گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ - ۱۱:۱۲


  امام جمعه آبیک گفت:
  دولت باید به ملت اعتماد کند و نه ۱+۵ امام جمعه آبیک گفت: دولت باید مردم و ملت ایران را در اولویت قرار دهد و به آن ها اعتماد داشته باشدزیرا از 1+5 چیزی عاید ملت نخواهد شد.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی، امام جمعه شهرستان آبیک، در گفتگوی با خبرنگار نگاه آبیک، ضمن تبریک سال جدید با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: رهبری همانند سال های گذشته که در آغاز هر سال با در نظر گرفتن نیازها و شرایط داخلی و خارجی کشور، شعاری را تعیین می‌کنند تا مردم و مسؤولان با توجه به آن شعار برنامه‌ ها و فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سایر موارد خود را جهت دهی کنند؛ در آغاز سال ۹۴ هم این رویه نیک را تداوم دادند.

  وی با بیان این‌که تعیین شعار ملت و دولت، همدلی و همزبانی برای سال ۹۴ نیزدر همین راستا بوده است، اضافه کرد: همدلی و همزبانی دولت و مردم سبب پیشرفت و تعالی کشور در بخش های مختلف می‌ شود. 

  نماینده ولی فقیه در آبیک، گفت: اعتماد مسئولان و دولتمردان به توانمندی های داخلی و ظرفیت های مردمی، نه تنها آهنگ همدلی و همزبانی مردم با دولت نیز سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت بلکه یگانه راه عبور از بسیاری از مشکلات کنونی نیز در همین چارچوب باید جستجو شود و هر آنچه قرار است از طریق توافق احتمالی با ۱+۵ با هزاران «اما و اگر» عاید دولت و ملت شود، با اعتماد دولت به ملت در مقیاس بسیار بیشتری قابل حصول و بهره وری خواهد بود.

  حجت‌ الاسلام  موسوی با بیان این که هر سال بخش زیادی از وقت و انرژی‌ های موجود در کشور صرف رفع آثار سوء عدم همدلی و همزبانی در بخش‌ های مختلف می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود با تأکید بر این دو موضوع، وحدت و همدلی را از جمله عوامل پیشرفت و شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌ های مختلف ذکر کرده‌اند و از همه خواسته‌ اند تا در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

  سید ابوتراب موسوی

  این مسئول ادامه داد: در واقع همدلی و همزبانی بین مسئولان دولتی و مردم زمینه‌ساز تحقق اهداف متعالی نظام اسلامی و افزایش توان و قدرت کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سایر موارد می‌ شود.

  امام جمعه شهرستان آبیک، اضافه کرد: امروز رهبر انقلاب  اصرار دارند تا تمام مردم به دولت اعتماد کنند تا بلکه رییس جمهور بتواند وعده های خود را عملی کند، چرا که دولت کنونی برخلاف دولت های گذشته از جمله دولت خاتمی و احمدی نژاد، پایگاه اجتماعی ثابت و محکمی ندارد و برای یک دولت که بیشترین حجم کارهای اجرایی بر دوش آن است، بدتر از فشار و تحریم خارجی، بی اعتمادی درونی یک ملت به آن است.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به این که ین تعامل باید دوطرفه باشد، اضافه کرد: همدلی و همزبانی می‌ بایست به صورت دو طرفه باشد چرا که اعتماد دولت به مردم سبب می‌ شود تا پشتیبانی و حمایت مردم از دولت عمیق‌ تر و گسترده‌ تر شود.

  حجت‌ الاسلام موسوی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با تأکید بر اینکه اعتماد و همدلی و همزبانی مزبور نباید تنها در گفتار و شعار محدود شود، افزود: باید اعتماد دولت به مردم علاوه بر گفتار در رفتار و عمل نیز نمود داشته باشد و به مردم ثابت شود.

  حجت‌ الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به سال «دولت و ملت، هم‌ دلی و هم‌ زبانی» گفت: حفظ وحدت در جامعه از رموز موفقیت و سربلندی آن جامعه و رمز پیروزی بر استکبار جهانی محسوب می‌شود.

  حجت‌ الاسلام حسینی با اشاره به اینکه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هر ساله با هوشمندی خاصی به نامگذاری آن سال مبادرت می ورزند، گفت: هم دلی و هم زبانی دولت و ملت و اعتماد ملت به دولت زمینه ساز ثبات و امنیت در جامعه خواهد بود.

  این مسئول گفت: در ورای هر نامگذاری هدفی نهفته است که با تحقق آن هدف موجبات تعالی و پیشرفت جامعه فراهم می‌ شود. نامگذاری امسال به‌ عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی در واقع دارنده پیام مهمی برای مسئولان و مردم است که نباید اجازه دهند بین دولت و ملت به‌عنوان دو بازی قوی نظام اسلامی شکاف ایجاد شود.

  سید جلال حسینی

  به گفته وی همدلی و همزمانی دولت و ملت رمز دستیابی به اهداف متعالی نظام اسلامی از جمله اقتصاد مقاومتی است که از سال گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است. نهاد تبلیغات اسلامی در استان نیز در راستای لبیک به این ندای رهبر معظم انقلاب، با عزم و ایمانی راسخ برای تقویت همدلی و همزبانی دولت و ملت حرکت کرده و از هیچ تلاشی برای تحقق این فرموده رهبری فروگذار نخواهد کرد.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک افزود: باید تلاش شود خواسته و شعار مهم انتخابی از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال ۹۴ به معنای واقعی و عملی در کشور نمود پیدا کند نه آن که اجرای آن تنها به برگزاری همایش ها و اقدامات نمایشی خلاصه شود.

  این مسئول گفت: تمرکز مردم و مسئولین و تلاش و کوشش در راستای تحقق این شعار در عمل می تواند نقش بسزایی در پیشرفت جامعه ایفا کند.

  حجت الاسلام حسینی تحریم ها را یکی از مهم ترین عوامل برای افزایش همدلی بین مردم و دولت دانست و عنوان کرد: با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی دنیای استکبار همدلی و هم زبانی دولت و ملت نقش بسزایی در خنثی کردن این گونه تحریم های ظالمانه خواهد داشت.

  وی ایران را یک الگو برای تمامی کشورها و ملت مسلمان دانست و تصریح کرد: کشور ایران امروز الگویی برتر برای تمام استکبار ستیزان و مظلومان جهان به خصوص مسلمانان است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبیک در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: همه ما در قبال کشورمان مسئول هستیم و باید نهایت سعی و تلاش خود را در راستای سربلندی کشورمان به کار بندیم.

  عباس فرازی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ به سال «دولت و ملت،همدلی و هم زبانی» از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله با هوشمندی خاصی با توجه به چالش های پیش روی کشور اقدام به نامگذاری آن سال می‌ کند.

  فرازی با اشاره به این که با تکیه بر توصیه های رهبری می توان توطئه های رهبری را خخنثی نمود، گفت: وحدت میان دولت و ملت و به خصوص حفظ وحدت در میان اقشار مختلف جامعه توطئه های دشمنان ایران اسلامی را خنثی می‌ کند.

  وی با اشاره به این که این نامگذاری کمک دیگری از سوی رهبر انقلاب است، گفت: همچنین این نامگذاری کمک دیگری از سوی رهبر انقلاب به دولت یازدهم برای پیشبرد و اجرای شعارهای انتخاباتی رییس جمهور در سال ۹۲ است تا بعدا جای هیچ گلایه و شکوه ای مبنی بر «نگذاشتند کار کنیم» وجود نداشته باشد. استکبار جهانی سال ها به این نتیجه رسیده است که توان رویارویی با این ملت را ندارد و به همین خاطر با ایجاد تفرقه و جدایی در بین آحاد جامعه و به خصوص جدایی بین ملت و دولت می خواهد از داخل به انقلاب اسلامی ضربه بزند.

  دولت و ملت

  فرازی با اشاره به این که شعار امسال مقام معظم رهبری کلید حفظ  عزت، شرف و سربلندی ملت شریف ایران است، گفت: ایجاد و تقویت حس اعتماد ملت نسبت به دولت خدمتگزار و تقویت حمایت ملت از دولت می تواند جهش عظیمی در پیشرفت کشور ایجاد کند.

  وی با اشاره به موضوع امنیت در کشور و با توجه به اوضاع نا امن کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه گفت: ما باید قدر این امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را بدانیم چرا که امنیت پایه و اساس پیشرفت در تمامی عرصه ها در هر جامعه ای محسوب می‌ شود.

  این کارشناس فرهنگی  گفت: استکبار جهانی در صدد این است که امنیت جمهوری اسلامی ایران را به خطر انداخته و آرامش را از ملت ایران بگیرد. جدای از لزوم کمک و اعتماد مردم به مسئولان کشور برای پیشبرد امور و گذر از موانع، این نامگذاری وجه دیگری نیز دارد و آن لزوم اعتماد مسئولان و بویژه دولتمردان به آحاد ملت به جای وعده های پوچ و غیر واقعی دشمنان در مذاکرات است.

  فرازی گفت: دولت و ملت شریف ایران با لبیک به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در جهت همدلی و هم زبانی هر چه بیشتر و بهتر دولت و ملت، توطئه های استکبار جهانی و بدخواهان نظام را خنثی می‌ کنند و همچنین دولت باید به این نکته توجه کند؛ مردم زمانی خود را پشتیبان دولت تلقی می‌ کنند که دولت آن دسته از کارهایی که قابل واگذاری به مردم است را به ملت بسپارد.

  وی همدلی و هم زبانی دولت و ملت را یک ضرورت دائمی دانست و گفت: این شعار مخصوص یک سال نیست و باید همیشه مورد توجه باشد، اما نامگذاری سال ۹۴ به نام «دولت و ملت، همدلی و هم ‌زبانی» توسط مقام معظم رهبری ضرورت این مساله را بیشتر مورد توجه قرار می دهد.

  کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، خطاب به همه گروه ها و احزاب سیاسی کشور گفت: هر گونه عملکردی که وحدت جامعه را خدشه دار سازد خیانت به انقلاب اسلامی و خیانت به خون شهدا محسوب می‌ شود.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + = 9