را ارایه کرد و گفت: امسال با کمک شهردار و شورای شهر و سایر ارگان ها امیدواریم بتوانیم برنامه های خوبی را با وجود کمبودهای مالی ارائه دهیم.

  وی با اشاره به جایگاه معلمین، بیان داشت: صحبت درباره مقام و جایگاه معلم بسیار رفیع است و اگر هر فردی این موضوع را در نظر داشته باشد؛ دیگر ما با هیپچ مشکلی برخورد نخواهیم کرد.

  معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، بیشتر مشکلات معلمین را مشکل معشیت دانست و عنوان کرد: بیشتر معلمین ما از مشکل معشیت رنج می برند و یکی دیگر از عمده مشکلات این قشر عدم احترام به شخصیت و جایگاه این افراد است که این شخصیت باید توسط ارگان ها و سایر نهادها حفظ شود.

  مراد مرادی رحیم آبادی، معاون امور پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار داشت: برای تجلیل از مقام معلم بهتر این است که معلمین به عنوان میهمان باشند و سایر دستگاه ها میزبانی این جشن را برعهده بگیرند.

  وی بیان داشت: معلمین از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و باید طوری زمینه چینی شود که دیگر از بحث های مالی خارج شویم و سعی کنیم با روش های دیگر این مقام ارزشمند را ارج دهیم.

  مرادی رحیم آبادی، خدمات مضاعف را یکی از ابتکارات خوب در زمینه تجلیل از مقام معلمین دانست و گفت: ما باید در بحث تجلیل از مقام و جایگاه معلمین ابتکارات خاصی را در نظر بگیریم که دریافت خدمات مضاعف برای معلمین گرامی یکی از بهترین راهکارها می باشد.

  معاون امور پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در ادامه با اشاره به نحوه توزیع تقدیر نامه های هفته معلم  بیان داشت: نحوه توزیع تقدیرنامه ر بین فرهنگیان بسیار حائز اهمیت است که باید برای این موضوع برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

  همچنین در ادامه جلسه در رابطه با تشکیل کارگروه هماهنگی فعالیت های بزرگداشت مقام معلم و ترکیب اعضای آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و همچنین اعضا، درخصوص تمهید مقدمات برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز و ترکیب کارگروه بحث و بررسی صورت پذیرفت.

  منوچهر آیرم معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در ادامه توضیحاتی در خصوص وضعیت استعلام مدیران مدارس برای ادامه همکاری در سال ۹۵-۹۴ با توجه به شاخص های آموزشی –پرورشی –مالی ارایه داد .

  وی با اشاره به جایگاه ملمین اظهار داشت: از نظر آموزه های اسلامی، معلمی شغل انبیا دانسته شده و از نظر حیثیت اجتماعی، به عنوان سازندگان نسل های فردا مورد تکریم و عزت تمامی مردم قرار دارد. این پیشه مقدس علاوه براینکه در آموزه های دینی و فرهنگی ما مورد تاکید و تمجید بوده و به آن اهمیت فراوان داده شده است، در فرهنگ و هنجارهای جمعی بشری نیز از جایگاه بالایی برخور دار می باشد.

  آیروم ادامه داد: معلمان مبارزان راه روشنایی، دانش و پیشرفت در برابر جهل و تاریکی ها بوده و در پیشگاه وجدان و قضاوت تمام بشریت از جایگاه بالایی برخوردار می باشد. در حال حاضر بیش از شصت میلیون تن در جهان مشغول تدریس و مبارزه با بی سوادی هستند.

  معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در پایان تصریح کرد: جامعه سالم و سعادتمند در گرو تعلیم و تربیت بوده و معلمان در واقع مهندسان و خالقان جامعه خوشبخت و مترقی می باشند. در تمام کشور ها، آموزش و تعلیم و تربیت یکی از حیاتی ترین و مهم ترین عرصه ها و سکتورها بوده و کشورها توجه زیادی به این عرصه مبذول می دارند.

  در ادامه حبیب نژاد کارشناس روابط عمومی و رابط شورای آموزش و پرورش شهرستان توضیحاتی در خصوص تقسیم بندی کارگروه ها ، وظایف کارگروه های تخصصی و تکمیل فرم ها و صورتجلسات و ارائه آن به کارشناسی روابط عمومی بصورت ماهیانه مطالبی را عنوان نمود.

  سپس ملکی کارشناس حقوقی در خصوص مصوبه جلسه قبل(شرکت پارسوماش) توضیحاتی ارایه کرد .

  همچنین در پایان این جلسه درباره مسائل جاری بشرح زیر بحث و بررسی و تبادل نظر صورت گرفت؛ ارائه پیگیری وضعیت شرکت پارسوماش –اعتبارات و هزینه ها تبلیغاتی نهضت -آغاز فرآیند آماده نمودن مستندات مربوط به عملکرد هر شاخص-موضوع طرح های اوقات فراغت و طرح هجرت –نظر کارشناسان حوزه پرورشی درانتصاب مدیران –ارزیابی از عملکرد معاونان پرروشی توسط معاونت مربوطه و…

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × = چهل